2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Kiütéssel nyert a Gyirmót

Labdarúgás - A komlóiak nem távoznak szép emlékekkel Gyirmótról, hiszen 5-1-re a hazaiak nyertek. Oross egymaga hármat rúgott.

A Gyirmót végig irányította a mérkőzést, míg a vendégeknek alig voltak helyzetei. A hazaiak megérdemelten nyertek az eléggé egyoldalú mérkőzésen. Oross remekül játszott, három gólt lőtt, egy gólpasszt adott és lövéseivel is rettegésben tartotta Kovácsevics kapust.

Gyirmót: Boros – Kozmér, Pék, Varga G., Baumgartner, Burányi, Oross, Szabó Cs., Török, Nagy L., Szabó Zs.

Komló: Kovácsevics - Kelemen, Győri, Fodor, Sághy, Korbuly, Schuszter, Kalmár, Kardos, Szabó, Czár

Gyirmót–Komló 5-1
Vez: Németh Á. (Farkas B., Varga)
(Tudósítónk a helyszínen: Papp Gábor)

86. perc Oross passzolt középről jobbra az üresen álló Pirkához, aki egyedül törhetett kapura, majd jobbal Kovácsevicsbe lőtt.

84. perc Szépített a Komló. Egle cselezett szépen a tizenhatoson belülre, 14 méterről jobbal laposan a kapu bal oldalába lőtt. 5-1

82. perc Nyári ugratta ki remekül Orosst, aki tíz méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 5-0

82. perc Nagy László helyett Nyári lépett pályára, így a Gyirmót sem cserélhet már többet.

81. perc Szabó Cs. ívelt be bal oldalról, a kimozduló Kovácsevicset Horváth zavarta, a kipattanó labda Pék elé pattant, aki öt méterről az üres kapuba lőtt. 4-0

79. perc Nagy László ugratta ki Baumgartnert, aki tíz méterről lőtt jobban, de Kovácsevics kapus a helyén volt.

73. prec Szabó Zsolt helyett Pirka a Gyirmótban.

70. perc Kalmárt Dávid váltja, ezzel utolsó cserelehetőségét is kihasználja a komlói csapat.

63. perc Cserélt a Komló: Korbuly helyett Egle a pályán.

60. perc Szabó Zs. bal oldali beadására Nagy László érkezett, aki hét méterről a bal kapufa mellé fejelt.

58. perc Varga Gábor jobb oldali szögletét Oross nyolc méterről gyönyörűen fejelte a kapu közepébe. 3-0

52. perc Szabó Cs. bal oldali beadására Szabó Zs. érkezett a rövid oldalon, bevetődve lőtt négy méterről a a kapu mellé.

Elkezdődött a második félidő. A Komló cserélt: Czár helyett Méhn folytatja.

Vége az első félidőnek. A játék képe alapján megérdemelten vezet a Gyirmót a Komló ellen.

Gyirmóti öröm. Fotó: H. Baranyai Edina

41. perc Varga Gábor jobb oldali beadására Oross érkezett, aki tíz méterről fejelt a kapu jobb oldalába. 2-0

39. perc Burányi helyett Horváth Rudolf folytatja a Gyirmótban.

31. perc Oross eresztett meg egy lövést 18 méterről jobbal a jobb alsó sarok felé, Kovácsevics bravúrral, vetődve ütötte szögletre a labdát.

28. perc Czár lőtt 18 méterről veszélyesen a bal kapufa mellé.

25. perc Oross fejelte a labdát Nagy Lászlóhoz, aki húsz méterről jobbal a jobb felső sarokba lőtt. 1-0

14. perc Baumgartner lőtt 19 méterről jobbal laposan a jobb kapufa mellé.

8. perc Kozmér futott el a jobb oldalon, majd jól ívelt a középen érkező Burányihoz, aki négy méterről jobbal fölé-mellé lőtt.

A mérkőzést a Gyirmót kezdte.

Fotó: H. Baranyai Edina

Előzmények:

A tabella 15. helyén álló és a kiesés ellen harcoló Komló lesz a Gyirmót vendége, így – különösen hazai pályán – csak a három pont megszerzése az elfogadható a kék-sárgák számára.

Hannich Péter vezetőedző: „Valószínűleg ez a mérkőzés addig lesz nehéz, amíg nem szerezzük meg az első gólt. Ezért arra törekszünk majd, hogy minél hamarabb betaláljunk az ellenfél kapujába, megkönnyítve a saját dolgunkat."

Pápai, Nagy Z. és Radics továbbra is sérült, Németh L. pedig eltiltása miatt nem léphet pályára.

*****

A Nyugati csoport eredményei:
Lombard Pápa - MTE 1904 2-0
(0-0)
Pápa, 2500 néző. V.: Oláh.
Gsz.: Luizinho, Germán.
Lombard Pápa:Szűcs – Kerényi, Schrancz (Szekér), Horváth F., Roni, Budovinszky, Luizinho, Tóth, Kapic, Mészáros, Alex (Gyömbér). Edző: Urbán Flórián.
MTE: Antal – Tóth N., Császár, Ferencz, Kiss, Japa, Salamon, Régi, Zámbó, Németh B., Schafranek (Varga B.). Edző: Véber György.

22. p: Németh Balázs csinált két jó cselt a büntetőterületen belül, Kerényi buktatta, a síp azonban néma maradt.
33. p: Luizinho cselezte be magát a 16-osra, kapura lőtt, Császáron megpattant a labda, Antal már kimozdult, estében még belekapott és szögletre mentett.
58. p: Antal öklözött ki egy lövést, Roni rajtolt rá, lekezelte, középre adott, Luizinho pedig közelről a hálóba fejelt. 1–0.
81. p: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Luizinho passzolt Germánnak, aki egy csel után a 16-osról kilőtte a hosszú sarkot. 2–0.

A mérkőzésen a Lombard Pápa birtokolta többet a labdát. Az MTE több formás támadást vezetett, de a játékvezető talán túlságosan is tisztelte a hazai csapatot.
Jók: Germán, Luizinho, Tóth, ill. Antal, Németh B., Salamon.

Urbán Flórián: – Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk. A gól után sok lehetőséget hagytunk ki, s még mindig görcsösen játszottunk.

Véber György: – Bíztam benne, hogy bravúrt tudunk elérni, de nem volt elég hit és önbizalom játékosaimban.

Felcsút - Integrál-DAC 3-1 (1-1)
Felcsút, 500 néző. V.: Erdős.
Gsz.:  Imrik, Disztl, Szalai, ill. Nagy T.
Kiállítva: Venczel (65.).
Felcsút: Kozma – Szalai, Tamási, Trampler, Mihályi, Gálos, Venczel, Domján, Imrik (Móri), Sipos (Villányi), Disztl (Noah). Edző: Szijjártó István.
MTE: Somogyi – Csikós (Pásztor), Hegedűs, Meggyes, Czanik, Galántai (Laki), Nagy T., Töltősi,  Müller, Kalcsó, Gál B. (Bali). Edző: Szentes Lázár.

10. p: Czanik robogott el jó cselekkel a jobbszélen, beadását követően a jókor érkező Nagy T. pofozta kapuba a labdát. 0–1.
25. p: Domján esett el a 16-oson belül,  a játékvezető  meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Imrik lőtte a léc alá. 1–1.
30. p: Kétszer mentettek a gólvonalról a hazaiak, végül Töltősi a felső lécre rúgta a labdát.
46. p: Czanik cselezte ki a védelmet, de tizenhárom méterről mellélőtt.
48. p: Ismét Czanik hibázott százszázalékos helyzetben.
63. p: Szórványos hazai támadás végén Disztl pörgette a hálóba a labdát. 2–1.
65. p: Venczelt második sárga lapja után kiállította a bíró.
77. p: Gyors hazai támadás végén Szalai T. lőtt a hosszú sarokba. 3–1.

Az első félidőben végig a vendég győriek irányították a játékot, a gólon kívül helyzetek sokaságát dolgozták ki. A hazaiak egy ajándék 11-esből tudtak csak egyenlíteni. Szünet után tíz perc alatt három ziccert hibázott el a vendégcsapat és ez megbosszulta magát, mert a hazaiak a semmiből lőttek két gólt. Ezzel a Felcsút  el is döntötte a három pont sorsát.
Jók: Domján, Mihályi, ill. Hegedűs, Czanik, Müller.

Szijjártó István: – A múlt heti kudarcunk után hatalmas erkölcsi nagyságról tettünk bizonyságot.
Szentes Lázár: – Büntetlenül ennyi helyzetet nem lehet kihagyni.

• 1. Gyirmót 2008. március 23. 10:29
    „Sima meccs volt. Ezek szerint Oross jól játszott:)”

Vereség Felcsúton és Pápán

Labdarúgás - A labdarúgó NB II-es, NB III-as és megyei I. osztályú bajnokság szombati eredményei. Tovább olvasom