2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Kiütéses kupasiker Győrött

Magabiztos játékkal 41–21-re verte a Graboplast-ETO a bosnyák Zeljeznicar Sarabon gárdáját a női kézilabda Kupagyőztesek Európa-kupájában.

A világ egykori legjobb játékosa, Svetlana Kitic is csak vergődött a győri falban.
A tizenhat közé jutásért rendezett párharc első összecsapásán végig nagy fölényben kézilabdázott a Graboplast-ETO. A sima siker egyben azt jelenti, hogy a jövő szombati szarajevói visszavágóra nyugodtan készülhetnek Görbiczék.

Graboplast-ETO–Zeljeznicar Sarabon (bosnyák) 41–21 (23–6) Győr, női kézilabda KEK-mérkőzés a 16 közé jutásért, 2000 néző. V.: Vodopivec, Krasna (szlovénok).

Graboplast-ETO: SIRINA – LOVÁSZ 9, MÖRTEL 6/2, GÖRBICZ 5, Jókai 3/1, Nitescu 4, VÉRTEN 4. Cs.: Petróczi (kapus), DOKIC 7, Micskó 1, Bódi, Köbli 2, Horváth, Farkas. Edző: Vura József.
Zeljeznicar: Merdanic – Cehajic 2, Kitic, PEHIC 10/3, Mehremic, Konakovic 1, Camo 1. Cs.: Seper (kapus), Loncar 1, Homarac 3, Makan, Muharomovic 1, Smailovic 2. Játékos-edző: Svetlana Kitic.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Kizárva: Jókai (57. perc).

Lovász ezúttal is gólerősen játszott.
A győriek előtt teljesen ismeretlen volt az ellenfél, de hamar kiderült, hogy elég gyenge képességű csapatról van szó. Két gyors győri gólra a 29. születésnapját ünneplő Pehic révén még válaszolt a szarajevói gárda, a folytatásban azonban mind jobban elhúzott ellenfelétől a Graboplast-ETO.
Tizenkét percnyi játék után 9–2 volt az állás, s a megnyugtató előny birtokában olykor már szemre is tetszetős dolgokat mutattak be Lovászék.

Szükség is volt ezekre a látványos elemekre, mert a mérkőzés színvonala nem szökött az egekbe, és a két gárda között meglévő tudáskülönbség is igencsak izgalommentessé tette a szurkolók számára a találkozót.
A győriek rendre hatékonyan állították meg a bosnyák játékosokat, akik ha mégis lőni tudtak, Sirina akadályozta meg a gólszerzésüket. A megszerzett labdákból gyors indítások végén lődözte góljait a zöld-fehér együttes, s tulajdonképpen a szünetre már el is dőlt a találkozó sorsa.
Fordulás után az első perceket átaludta a hazai gárda, mert a bosnyákok gyors egymásutánban háromszor is betaláltak Petróczi kapujába. Gyorsan magukhoz tértek Görbiczék, s a 42. percben már húsz gól volt a különbség, ráadásul a zöld-fehérek pont háromszor annyi gólt dobtak, mint a Zeljeznicar (30–10).

A nagy előny birtokában Vura József edző pályára küldte a fiatalokat is, akik növelték is az előnyt (39–15). Kisebb hullámvölgy következett a zöld-fehérek teljesítményében, a negyvenedik gólra például percekig várni kellett, Köbli révén végül ez is megszületett.
Összességében gyenge ellenfél ellen szerzett olyan előnyt a Graboplast-ETO, mely a jövő szombati visszavágót formalitássá tette.

Vura József: – Azt hiszem, a húsz gól birtokában nyugodtan utazhatunk a visszavágóra. A második félidőben már pihentettem a kulcsembereket, gondolva a szerdai, Esztergom elleni bajnoki mérkőzésünkre.
Svetlana Kitic: – Az eredmény önmagáért beszél.