Kiütéses győzelmek, nyert a Hat Agro-UNI Győr, és az Uniqa-Euroleasing Sopron

Hat Agro-UNI Győr–ZTE 75–57, Uniqa-Euroleasing Sopron–BSE 83–38.
Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Cziffra, Gorka, Balogh.
Győr: HURST 14/6, Raksányi 2, Rasheed 9/6, Nagy-Bujdosó 4, Shegog 7. Cs.: Laklóth 3/3, KUBLINA 18, SEMSEI 12/12, Simon 4, Őri 2, Nagy D. Edző: Fűzy Ákos.
ZTE: CZANK 14, Varga Zs. 5, Szélesy 8, Gensler 11/6, Horváth Zs. 8. Cs.: Szalay 6, Ambrus 5. Edző: Gáll Tamás.

(25–15, 24–7, 18–7, 16–9)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Tóth K., Sabáli, Németh A.
Sopron: FEGYVERNEKY 8, Holt 12, JOHNSON 15, MILOVANOVIC 22/3, Licskai 9. Cs.: Pál Sz. 3, Zsovár 5/3, Cserny 5, Szabó F. 2, Vágvölgyi, Böröndy 2. Edző: Székely Norbert.
BSE: Mihaczi, Orsó, KÁROLYI 12/9, Tiba 10, Vukov. Cs.: Adamecz 1, Zsilinszky 1, KATONA 11/3, Bodnár, Varga B. 2, Karlócai, Kovalcsik 1. Edző: Stevan Cupic.

Jól kezdett a hazai csapat, hiszen hamar tíz ponttal ellépett (14–4). Ezt követően azonban megakadt a gépezet, s egy 9–0-ás szakasszal felzárkózott a ZTE. A negyed hajrájában azért ismét be-behullott egy-két győri kosár, így vékony előnyét őrizte a címvédő. A második szakasz is kiegyenlített játékot hozott, az ősszel a győrieket legyőző zalaiak ezúttal messze voltak attól, hogy hasonló meglepetést érjenek el, ám masszívan tapadtak a győriekre.

Azért a negyedben sikerült megduplázni az előnyt.
Szünet után egy fokozattal feljebb kapcsoltak a zöld-fehérek, s a harmadik tíz percben gyakorlatilag végérvényesen eldöntötték a találkozót. Semsei továbbra is pontos volt távolról, a végén négy hárompontos-kísérletéből négyszer volt eredményes. Az utolsó felvonásban Fűzy Ákos már arra is figyelt, hogy a keddi Euroliga-meccs előtt meglegyen a kellő pihenőidejük a kulcsembereknek.

Fűzy Ákos: – Nem tudtunk olyan magas színvonalon játszani, mint a karácsony előtti meccseken, de ez nem is volt elvárás. Fokozatosan javuló védőjátékkal felőröltük az ellenfelet, így magabiztosan győztünk. Személy szerint nagyon örülök Semsei Barbara nagyszerű dobóformájának is.

Dakar 2013: spanyol és francia részsiker, Szalay 29.

A perui Pisco környékén rendezett vasárnapi száguldáson összesen 327 kilométer várt a mezőnyre. Tovább olvasom