2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 0°C | 6°C Még több cikk.

Kiütés itt, kiütés ott

A Matáv Sopron 5–0-ra nyert, a Győri ETO pedig négy góllal kikapott az NB I tavaszi nyitányán. A győri mérkőzés után a rendőrség állította helyre a rendet a szurkolótáborok között.
Kudarc: Az ETO FC súlyos hazai vereséggel kezdte az idényt.
Meglepetésekkel kezdődött a labdarúgótavasz megyebeli NB I-es csapataink számára: Sopronban ez örömet okozott, hiszen a bordó-feketék 5–0-ra győztek Békéscsabán, Győrött viszont a hazai pályán elszenvedett 0–4-es vereség döbbenetet okozott.
A Sopron háromgólos vezetésre tett szert a Viharsarokban, majd a tíz emberre fogyatkozott Csaba ellen tovább növelte előnyét.
Az ETO végig gyengén muzsikált a Videoton ellen, ám a mérkőzés képe nem utalt arra, hogy ilyen súlyos vereség lesz a vége. Varga Zoltán újabb bemutatkozása tehát gyászosra sikeredett, de szerdán már lehet javítani. A rendőrségnek a találkozó előtt és után is volt dolga.

Kiütéses siker a Viharsarokban

Békéscsabai Előre FC–Matáv Sopron 0–5 (0–3) Békéscsaba, NB I-es labdarúgó-mérkőzés. 3000 néző. V.: Szabó Zs. (Kispál, Hegyi).

Békéscsaba: Fekete R. – Singler, Grujic, Szilveszter – Kovács N., Lapsánszki (Bujáki a szünetben), Tóth Gy. (Cseke a szünetben), Gavrilovic, Vincze Z. – Keresztúri, Niculescu (Fehér Zs., 69.) Edző: Garamvölgyi Lajos.

Matáv: Farkas B. 4,5 – Fehér Z. 4, Lambulic 4, Tóth A. 3 – Majoros 3,5, Lazic 3, Bagoly 3,5 (Pintér, 80. p), Somogyi 4,5, Balaskó 3,5 – Tóth M. 3,5, Sira 4 (Javrujan, 72. p). Edző: Komjáti András.
Gsz.: Sira, Bagoly, Balaskó, Javrujan, Somogyi.
Sárga lap: Grujic (44. p), Bujáki (58. p).
Kiállítva: Grujic (67. p).
Szögletarány: 3:2 (1:2).

8. p: Grujic szabálytalankodott Sirával szemben a békéscsabai kaputól 17 méterre. A labda mögé Balaskó és Somogyi állt, előbbi lesarkallta a labdát Somogyinak, aki hatalmas lövést küldött kapura. Feketét meglepete a labda, azért csak kiütni tudta, Tóth Mihály közelről lecsapott rá, ám balszerencséjére a bal kapufa tövére lőtte, az onnan visszapattanó labdát a szintén szemfüles Sira 3 méterről, jobbal a kapu közepébe passzolta. 0–1.

Somogyi József
18. p: Somogyi száguldott végig az ellenfél térfelén, a 16-os előtt ballal csinált egy lövőcselt, majd jobbal lőtt, Fekete a levegőben úszva ütötte szögletre a labdát.
23. p: Niculescu végzett el szabadrúgást a soproni kapu előtt 18 méterre. Lövése a sorfalról levágódott, majd a román légiós egyből Tóth Gy. elé emelte a visszapattanó labdát. Tóth Gy. pedig 11 méterről jobbal kapura lőtte azt, Farkas B. ezúttal is a helyén volt.
25. p: Kovács N. jobbról ívelt a kapu elé, Farkas B. magasan felugorva húzta le a labdát a berobbanó csatárok elől, ám az kipattant, szerencséjére másodszorra már javítani tudott.
31. p: Ezúttal Keresztúri adott pontos labdát Tóth Gy.-nek, a középpályás 7 méterről kapura lőtt, Farkas pedig szögletre mentett.
36. p: Balaskó végzett el szögletet a bal oldalról. Nagyszerűen ívelt középre, Tóth M. megcsúsztatta a labdát, amelyet aztán Bagoly közelről jobbal a bal alsó sarokba pörgetett. 0–2.
41. p: Megpecsételődött a hazaiak sorsa. Bagoly indította a bal oldalon meglépő Balaskót, aki 20 méteren át vezette a labdát, majd csinált befelé egy cselt és 15 méterről jobb lábbal védhetetlenül vágta a labdát a léc alá. 0–3.
46. p: Sindler rúgta előre a labdát, Keresztúri hat méterről a jobb kapufa mellé fejelt.
67. p: A felezővonalnál cselezgető Sirát Grujic buktatta, s ezért sárga lapot kapott a szerb védő. Már volt neki egy, ezért Szabó Zs. játékvezető felmutatta a pirosat is. Tíz emberrel folytatta a Békéscsaba.
77. p: Sindler adott be jobbról Keresztúrihoz, a hazaiak házi gólkirálya a jobbösszekötő helyén csinált egy cselt, majd lőtt, Farkas vetődve védett.
81. p: Somogyi passzolt Tóth M.-hez jobbra, s a csatár jól vette észre a 11-es pontnál ügyesen helyezkedő Javrujant, hozzáívelte a labdát. A cserecsatár ballal átvette, majd higgadtan, jobbal a kimozduló Fekete mellett a bal alsó sarokba nyeste a labdát. 0–4.

86. p: Tóth M. megpróbálta Javrujant helyzetbe hozni, a labda azonban Fehér lábán felpörgött, amely a 16-os előtt helyezkedő Somogyi elé került, ő pedig 17 méterről jobbal, iszonyatos erővel vágta azt a békéscsabai kapu bal oldalába. 0–5.

Semmit sem bízott a véletlenre a Matáv Sopron labdarúgócsapata. Sira István révén már a 8. percben vezetést szerzett Komjáti András együttese, s bár a gól után kicsit visszaállt a Sopron, az első félidő végén mégis elmondhatta az a húsz lelkes Matáv-rajongó, aki elkísérte a csapatot Békéscsabára, hogy kedvenceik 45 perc alatt eldöntötték a három pont sorsát. A félidő végére ugyanis Bagoly és Balaskó is betalált, ráadásul Balaskó szépségdíjas gólt rúgott Fekete Róbert kapujának felső sarkába. De ezzel még nem volt vége, a Sopron a második félidőben is okosan, higgadtan futballozva leiskolázta a gyengécske, és a 67. perctől Grujic kiállítása után tíz emberrel játszó hazai együttest.

Komjáti András elégedett lehet tanítványaival, ugyanis maximálisan betartották a taktikai utasításokat. Most már csak egy dologtól kell tartania a soproni vezetésnek, mégpedig attól, hogy a nagyarányú győzelem nehogy túlzottan elbizakodottá te gye a csapatot. Jól sikerült tehát a tavaszi folytatás a Matávnak, remélhető a szombaton látottak alapján, hogy hazai pályán is hasonló játékra lesz majd képes a Matáv.

Garamvölgyi Lajos: – Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Sok bajunk volt a meccs alatt, s ezt csak tetézte a kiállítás.
Komjáti András: – Az első félidőben okosan és taktikusan futballozott a csapat, s bizony ha helyzeteinket berúgjuk, három góllal is többel vezethettünk volna a szünetben. A folytatásban is minden úgy történt, ahogy terveztük. Remélem, a győzelem megfelelő erőt és önbizalmat ad a folytatáshoz.

Gólzáporos Hertha-siker a Bundesligában

Az éllovas Bayern München magabiztosan nyert a Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó Bundesliga… Tovább olvasom