2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Kiütés a Magyar Kupában: ETO FC - DVTK - 4:1 - videó

Az év utolsó meccsén az ETO kiütötte a Diósgyőrt a Magyar Kupából: az első félidőben már 4:0-ra is vezetett a győri csapat. Szép volt fiúk! Képgaléria.

A győri zöld-fehérek egy félidőn keresztül álomjátékot mutattak be a Diósgyőr ellen a 2011-es esztendő utolsó tétmeccsén.

Az ETO megérdemelten, 5:2-es összesítéssel folytathatja a menetelést a Magyar Kupa nyolc legjobb csapata között. Szép volt fiúk!

Az ETO ellenfele a negyeddöntőben a Videoton lesz.

Győri ETO FC - DVTK 4:1 - fotók: Mészáros Mátyás.

Győri ETO FC – DVTK: 4-1 (4-0)

Gólszerzők:
Dudás (14., 36.), Fehér (32.), Trajkovic (39.), illetve Tisza (62.)

Győri ETO FC: Molnár P. - Takács Á., Stanisic, Fehér Z., Völgyi - Windecker (Tokody), Pilibaitis, Trajkovic - Dudás (Dinjar), Ahjupera (Aleksidze), Koltai

DVTK: Rakaczki - Vadász, Gal, Rakovic, Gohér - Luque, Lippai (Takács P.), Abdouraman, Arze (Nagy T.) - Tisza, Seydi (Carreno)

Csertői Aurél és Benczés Miklós vezetőedzők egyetértettek abban a szombati Magyar Kupa mérkőzés utáni sajtótájékoztatón, hogy megérdemelten nyert az ETO és jutott be a legjobb 8 közé.

Videó: Etotv.hu.

90. perc
- Vége a mérkőzésnek.

75. perc - Tokody ugratta ki Ahjuperát, aki megtartotta a labdát, majd Trajkovicsnak gurított vissza, aki rosszul találta el a labdát, így csúnyán fölé lőtt.

63. perc - Szépített a DVTK! Tisza lőtt szabadrúgásból 23 méterőől a jobb felsőbe. 4-1.

50. perc - A két gólt szerző Dudás helyére Dinjar állt be.

45. perc - Véget ért az első félidő: eddig bravúros játékot mutatott be az ETO, csak így tovább fiúk!

38. perc - Koltai lépett ki ismét a leshatáron, kapura tört, majd önzetlenül Trajkovic elé passzolt, aki közelrők a hálóba passzolt. 4-0.

36. perc -
Dudás kapott nagyszerű kiugratást Koltaitól a védők között, bevezette a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsóba lőtt. 3-0.

32. perc
- Dudás lőtt a térfél közepéről a kapu elé egy szabadrúgást, az érkező Fehér pedig 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-0.

14. perc
- Vezet az ETO!!! Trajkovic lépett ki leshatásron, majd vezette a kapura a labdát, de lövés helyett inkább a hosszú oldalon érkező Dudás elé tálalt, aki 6 méterről a kapuba gurított. 1-0.

7. perc
- Egy bal oldali beadást követően a labda Trajkovic elé került, de lövését a gólvonalról szögletre vágták a védők.

A meccs online közvetítését ide kattintva tekinthetik meg!

Magyar Kupa, 5. forduló: Győri ETO FC - DVTK, Győr, 15 óra

Játékvezető: Kassai Viktor, asszisztensek: Erős Gábor, Huszár Balázs.

Az első mérkőzés tudósítását ide kattintva tekinthetik meg, szombaton a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek a csapatok.

Nincs változás a kezdőcsapatban, Csertői Aurél akárcsak Miskolcon, Győrött is a Molnár P. - Takács Á., Stanisic, Fehér Z., Völgyi - Pilibaitis, Kiss M., Trajkovic - Koltai, Ahjupera, Dudás csapatot küldi pályára.

A legjobb 8 közé jutás 2 mérkőzésen dől el, így ha az ETO Stadionban is 1-1 lenne az állás 90 perc után, akkor hosszabbítás, majd 11-esek következnének.

Az ETO abban bízik, hogy erre nem kerül sor, és győzelemmel fejezi be az együttes az évet, ami egyben a továbbjutást is jelentené.

"Olyan eredményt értünk el az első mérkőzésen, amely jó esélyt ad a továbbjutásra. Ezt szeretnénk megragadni, és úgy lezárni ezt a sikeres évet, hogy folytathatjuk tavasszal is a Magyar Kupában. Az első mérkőzéshez hasonló kűzdelmes mérkőzést várok, nem lesz könyű dolgunk, mert nagyon egységes a magyar mezőny, de nagyon bízom a továbbjutásban" - nyilatkozta Csertői Aurél az eto.hu-nak.

Az első mérkőzés összefoglalója - forrás: Etotv.hu.

• 20. háté 2011. december 04. 21:55
    „Hajrá ETO- hajrá Győr!”
  • 19. Hyppolit 2011. december 04. 15:12
    „Ismételt jó játékkal egy-egy botlás is elfogadható, gyorsabban gyógyul a "seb".Valószínüleg, ezt átérzik a csapat tagjai is, és a vezetőség is. Az igazi erő mindig az újbóli talpraálláshoz kell, és ebben most nincs hiány, ezért GRATULA!Kívánom, hogy legyenek olyan elszántak, mit a néhai Verebes-legénység, és nem lesz gond sem a tűzzel, sem a szívvel. Kellemes téli pihenőt!”
  • 18. gondolat1234 2011. december 04. 15:09
    „A Benczés hogy mellébeszél már ? Egy percig azt nyomja, hogy a tizedik percig fúú, de jól játszottak... aztán mi történt ? Az ETO rúgott 4-et, a második félidőben meg (sajnos) az alibi is elég volt... nevetséges... mindegy, az eredmény mindent elmond.
    A Vidivel meg idegenben kezdünk, x simán benne van, itthon meg kapnak ők is egy négyest aztán szevasz.”
  • 17. qeu 2011. december 04. 13:26
    „Gratulálok az őszi bajnoki és kupa szerepléshez!
    A csapatnak, vezetőknek, segítőknek jó pihenést a téli szünetre!”
  • 16. Arrabona 2011. december 04. 10:49
    „Csapatunk harcban áll a bajnoki címért és a kupáért is. Tavasszal újra támadunk! A játékosoknak szép álmokat a télre :)”
  • 15. zsukov 2011. december 04. 04:10
    „Igy tovább !!!!!”
  • 14. T_McVay_01 2011. december 03. 19:29
    „Gratulálok a továbbjutásért és a remek őszi szereplésért.

A másik ami ugyan kicsit OFF de talán átengedi tisztelt szerkesztő Úr.

A fradi női kézi csapata amelynek vezetői két héten keresztül támadta az Audi ETO-t ,
    hirdette az igét az erkölcsről és arról hogy mi etikus mi nem a hétvégén Romániában
    a " December 1" kupán vett részt.
    A dolog szépséghibája hogy a kupát Erdély elcsatolásának évfordulóján
    annak megünneplése alkalmából rendezték a románok.
    Szépen sikerült belerúgniuk az ottani magyarjainkba.
    Ennyit a fagyiról és a közleményeikről.”
  • 13. TNA85 2011. december 03. 19:15
    „Tetszett az első félidő. A második pedig megmagyarázta, hogy miért ennyien járunk ki meccsre. Direkt azért ültem át a stadion északi részébe félidőben, hogy a további győri gólokat közelebbről láthassam. Sajnos bemagyaráztam magamnak, hogy utolsó meccs idén, nem kell tartalékolni a következő hétre, végre ki lehet szolgálni a leghűségesebb szurkolókat egy 90 perces "végigfocival". Naiv voltam, idén nem először. Annyira jó volna végre úgy eljönni a stadionból, hogy a második félidőről is lehetne beszélni... Túl nagy kérés?

Az őszhöz természetesen gratulálok, és bízom a hasonlóan eredményes folytatásban. Hajrá, ETO!”
  • 12. dudi1977 2011. december 03. 19:01
    „45 percig olyan volt a focink, amiről álmodunk - akár 6-7 is lehetett volna

A második félidőben már nem erőltettük!

KÖSZÖNJÜK EZT A MECCSET, MELLYEL FELTETTÉTEK A KORONÁT ERRE A REKORDOKAT IS HOZÓ ŐSZRE!
    MINDENKINEK HASONLÓAN EREDMÉNYES TAVASZT KÍVÁNOK, ÉS REMÉLEM 2012. MÁJUSA VALAMI NAGY KUPÁT (MINDEGY MELYIKET: MK VAGY BAJNOKI) ÉR, NAGYON MEGÉRDEMELNÉ MOST EZ A CSAPAT!

Hajrá ETO!”
  • 11. háté 2011. december 03. 18:17
    „A becserélt játékosok valahogy nem bizonyították, hogy a csapatban a helyük!- féltik a lábukat, nem tudják a labdát fedezni, passzolni.
    A második félidő hasonlított a honvéd elleni meccsre, Csertőinek előbb kellene felkelni a kispadról, nem megvárni míg gólt kapunk! - mintha két csapatunk lenne.”
  • 10. háté 2011. december 03. 17:58
    „2. Deejay - igen , minden hazai meccset az ETO-stadionban!”
  • 9. piroskaésabarkasz 2011. december 03. 15:50
    „4-5-6-7!A Diósgyőri "Szarkáknak" annyi asszem!!!”
  • 3. peti48 2011. december 03. 15:24
    „1-0 ez az gyerünk mégegyet és akkor kb. el is dőlt!”
  • 2. Deejay 2011. december 03. 15:00
    „Előben lehet nézni valahol?”
  • 1. peti48 2011. december 03. 14:28
    „Hajrá ETO!!”

Magyar Kupa: újra a Videoton jön

Ebben a szezonban már játszott az ETO a Videotonnal a Magyar Kupában - igaz, nem az első csapattal,… Tovább olvasom