2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Kitűnő mérkőzésen fájó magyar vereség

Két perccel a vége előtt utóbbi triplájával még 73–71-et mutatott az eredményjelző, ám ezután már csak hat ukrán pont született.
Magyarország–Ukrajna 73–78 (27–19, 12–24, 19–15, 15–20)
Sopron, női EB-selejtező, 700 néző. V.: Papapetru (görög), Vovk (horvát), Kupatadze (grúz).

Magyarország: HONTI 14/3, Simon, QUIGLEY 16/6, Vajda 6, HORTI 18. Cs.: Zsovár 2, Nagy-Bujdosó 7/3, Raksányi 10/3, Szécsi, Czank. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek.

Ukrajna: Kocsubei, Csekova 6, Kurasova 7, Zserzserunova 2, Mircseva 2. Cs: JAGAPOVA 27/6, ALJOSKINA 22/3, Pokojova 4, PANCSENKO 8/6, Zaricska. Szövetségi kapitány: Vagyim Csecsuro.

A hét felkészülési mérkőzéséből hatot megnyerő nemzeti csapat 2/1-es győzelmi mérleggel lépett pályára, míg az ukránok épp fordított mutatóval álltak három mérkőzés után. A soproni találkozó nyitánya is jól mutatta ezt a különbséget: a nemrég honosított Quigley vezette magyarok csakhamar 12–5-re elhúztak. Bár az ellenfélnél az NB I-ben is megfordult Kurasova és Zserzserunova is gyenge napot fogott ki, Jagupova révén a hatékonyabb cserékkel rendelkező vendégek egy 20–6-os rohammal felzárkóztak, és a 16. percben átvették a vezetést. A félidőben 39–43 volt az állás.

Térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese fokozatosan ledolgozta hátrányát, és a harmadik játékrészben fordított (53–52). Az 58–58-ról induló záró szakaszban az ukránok a végül 27 ponttal záró Jagupova kosaraival tartották magukat, a házigazdáknál Horti és Quigley jeleskedett. Két perccel a vége előtt utóbbi triplájával még 73–71-et mutatott az eredményjelző, ám ezután már csak hat ukrán pont született.

A magyarok szombaton Fehéroroszországot fogadják ugyancsak Sopronban.

Stefan Svitek: – Jól kezdtünk, de nagyon hamar eladtuk az előnyt. Azt kell mondjam, szinte két játékos vert meg minket, őket nem tudtuk tartani. Mostantól már a fehéroroszok elleni meccsre koncentrálunk.
A magyarok végül nem tudták megállítani az ukránokat. MTI-fotó: Nyikos Péter

Ajándék az Európa-bajnoki cím

Európa-bajnok lett a hétvégén Csay Renáta, a győri Graboplast VSE kajakosa. A versenyző elmondta: ez… Tovább olvasom