2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Kiszenvedtük: ETO FC-Kecskemét 2-1 - Galéria

Nehéz meccsen győzött a Győri ETO FC a Kecskemét ellen, az NBI 12. fordulójában. Az ETO Pilibaitis tizenegyes góljával vezetett, majd Bugerra is betalált. A túloldalon Némedi volt eredményes.

GYŐRI ETO FC - KECSKEMÉTI TE 2-1 (2-1)
Monicomp Liga, 12. forduló
Győr, ETO Park, 2000 néző
V: Andó-Szabó

ETO FC: Radoszlavljevic - Fehér Z., Sztanisic, Djordjevic, Szabó O. (Völgyi 15.p.) - Tokody (Ganugrava 87.p.), Pilibaitis, Trajkovic, Koltai (Sharashenidze 63.p.) - Ceolin, Bugerra

Vezetőedző: Pintér Attila

Kecskemét: Ribánszki - Alempijevic, Némedi, Balogh B., Mohl - Bori (Csordás 81.p.), Csukic (Dosso 81.p.), Foxi, Szavic (Ebala 64.p.), Litsingi - Tököli

Vezetőedző: Tomislav Sivic

Gólszerző: Pilibaitis (18.p. - tizenegyesből), Bugerra (38.p.) ill. Némedi (45.p. -tizenegyesből)

Tomislav Sivic: Mindenki száz százalékot nyújtott a csapatomból, nagyszerűen küzdöttek a fiúk. Az eredménnyel nem vagyok elégedett, de a mutatott játékkal igen. Ha az apró hibákat kijavítjuk, rendben lesz a csapatjáték. Gratulálok a Győrnek a győzelemhez.

Pintér Attila: Sokat számított, hogy itt volt ma Tokody, és Ceolin. Sokkal stabilabb volt a csapat, mint az előző meccseken. A győzelem volt a fontos, de ha a lehetőségeinket kihasználjuk, több góllal nyerhettünk volna. Kalapot emelek a játékosaim előtt. Radoszavljevicnek pedig külön gratulálok, hiszen nagyszerűen védett első NBI-es meccsén.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

87. perc: A sérült Tokodyt Ganugava váltja.

86. perc: Litsingi bombáját védi Radoszavljevic.

82. perc: Litsingi rúgja fe Bugerrát, sárgát kap érte.

81. perc: Kettős csere a Kecskemétnél. Bori helyére Csordás, Csukic helyére Dosso érkezik.

ETO FC-Kecskemét 2-1 - Fotó: Bertleff András

79. perc: Bugerra lőtt kapura jó 28 méterről. Nem sokkal tévesztette el a bal felső sarkot.

76. perc: Ebala rántotta le Pilibaitist. Sárga lap.

72. perc: Völgyi rúgta fel Borit. Sárga lap.

68. perc: Mázlija volt a Kecskemétnek. Völgyi jobb oldali szabadrúgását bevetődve az ötös sarkáról fejelte a rövidre Ceolin. A labda a kapufáról vágódott ki.

65. perc: Ebala első labdaérintéséből gólt szerezhetne, de Bori szöglete után 4 méterről kapu mellé fejel.

64. perc: Cserél a Kecskemét is. Szavics le, Ebala be.

63. perc: Cserél az ETO. Sharashenidze jön Koltai helyére.

58. perc: Az utóbbi percekben átvette az irányítást a Kecskemét. Litsingit rúgja fel Djordjevic. Sárga lap.

55. perc: Gólszerzési lehetőséget szórakoztak el a vendégek. Foxi passza Litsingit találta meg üresen a tizenhatoson belül, ám messzire pattant a támadótól a labda.

50. perc: Csukic vállal be egy 25 méteres bombát, de nem találja el a kaput.

47. perc: Két óriási helyzet a vendégek kapuja előtt. Előbb Bugerra fejese találja el a felső lécet, majd Pilibaitis közeli lövését védi Ribánszki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45. perc: Pilibaitis viszi földre Tökölit az ETO kapuja előtt. Tizenegyes. Némedi a jobb alsóba lövi a labdát. 2-1. Vége az első félidőnek.

43. perc: Völgyi távoli szabadrúgását védte bravúrral Ribánszki.

40. perc: Litsingi kapott nagyszerű beadást a jobb oldalról, ám nem tudta ellőni a kivetődő Radoszlavljevics mellett. Utóbbit ápolni kell az eset után. Hatalmas lehetőség volt.

38. perc: Ceolin futotta le védőjét megint a jobb szélen. Erőből középre lőtt, az érkező Bugerra pedig 6 méterről a kapuba vágta a labdát. 2-0.

34. perc: Tokody lő fölé egy 25 méteres szabadrúgást.

27. perc: Unalmas mezőnyjáték jellemzi az utóbbi perceket. Az ETO játszik jobban, de a támadásokban nincs átütő erő. A Kecskemét ötlettelenül, gyengén focizik.

26. perc: Baloghot lőtte ki Ceolin a sorfalból egy szabadrúgás után. Nagyot kapott a védő, de a saját lábán sétált le ápolásra.

20. perc: Egy jobbról bepasszolt labdát, senkitől sem zavartatva 6 méterről lő fölé Trajkovic.

18. perc: A tizenegyest Pilibaitis a jobb alsóba gurítja. 1-0.

17. perc: Némedi lökte fel Trajkovicot a kecskeméti kapu előtt. A játékvezető büntetőt ítél.

16. perc: Fehér Z. kapja a meccs első sárga lapját, miután felrúgta Litsingit.

15. perc: Szabó Ottó sérült meg egy szerelési kísérletnél. Őt kell lecserélni. Helyére Völgyi érkezik.

11. perc: Szabó Ottó gurított le egy szabadrúgást a jobb oldalról középre az érkező Tokody elé. Az ETO csapatkapitánya 18 méterről csúnyán fölé lőtt.

7. perc: Ceolin futott fel a jobb oldalon, majd pontos labdát kapott a tizenhatoson belül. A brazil játékos 8 méterről centikkel  lőtt fölé.

2. perc: Máris egy ETO-ziccer. Egy előrevágott labdánál Bugerra előzte meg fejjel a kifutó kapust. Kissé kisodródott helyzetből jobbról emelt kapura, de Némedi kirúgta a labdát.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést. Az ETO-ban újoncként Radoszavljevic áll a kapuban, a sérült Sztevanovic helyén. Ma Sasa helyett Tokody a csapatkapitány.

A győri fanatikusok abban bíznak, hogy a Rába-parti csapat ma a Kecskemét ellen megkezdi a pontgyűjtést és ezzel az előrelépést a táblázaton.

Mindehhez kellő alapot nyújthat a hétközi Magyar Kupa-mérkőzés, Barcson ugyanis gólerősen játszva magabiztosan jutott tovább a zöld-fehér alakulat. Csereként bemutatkozott a két új argentin játékos, Marinelli és Briones, elképzelhető, hogy az élvonalban is pályára lépnek valamennyi időre.

A Kecskemét az előző fordulóban ugyan vereséget szenvedett a Videotontól, a kispadra visszatérő Tomislav Sivic vezetőedző által irányított együttes láthatóan lendületbe jött az elmúlt hetekben. Nem lesz tehát könnyű dolga Pintér Attila vezetőedző csapatának, amely az őszi idény utolsó előtti hazai találkozóján egy szép sikerrel kezdheti meg a felzárkózást az élvonalbeli tabellán.

Sztevanovic gyógyulóban

Gyógyul, de nem elég gyorsan a Győri ETO szerb hálóőre, Szasa Szetvanovic. A kapusnak a nyaka sérült meg, bár elképzelhető, hogy ott lehet a mai Kecskemét elleni bajnokin. Viszont biztosan hiányozni fog az otthonában lábadozó horvát légiós, Valentin Babic.

Jó hír az ETO-nál, hogy a múlt hetet még combsérülése miatt kihagyó Tokody Tibor és Kiss Máté már a csapattal edzett. A szintén a combjával bajlódó Ji-Paraná viszont még külön mozgott, Nikola Trajkovic pedig kisebb bokasérülést szenvedett a keddi Magyar Kupa-mérkőzés során. A szerb légióst le is kellett cserélni a 24. percben. Onisor Mihai Nicorec visszaérkezve Győrbe megkezdte rehabilitációját, és a csapatkapitány, Szasa Sztevanovic is gyógyul, csak nem elég gyorsan...

„A múlt hétfői edzésen egy rossz mozdulat következtében fájdult meg a nyakam, délutánra sajnos már sokkal rosszabb lett az állapotom – mesélte a remek kapus. – Régebben is volt már ilyen gerincproblémám a nyaki részen, a különböző vizsgálatok, így az MRI is ezt támasztotta alá. Azóta mindennap járok kezelésekre, Budapestre és Győrbe is, és szerencsére már jobban is érzem magam, de még nem az igazi. Hogy tudom-e vállalni a szombati, Kecskemét elleni játékot, csak később derül ki" – tette hozzá Sztevanovic.

Közvetlenül a nyolcadik forduló kezdő sípszava előtt szenvedett térdsérülést Valentin Babic. Akkor úgy tűnt, a horvát nemzetiségű védő gyorsan visszatérhet, végül azonban operációra és az azt követő hosszabb pihenőre szorult a játékos.

„Valószínűleg egy rúgás miatt tört le egy darab csont a térdemből, a gyulladás miatt várni kellett az operációval, aztán sajnos kisebb komplikáció is hátráltatta a gyógyulásom. Nemrég érkeztem meg Horvátországba, itthon rehabilitálódok. Fájdalmat szerencsére nem érzek, de mindennap reggel és este különböző speciális kezeléseket kapok. Pontos információm még nincs, de valószínűleg egy-két hét múlva már visszatérhetek Győrbe" – mondta el Babic.