2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Kiszenvedte az MKB

A vendégek szerencséseknek mondható kosarakkal tartották a lépést a mérkőzésen

Kosárlabda MKB- Euroleasing Kozachka Zalk 89 77 (26–16, 18–15, 24–25, 21–21)

Zónával kezdtek az ukránok, középen a kétméteres Aljoskinával. A soproniak érthető módon nem erőltették a vendégek enyhén szólva is nyúlánk centerének közelében a kosárdobást, inkább távolról próbálkoztak.

Eleinte kevesebb, mint több sikerrel. A vendégek szerencséseknek mondható kosarakkal tartották a lépést. A negyed közepén aztán emberfogást rendelt el Veligura mester, de így is fokozatosan húzott el a soproni csapat.

Vajda betörés utáni ügyes kosarával indult a második szakasz, ám a vendégek Zserzserunva révén 30–24-re feljöttek. Hejkova időt kért, majd Vajda és Blahuskova jóvoltából újra visszaállt a tíz pont körüli különbség. A félidő végén Borovickova dobott gyors egymás után egy duplát, majd egy triplát, aztán Vajda is megvillant, így végül megnyugtatónak mondható, tizenhárom pontos előnnyel zárta a félidőt az MKB.
A harmadik negyed a magára talált Kovacevic és Piszmennik dobópárbaját hozta. Amikor a hazaiak elléptek és előnyük csaknem tizenöt pontra nőtt, mindig „túlpörögtek" egy kicsit és a védekezésbeli hibákat az ukránok könyörtelenül kihasználták.

A zárószakaszt egy Vajda-dupla nyitotta, Kovacevicet pedig továbbra sem tudták tartani a vendégek. A negyed közepére tizenöt pont körüli előnyt állandósítottak a zöld-sárgák. Piszmennik egy triplával, majd két duplával jelezte: jobb, ha nem lankad a soproni figyelem.

Hejková ki is kérte idejét, s rendezte csapata kissé hézagos védekezését, s ha végül nehezen is, de a hazai együttes legyőzte a kifejezetten jó csapat benyomását keltő, szervezetten és taktikusan játszó Kozacskát.
További eredmények. Női Euroliga: Szamara (orosz)–Szolnok 82–44, Dinamo Moszkva (orosz)–MiZo-Pécs 63–56. Női Európa-kupa: Diósgyőr–Sibenik 73–83, Zala Volán–Martigny (svájci) 97–76.

Máltán már nem lehet botlani

Sorsdöntőnek tekinthető világbajnoki selejtező mérkőzés vár a magyar válogatottra. Csapatunk eddig három mérkőzésből csupán egyet nyert meg, kettőt pedig elveszített, s éppen ezért három ponttal a nyolcadik selejtező csoportban a negyedik helyen szerénykedik. Ahhoz, hogy világbajnoki döntős álmaink teljesüljenek, nyerni kell a máltaiak ellen. Tovább olvasom