2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Kiszenvedett győri siker

A vendég Békés kezdett lendületesebben, ami részben érthető is, mert számukra most már minden egyes mérkőzésen a bentmaradás a tét. Persze a győri együttesnek is volt miért küzdenie, hiszen a rájátszásban hazai pályán ugyan még minden meccsét megnyerte, de a jó játékkal adós maradt.
Mint később kiderült, ez ismét „elmaradt", ám küzdésből mindenképpen csillagos ötösre teljesített a csapat. Már az első félidőben jobbára a Békés vezetett, Konkoly, majd Fodor góljai tartották a lelket a zöld-fehérekben. Az első félórában mindössze kétszer (6–5-nél és 9–8-nál) vezettek a rengeteg kapufát dobó hazaiak.

Fordulás után már öt góllal is elhúztak Moldovánék, de a nyitott védekezésnek köszönhetően felzárkózott Tóth László együttese, sőt, háromgólos előnyre tett szert (55. perc: 26–23). A sorozatos hibák miatt azonban a végjáték izgalmasra sikeredett, de végül az előnyből egygólnyi megmaradt, így a bajnokság második szakaszában továbbra is veretlen a Tento-ETO.