2018. 05. 23. szerda - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Kisinyovi siker: Moldova-Magyarország 0-2

Vanczák a 8., Rudolf a 83. percben volt eredményes - izgalmas meccsen sikerül nyernie a magyar válogatottnak.
Vanczák és Varga nagyszerűen játszott, Rudolf rúghatott volna még hármat, mégsem mondható, hogy a 83. percig egyértelmű lett volna a magyar győzelem. Izgalmas meccsen fegyelmezett játékunknak köszönhetően mi tudtunk két gólt lőni, így megérdemelten nyertünk Moldávia ellen.

Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: "Elsősorban a fegyelmezett játékunknak köszönhetjük a sikert. Sokat kivett a játékosokból a Svédország elleni összecsapás, de összességében nem érdemtelenül nyertünk".

90+5. perc - Szavirov sem képes eltaláni a magyar kaput, így 2-0-ás magyar győzelemmel ér véget a Moldávia-Magyarország mérkőzés.

90+4. perc - Eldugjuk a labdát, a magyar szurkolók olléznak. A négy perces hosszabbításból másodpercek vannak már csak hátra.

90+3. perc - Jepureanu marad egyedül az ötösön, Király védi a lövését.

90. perc - Varga kis híján újabb gólpasszt ad Rudolfnak. A kis híj néhány centiméter volt, ennyivel maradt le a beadásról a második gólunk szerzője.

86. perc - A pályára berohanó ember című show is megvolt. Szomorú hazai drukkerek indulnak haza lógó orral.

83. perc - Hajnal indította remekül az üresen mozgó Vargát, aki a jobb szélről Rudolfnak tette vissza a labdát. Rudolf hét méterről a kapuba belsőzte a játékszert. 0-2

82. perc
- Vadócz Krisztián jön Szabics Imre helyére.

80. perc - Rudolf 20-22 méteres lövését hárítja Gaiduchevici.

78. perc - Juhász rúg oda Bugajevnek: sárga lapot kap tettéért. A szabadrúgás után Dorosról pattan kapu mellé a labda.

77. perc - Rudolf lesen kapta a labdát - ezúttal tényleg lesen is volt.

73. perc - Brilliáns magyar támadások végén nincs szerencsénk: Rudolf a kapusba lövő a labdát. Laczkó meg olyanért kap sárga lapot, amiért pár perccel ezelőtt a másik oldalon szabadrúgás sem járt...

72. perc - Alexejevet Tügürlas váltja.

70. perc - A Király kapuja mögötti hazai drukkereké a főszerep. Előbb tudatták, hogy nem szeretnek bennünket (transzparensen keresztül), aztán némi tűzijátékot rendeztek, amelyből egy darabot a pályára is küldtek.

69. perc - Korcsmár Zsolt is megsérül. Laczkó Zsolt érkezik a helyére.

67. perc - Király nagyszerű kirúgásával Rudolf a kapuig mehetett volna. Cselezgetett, visszahúzta a labdát, és végül passz helyett nagyon gyengén lőtt.

64. perc - Sándor György Pintér Ádámot váltja. Pintér megsérült, reméljük, nem súlyosan.

62. perc - Rudolf most remekül került helyzetbe, de borzalmasan rossz lövéssel (íveléssel?) fejezte be a támadást.

61. perc - Cheptine helyére Doros érkezik.

60. perc - Moldáv szabadrúgás után Armas fejel Király kapuja mellé.

58. perc - Magyar szöglet után Vanczák csúsztatása megy kapu mellé.

54. perc - Rudolf lőtt remek gólt, de nem adták meg. Pedig nem volt lesen a magyar csatár.

53. perc - Véget ért a finn-holland meccs: a vb-ezüstérmesek 2-0-ra nyertek.

51. perc - Szabics harcolt ki szögletet, vagyis vissza tudott jönni a pályára. A szöglet után Vanczák alig maradt le a labdáról.

50. perc - Nagy nyomás alatt volt a magyar kapu: Jepureanu lőtt végül alaposan fölé.

48. perc - Szabicsot rántották le a mezénél fogva: elképzelhető, hogy a Graz csatárának válla megsérült. Meglepő módon a lerántást nem látta szabálytalannak a horvát játékvezető.

46. perc - Bugajev csereként lépett pályára Zmeu helyén.

Vége az első félidőnek: gyors magyar gólt követően kiegyenlítődött a játék képe, de a mérkőzést mi irányítjuk. Csak így tovább fiúk!

46. perc - Szünet.

45. perc - Egy perc hosszabbítás, s okos magyar szöglet.

44. perc - Boret beadását tisztázta remekül Juhász Roland a magyar kapu előtt.

41. perc - Elek Ákos nagy helyzetben lőtte telibe a moldáv kapust, Gaiduchevicit: pedig most közel volt a két gólos előny. Fenébe!

39. perc - Komant "gázolta el" ártalmatlan helyzetben az egyik moldáv.

37. perc - Rudolf Gergely esett el a moldáv 16-oson belül, de ez nagyon kevés bírónál ért volna csak 11-est. Nem is volt az.

30. perc - Az utóbbi percekben inkább a moldáv játékosok birtokolják a labdát, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni.

26. perc - Hajnal Tamás szinte egyedül roboghatott a moldáv kapu felé, de elpattant a labda a lábáról. Kár ezért a helyzetért!

24. perc - Pintér jól látta meg Szabicsot a moldávok kapuja előtt, de a passz kicsit hosszú lett.

20. perc -  Forró pillanatok a magyar kapu előtt: Boret bombázott Király kapujára, de magyar hálóőr szépen védett. A második moldáv kísérlet Cheptine jóvoltából már kevésbé volt veszélyes.

15. perc - Az első moldáv szöglet veszélytelen.

12. perc - A gyors magyar gól érezhetően megfogta a moldáv csapatot, s továbbra is irányítjuk a játékot.

Közben zúg a lelátón az "Itthon vagyunk" rigmus, rengeteg szurkoló követte a magyar válogatott Európa legszegényebb országába erre a meccsre.

VANCZÁK Vilmos magyar hátvéd örül, miután gólt rúgott a 2012-es lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek E csoportjában játszott Moldova-Magyarország mérkőzésen a Zimbru Stadionban, a moldovai fővárosban, Chisinauban. (MTI/EPA/Dumitru Doru)

8. perc - Megszereztük a vezetést: Hajnal remekül lőtte be 30 méterről a labdát a moldáv kapu elé, majd Juhász Roland közepre passzolt, s végül Vanczák Vilmos rúgta biztosan a hazaiak kapujába a labdát. Gól! 0-1.

7. perc - Villant a hazai csapat: Suvorov lőtte el a labdát éles szögből, mely Király mellett elsuhant, s szerencsére a magyar kapu mellett is bő fél méterrel.

5. perc - Jól kezdjük a meccset: inkább mi támadunk, Rudolf többször is összekeverte a moldáv védők lábát.

1. perc
- A mérkőzés elkezdődött.

A svédek ellen eltiltás miatt nem játszott két védő, Juhász Roland és Vanczák Vilmos is helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatában a 19:45 órakor kezdődő, Moldova elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

A négy nappali ezelőtti, 2-1-re megnyert mérkőzéshez képest a sérült Lipták Zoltán, illetve Laczkó Zsolt maradt ki a kezdő tizenegyből Chisinauban.

A magyar szövetség honlapja szerint Egervári Sándor szövetségi kapitány az alábbi összeállításban küldi pályára a magyar csapatot: Király Gábor - Varga József, Juhász Roland, Korcsmár Zsolt, Vanczák Vilmos - Koman Vladimir, Elek Ákos, Pintér Ádám, Hajnal Tamás - Rudolf Gergely, Szabics Imre.

A moldávok így kezdték a mérkőzést: Artiom Gaiduchevici, Alexandru Epureanu, Igor Armaş, Victor Golovatenco, Alexei Savinov, Vadim Boreţ, Alexandru Suvorov, Denis Zmeu, Eugeniu Cebotaru, Anatol Cheptine, Serghei Alexeev.

A magyar válogatott hétfőn kora délután megérkezett Kisinyovba, a moldávok elleni keddi Eb-selejtező helyszínére.

A válogatott a tervezett 20 fős keret helyett 19 játékossal érkezett meg Moldovába, Lipták Zoltán ugyanis még érzi kisebb sérülését, és a szakmai stáb úgy döntött, nem érdemes egy komolyabb sérülést kockáztatni a védő szerepeltetésével, így a futballista nem tartott a csapattal.

Az ebéd után Egervári Sándor, valamint Juhász Roland és Elek Ákos vett részt a válogatott sajtótájékoztatóján. A moldáv újságírók a két csapat 2007-es összecsapásáról próbálták faggatni Egervári Sándort, ám a szövetségi kapitány nem kívánt a négy évvel ezelőtti (3-0-ás moldáv sikerrel végződő) mérkőzéssel foglalkozni, mivel akkor még nem ő irányította az együttest. A tavalyi, budapesti selejtező kapcsán azonban elmondta: egységes, szervezett moldáv csapattal szemben sikerült 2-1-re győznünk, és az a találkozó is bizonyítja, hogy nehéz dolguk lesz a mieinknek.

A Zimbru stadion Kisinyovban.

Elek Ákos a tavalyi meccs kapcsán kijelentette: teljesen más volt a szituáció a budapesti összecsapás előtt, hiszen egy svédországi vereség után, jelentős teherrel a vállán lépett pályára válogatottunk, most viszont egy önbizalommal teli magyar csapat várja a találkozót. Juhász Roland hozzátette: senki se gondolja, hogy eufórikus állapotban van a válogatott, utoljára szombaton volt beszédtéma a svédek legyőzése, azóta már kizárólag a moldávok elleni selejtezővel foglalkoznak a játékosok.

Újságírói kérdésre válaszolva Egervári Sándor határozottan kijelentette: Juhász biztosan a kezdőcsapat tagja lesz, mivel alapembere az együttesnek, és ha játékra kész állapotban van, övé az egyik hely a védelem tengelyében. A szövetségi kapitány a kezdőcsapatról nem adott ennél bővebb információt, csak közvetlenül a találkozó előtt hirdeti ki, kik kezdenek a 19.45-kor kezdődő összecsapáson.

• 4. KissLaszlo 2011. szeptember 07. 08:20
    „Végig nézve a közvetítést, lehetett volna több is a gólkülönbség, ha a horvát megadja azt a gólt, és a többi akciónk vége is gól lett volna. ( Jó pár helyzetünk volt. ) Mind ettől függetlenül - szerintem - megérdemelten nyertünk. Hajrá fiúk, csak így tovább!!!!!! Végre van remény arra, hogy Magyarországnak legyen egy újabb frankó focicsapata. Köszönet Egervári úrnak is, hogy a fiatalokból ilyen összetartó gárdát tudott faragni.”
  • 3. Túrabakancs 2011. szeptember 06. 22:16
    „A lényeg hogy nyertünk, de nekem ma nem tetszett a magyar csapat játéka,
    nagyon sok volt az egyéni hiba! Rudolf is 3- helyzetet puskázott el úgy, hogy
    középre a kapusnak lőtte a labdát, ez vicc. Igaz lőtt egy gólt, de ha valaki
    részletesen visszanézi a lövését akkor észreveheti, hogy a labda szintén a
    kapushoz középre tartott, majd az egyik moldáv játékoson megpattanva megtévesztve
    a saját kapusát a hálóba pattant, tehát szerencsés volt a gól. Na de azért örüljünk,
    viszont legközelebb nem biztos hogy az ilyen játék elég lesz a győzelemhez.”
  • 2. AntiFricc 2011. szeptember 06. 21:31
    „0:2”
  • 1. misskittina30 2011. szeptember 06. 20:29
    „HAJRÁ MAGYAROK!!!!”

Finnországban is hibátlan maradt Hollandia

A vb-ezüstérmes holland labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott kedden Finnországban. Tovább olvasom