2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

Kisiklott a debreceni lokomotív

A Debrecen labdarúgócsapata a BL-selejtezőben 3-0-ra kikapott a Manchester United csapatától.

Nem sikerült a bravúr a magyar bajnoknak, a Debrecen labdarúgócsapata a BL-selejtezőben háromgólos vereséget szenvedett a világ egyik leggazdagabb klubja a Manchester United otthonában.

7. p: Fletcher és van Nistelrooy kevergetett a 16-oson belül,  a labda az egyik debreceni védőről Rooney elé pattant, aki 10 m-ről  laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.

22. p: Scholes remekül indította a jobb oldalon C. Ronaldót,  aki betört a 16-oson belülre, leültette Égert, majd 11 m-es lövése  Csernyánszki testéről pattant szögletre.

32. p: C. Ronaldo egy csel után 19 m-ről alig lőtt a jobb  alsó sarok mellé.

46. p: Gólt szerzett a Debrecen. Sándor ugratta ki nagyszerűen a középkezdés után Halmosit a balszélen, Neville elesett, Halmosi 13 méterről a kapu bal oldalába vágta a labdát, de a játékvezető nem adta meg a találatot, mert szerinte a magyar játékos szabálytalan volt.

49. p: Rooney ugratta ki nagyszerűen Van Nistelrooyt, aki betört a tizenhatoson belülre és 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0.

63. p: Nistelrooy ugratta ki Rooneyt a tizenhatos jobb oldalán, a fiatal támadó az alapvonalig húzott, majd a teljesen üresen érkező Ronaldo elé játszott, aki az ötösről a kapu jobb oldalába lőtt. 3–0.

Három órával a kezdés előtt már szurkolók ezrei sétálgattak, beszélgettek és vásároltak a világ egyik leghíresebb labdarúgó-stadionjánál, a Manchester United–Debreceni VSC-AVE Ásványvíz Bajnokok Ligája selejtezőnek otthont adó Old Traffordnál.
A debreceni drukkerek egy része már a stadionnál hangolt, az angol szurkolók pedig érdeklődve figyelték az egyelőre még  ismeretlennek ható buzdításokat és skandálásokat.

Kezdés előtt a rendkívül lelkes debreceni szurkolók a magyar himnusz eléneklésével próbálták fokozni kedvenceik elszántságát. Az  első percekben ennek meg is volt a hatása, Supka Attila együttese nem ijedt meg, pontosan adogatott. Egy kapu előtti kavarodás, s a védők figyelmetlensége azonban a 8. percben megbosszulta magát,  Wayne Rooney könnyedén juttatta vezetéshez a hazaiakat.

A hajdúságiak nem roppantak össze, de az első negyedóra végére  már egyértelmű lett az MU fölénye. A hazaiak azonban rendkívül pontatlanok voltak, így a DVSC viszonylag biztosan őrizte kapuját. Sándorék nem jutottak el a vendéglátók 16-osáig, így arra nem volt esélyük, hogy egyenlítsenek.

Bátran kezdte a második játékrészt a Debrecen, de a hazai-
ak gyorsan lehűtötték a lelkesedést: Rooney remek indítását az addig halovány Ruud van Nistelrooy értékesítette. Ezután a Manchester  United egyértelmű fölénybe került, egyre pörgősebben futballozott, s ennek a 63. percben újabb gól lett az eredménye. Ekkor már a hazai  közönség hangja is megjött, hiszen addig jobbára a rendkívül lelkes DVSC-rajongókat lehetett hallani.

Az utolsó negyedórára az MU ismét visszavett a tempóból, már nem erőltette a támadásokat. A magyar bajnok ezt nem tudta kihasználni, a bátortalan támadások semmilyen veszélyt nem jelentettek, pedig a továbbjutási esélyek megőrzéséhez gólt kellett volna szerezni. A Debrecen a találkozó nagy részében egyenrangú elllenfél volt, de a két gárda támadásvezetése közti óriási különbség sorsdöntőnek  bizonyult.
Ronaldóékat nem tudták megállítani Mátéék, a Manchester biztosan győzte le a Debrecent.

Vasas visszatért az ETO - ba

Újabb labdarúgó érkezik az ETO FC-hez. Vasas Zoltánnal hétfőn megegyezett a győri klub vezetése. Tovább olvasom