2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

kis dán pofon

A svájci rendezésű férfi Európa-bajnokságon vereséggel rajtolt a magyar csapat. A szinte végig vezető dánok magabiztosan győzték le a Skaliczky-tanítványokat.

Dánia–Magyarország 29–25 (12–8)

C csoport, Sursee. V.: Vakula, Ljudovik (ukránok).
Kasper Hvidt, a dánok kapusa kivédte a mieink „szemét" és ezzel oroszlánrészt vállalt a piros mezesek sikeréből. A magyar csapat jól küzdött, ám – különösen az első félidőben – támadásban sokat hibázott és ezzel maga számára tette nehézzé a mérkőzést.
Két perccel a találkozó vége előtt ennek ellenére megcsillant a remény: Nagy László góljával 24–23-ra feljött a magyar csapat, de sajnos nem sikerült a jó eredmény elérése. Magyar gólszerzők: Buday 9, Gál 6, Nagy 4, Laluska, Iváncsik T. 2–2, Törő, Harsányi 1–1.
A C csoport másik mérkőzésén: Izland–Szerbia és Montenegró 36–31 (16–11).

1. forduló, további eredmények: A csoport: Lengyelország–Ukrajna 33–24 (19–13), Szlovénia–Svájc 29–25 (13–12). B csoport: Franciaország–Szlovákia 35–21 (19–9), Németország–Spanyolország 31–31 (16–15). D csoport: Oroszország–Norvégia 24–21 (12–10), Horvátország–Portugália 24–21 (11–11).

Beckham lemondta a csapatkapitányságot

A Portugáliával szemben elvesztett szombati világbajnoki negyeddöntő után vasárnap lemondott… Tovább olvasom