2018. 08. 19. vasárnap - Huba 18°C | 29°C Még több cikk.

Kínkeserves győzelem

Graboplast-ETO–Kőbánya-Spartacus 28–22 (13–12) Győr, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Kisfalvi, Péli.
Graboplast-ETO: Sirina – Bódi 5, Mörtel 6/1, Görbicz 5, Dokic 2, Nitescu 3, Vérten 2. Cs.: Petróczi (kapus), Mehlmann 5/4, Jókai. Edző: Vura József.
Spartacus: MÁTYÁS – Nagy 4, Laluska, Baboly 2, Halmai 3, VIGLÁSI 8/4, GÁLHIDI 4. Cs.: Tamaskovics (kapus), Andrási 1, Huszák. Edző: Horváth Ervin. Hétméteresek: 8/5, ill. 4/4. Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Lovász Zsuzsa sérülése nem jött rendbe, így nélküle állt fel a Spartacus elleni találkozóra a Graboplast-ETO. Vura József, a győriek vezetőedzője nehéz mérkőzésre számított, hiszen a vendégcsapat taktikája az elmúlt években egyáltalán nem feküdt a zöld-fehéreknek.
Nagyon álmosan kezdtek a hazaiak, ezt kihasználva két gyors gólt lőttek Viglásiék. Azt lehetett hinni, ez magához téríti a győri gárdát, de az első zöld-fehér gólra az ötödik – Mörtel hétméteresből volt eredményes –, az első hazai akciógólra pedig a nyolcadik percig kellett várni.
Védekezésben még csak-csak megoldotta feladatát a Graboplast-ETO, támadásban azonban hihetetlenül nagy hibaszázalékkal játszottak a lányok. Hiába vezetett 5–2-re a csapat, a szívósan küzdő Kőbánya-Spartacus mindig felzárkózott.
A mérkőzés forgatókönyve úgy alakult, hogy négygólos hazai előnyről mindig felzárkózott egyre a vendéggárda. A szünetben is csak minimális különbség volt a két csapat között.
Fordulás után sem akart beindulni a győri gépezet. Technikai hibák és előkészítetlen lövések sorozata borzolta a nézők idegeit, miközben a fővárosiak háromszor is egyenlítettek.
Csak a játékrész közepén sikerült tetemesebb előnyre – öt gól – szert tennie a Graboplast-ETO-nak. Ekkor úgy tűnt, ha nagy nehézségek árán is, de azért sikerül felőrölni a fáradó vendégek ellenállását, de nagy meglepetésre ismét felállt a padlóról a Spartacus, s három gólra faragta le hátrányát. A végén aztán újból elhúzott a Graboplast-ETO, s az utolsó percben már hét góllal vezetett.
Összességében egy gyenge színvonalú mérkőzésen a sok hibával játszó Graboplast-ETO kínkeservesen győzte le ellenfelét.
Vura József: – A hagyományoknak megfelelően ezúttal is nehezen győztünk a Spartacus ellen. Most is bebizonyosodott, hogy a középcsapatok nagyon megerősödtek.
Horváth Ervin: – Nem értem, mi szüksége van a Graboplast-ETO-nak ilyen játékvezetői segítségre. Úgy gondolom, önmagunkhoz mérten nagyon jól játszottunk, s helyt álltunk Győrben.
* * *
Nyolcgólos, 34–26-os vereséget szenvedett a Herz-FTC a dán Viborg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában. A csoport másik mérkőzésén: Leipzig (német)–Nordstrand (norvég) 25–23. Az állás: 1. Viborg 6 pont, 2. FTC 4, 3. Leipzig 2, 4. Nordstrand 0.
A Ferencváros február 8-án Lipcsében lép pályára.