2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Kink góljával győzött az ETO Kaposváron

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában 2:1-re győzött a Győri ETO FC együttese a Kaposvár otthonában.

Fordulatos és küzdelmes mérkőzésen 2:1-re diadalmaskodott a Győri ETO FC együttese a Kaposvár otthonában. A győriek kilenc ponttal előzik meg a második helyezett MTK csapatát.

Kaposvár – Győri ETO FC 1:2 (0:0)
Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Varga Zs., Márkus)

Kaposvár: Hajdúch - Hegedűs D., Bank., Kovács O. - Pavlovic (Böle, 74.), Pedro, Safaric, Horváth T., Balázs B. (Waltner, 81.) - Haruna (Vrucina, 79.)., Oláh L. Vezetőedző: Prukner László.

ETO: Stevanovic - Takács, Lipták, Had, Völgyi - Kamber – Pátkai (Pilibaitis, 85.), Trajkovic – Varga R., Strestík (Kink, 52.), Koltai (Andric, 58.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Oláh (76.), illetve Andric (65.), Kink (90.)

Sárga lap: Safaric (83.), illetve Völgyi (16.), Kamber (24.), Koltai (61.), Andric (92.)

Pruknek László: - Gratulálok a Győrnek, de amatőr hibák miatt kaptunk ki! Jó mérkőzést játszottunk, viszont az ETO kihasználta a lehetőségeit. A középpályán nem szabad így labdát veszíteni a hosszabbításban. Szakmailag sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni, pedig mentálisan és fizikálisan is felkészültünk.

Pintér Attila: - Kaposváron nem sok csapatnak termett babér eddig. Tudtuk, hogy milyen rendszerben fognak játszani, de a találkozó elején tolódásban problémáink voltak. Váltanunk kellett, ami szerencsére be is jött. Elkerülhető gólt kaptunk mi is, de kalapot kell emelni a játékosok előtt, most is mindent elkövettek a győzelem érdekében.

Az első félidő elején a Kaposvár birtokolta többet a labdát és főként a győriek térfelén zajlott a játék, ám komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. A jó iramú első húsz perc után Koltai előtt adódott a legnagyobb lehetőség, ám nagy helyzetben hat méterről kevéssel a kapu mellé fejelt.

A folytatásban a hazaiak kétszer is veszélyeztették a győri kaput, Pedro lövésénél centikkel haladt el a labda a jobb oldali kapufa mellett, míg Haruna elől Lipták az utolsó pillanatban tudott menteni.

Pintér Attila együttese viszonylag sok technikai hibát követett el a mezőnyben, rendre hiba csúszott az átadásokban. A Kaposvár veszélyesebben játszott és a jobb oldalon játszó Pavlovicnak köszönhetően többször is a védelem mögé került.

Szünet után is a hazaiak igyekeztek irányítani, a legveszélyesebb helyzet szabadrúgásból adódott, de Stevanovic nagyszerűen hárított.

A második játékrészben Pintér Attila hamar cserére szánta el magát, a találkozó 52. percében Strestík helyére pályára lépett Kink, valamint hat perccel később Koltait Andric váltotta. Az új játékosoknak hamar sikerült meghálni a bizalmat, egy gyors ellentámadás végén Kink adott jobbról a hosszún érkező Anricnak, aki öt méterről tisztán lőtt a kapu közepébe.

A szerb játékos gólja után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak és a találkozó 76. percében Takács hibája után Oláh egyenlített. Két perccel később közel állt az újabb találathoz ez ETO, de Kink éles szögből leadott lövését Hajdúch bravúrral hárította.

Az utolsó percekben is a küzdelem dominált és már szinte mindenki elkönyvelte az 1:1-es döntetlent, ám Andric indítása után a találkozó 90. percében Kink nagyszerűen emelte át a kifutó Hajdúcht, így három ponttal lett gazdagabb az ETO.

Pintér Attila együttese a győzelmének köszönhetően kilenc ponttal vezet a második helyezett MTK előtt. Egy hét múlva a sereghajtó Siófok látogat Győrbe.

Vége a találkozónak!

92.p. Andric kapott sárga lapot, nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

90.p. Góóóóóóóól! Andric indította a védők mögé befutó Kinket, aki 18 méterről bal lábbal átemelte a kifutó Hajdúcht. 1:2

85.p. Cserélt az ETO is. Pátkait Pilibaitis váltotta.

83.p. Safaric kapott sárga lapot Pátkai felrúgásáért.

81.p. Balázs helyére Waltner érkezett a pályára.

80.p. Vrucina forgatta meg Takácsot és lőtt éles szögből 7 méterről nagy erővel a kapu fölé.

79.p. Haruna helyére Vrucina érkezett a pályára.

78.p. Kink lőtt éles szögből 12 méterről laposan a kapu közepe felé, Hajdúch vetődve hárított.

76.p. Egyenlített a Kaposvár! Takács hibája után Haruna ugratta ki Oláht, aki 12 méterről lőtt a kapu közepébe. 1:1

74.p. Pavlovic helyére Böle érkezett a hazaiaknál.

74.p. Haruna beadása után Oláh forgolódott a kaputól 8 méterre, de a túlerőben lévő győri védők tisztázni tudtak.

72.p. Balázs bal oldali beadása után Haruna kiszorított helyzetből fejelt kevéssel a kapu mellé.

68.p. Völgyi szöglete után Lipták fejelt 10 méterről kevéssel a kapu fölé.

65.p. Góóóóóóóól! Kink jobbról adott középre Andric felé, a labda Hegedűs és Hajdúch között megpattant, így egyikük sem tudott tisztázni és a hosszún érkező Andric 5 méterről üresen lőtt a kapuba. 0:1

58.p. Koltait Andric váltotta a győrieknél.

55.p. Safaric 22 méterről elvégzett szabadrúgása veszélyesen tartott a kapu jobb alsó sarka felé, de Stevanovic vetődve hárította a lövést.

52.p. Strestík helyére Kink érkezett a pályára.

51.p Koltai kapott sárga lapot Balázs felrúgásáért.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben egyik vezetőedző sem cserélt.

Végez az első játékrésznek!

44.p. Remek labdát kapott a bal oldalon elfutó Koltai, aki hosszan szögtette magát, így az utolsó pillanatban Hajdúch szögletre rúgta a labdát. A pontrúgást Varga végezte el, amely veszélyesen csapódott a kapu jobb oldala felé, ám a kapus ezúttal is tisztázni tudott.

42.p. Gyors ellentámadás végén Pavlovic jobb oldali beadása után Haruna fejelt 8 méterről a kapu jobb oldala mellé.

40.p. Jobb oldali győri szögletet követően Kamber forgolódott a tizenhatoson belül, középre adott, ám Hajdúch megszerezte a labdát.

34.p. Pavlovic került a győri védők mögé a jobb oldalon, majd élesen középre adott Haruna fel, de Lipták bravúrosan tisztázni tudott.

33.p. Az elmúlt percekben aktívabb volt az ETO, Strestík került nagy helyzetben, de a játékvezető jogosan lesállást ítélt.

25.p. Pavlovic jobb oldalról cselezett középre és lőtt 12 méterről centikkel a jobb oldali kapufa mellé. A lövésbe Lipták még bele tudott érni, így szögletet végezhettek el a hazaiak. A pontrúgás után Stevanovic öklözött a mezőnybe.

24.p. Kamber kapott sárga lapot Hegedűs felrúgásáért.

24.p. Haruna jobb oldali beadását Oláh tekerte kapura, de a próbálkozás nem okozott gondot Stevanovicnak.

20.p. Kamber jobb oldali beadása után Koltai fejelt 6 méterről tisztán kevéssel a kapu bal oldala mellé.

17.p. Gyors támadást vezetett a Kaposvár a jobb oldalon, Pavlovic adott középre, de Takács fektében menteni tudott Haruna elől.

16.p. Völgyi kapott sárga lapot Pavlovic felrúgásáért.

11.p. Továbbra sem láthattunk komolyabb helyzetet. A győriek szöglethez jutottak, de kapustámadás miatt szabálytalanságot fújt Szabó Zs. játékvezető.

6.p. Az elmúlt percekben főként a Kaposvár irányított és a győriek térfelén zajlott a játék.

1.p. A hazaiak kezdték a mérkőzést!

Kaposvár - Győri ETO FC

Kaposvár: Hajdúch - Hegedűs D., Bank, Kovács O. - Pavlovic, Pedro, Safaric, Horváth T., Balázs B. - Haruna., Oláh L. Vezetőedző: Prukner László.

ETO: Stevanovic - Takács, Lipták, Had, Völgyi - Kamber – Pátkai, Trajkovic - Varga R., Strestík, Koltai. Vezetőedző: Pintér Attila.

Az OTP Bank Liga tavaszi rajtján Győri ETO FC együttese a táblázat 8. helyén álló Kaposvár otthonában játszik.

Pintér Attila, a győriek vezetőedzője nehéz mérkőzésre számít, de győzni utaznak Kaposvárra.

"Kaposváron nehéz kilencven perc vár ránk. A Rákóczi egy szervezett együttes, de igyekszünk kihasználni a hibáit, meg akarjuk szerezni a győzelmet. Élesben derül ki, hogy igazából milyen formában van a csapatunk. Nem foglalkozunk azzal, hogy sokan már elkönyvelték, hogy idén az ETO szerzi meg a bajnoki címet. Mindig csak a következő feladatra koncentrálunk, számunkra most a kaposvári meccs sikere a legfontosabb."

Az ETO-ban több játékos sérüléssel, illetve betegséggel bajlódik, a csapat összeállítása ezért bizonytalan. Az biztos viszont, hogy Rok Kronaveter kiállítása miatti eltiltás, Michal Svec pedig öt sárga lapja után kénytelen kihagyni az összecsapást.

Várható összeállítások:

Kaposvár: Hajdúch - Pavlovic, Zámbó, Bank, Jánvári - Pedro, Safaric, Horváth T., Balázs B. - Oláh L., Vrucina. Vezetőedző: Prukner László.

ETO: Stevanovic - Takács, Lipták, Had, Völgyi - Kamber – Pátkai, Strestík - Koltai, Kink, Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 18.30-tól.

Forma-1: Hamilton volt a leggyorsabb a szombati tesztnapon

Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es csapatok… Tovább olvasom