2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Kínában taroltak a győri triatlonosok

Major József a győri Széchenyi ESE triatlétája, a sportág ötszörös magyar bajnoka az abszolút második helyet szerezte meg.

Harmadik alkalommal rendezték meg a Kína Ironman versenyt a trópusi Hainan szigetén. Több mint félezer indulóból három magyar résztvevő vállalkozott az extrém megmérettetésre.

Major József a győri Széchenyi ESE triatlétája, a sportág ötszörös magyar bajnoka az abszolút második helyet szerezte meg. Lenti Anita (Mogyi SE) és Kővári Luca (Széchenyi ESE) kategóriájuk győzteseként értek célba.

Ezzel mindhárom magyar versenyző kvalifikálta magát a világbajnokságra.

Reggel hét órakor rajtoltak el a versenyzők, hogy teljesítsék az első számot, a 3800 méter úszást. Major a vízből a 13. helyen jött ki, valamivel több, mint 12 perccel a legjobb úszó után. A 180 kilométeres kerékpározás során nem volt más dolga, mint minél több vetélytársa elé kerülni, és folyamatosan csökkenteni a különbséget a mezőny eleje és közte. Ez olyan jól sikerült, hogy a maratoni futást a 2. helyről kezdhette meg a magyar ironman klasszis. Folyamatosan próbált feljebb futni ausztrál ellenfelére, de a meleg és az erős szembeszél őt is ugyanúgy visszatartotta. Így magabiztos versenyzéssel ezüstérmet szerzett.

Lenti Anita a saját korosztályában végig az élen haladt és végül két órával a második helyezett előtt ért célba. Kővári Luca az ironman táv felén, hivatalos nevén az ironman 70.3-as versenyen győzött a kategóriájában. Mindketten kvalifikálták magukat a világbajnokságra.

A Kína Ironman az egyik legnehezebb verseny az ironman sorozatban, a párás 33 Celsisus fokos meleghez idén 30 km/h-ás szél is társult, ami még inkább megnehezítette a résztvevők dolgát. A profi versenyzők mindössze 69 százaléka teljesítette a távot, a többi atléta – köztük a 2007-es ironman világbajnok, Chris McCormack – kénytelen volt feladni a versenyt.

- Ez volt az év első fontos megmérettetése a számomra és nagyon örülök, hogy sikerült felállnom a dobogó második fokára. Ezzel megszereztem a kvalifikációt az októberi hawaii ironman világbajnokságra. – mondta Major József.

A férfiaknál és a nőknél is kettő-kettő kvótát lehetett szerezni, nemenként a legjobb négy helyezett között 50.000 dollár pénzdíj került kiosztásra.

Futsal: Kupadöntős a Duna Takarék ETO

A győriek magabiztosan fektették két vállra a tavalyi bajnok és kupagyőztes Berettyóújfalut s… Tovább olvasom