2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Kimi Räikkönen: Harmadikból világbajnok

Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája nyerte az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság tizenhetedik, utolsó futamát, a Brazil Nagydíjat, és ezzel megszerezte első vb-címét.
A rajt után Räikkönen azonnal megelőzte Hamiltont, akit mellett később Alonso is elsuhant. Hamilton megcsúszott, kihajtott a bukótérbe és csak a nyolcadik helyre tudott visszatérni. A harmadik körben már Massa volt az élen, mögötte Räikkönen és Alonso, Hamilton pedig a hetedik helyen robogott.

Öt körrel később Hamilton autója hirtelen lelassult, majd sikerült újra felpörgetnie a gépet, de lecsúszott a 18. helyre, és így már alig maradt esélye a végső sikerre. A 15. körben változatlan volt a helyzet az élen, Hamiltonnak ugyan sikerült hat helyet előrelépnie, de több mint 50 mp-cel maradt el az éllovas Massa mögött.

Az élbolyból a brazil ment ki először a bokszutcába, majd egy körrel később Räikkönen követte. Nem sokkal később Alonso is gumit cserélt, utána pedig Hamilton következett. A brit a 14. helyre tért vissza. Huszonöt körrel a leintés előtt a hazai kedvenc Massa vezetett, mögötte Räikkönen, majd Alonso haladt. Hamilton körhátránnyal a nyolcadik volt.
Az ötvenedik körben érkezett el a verseny legizgalmasabb szakasza: az éllovas Massa kereket cserélt, Räikkönen pedig maradt a pályán és óriási iramban, szinte teljesen lekopott gumikkal száguldott még két kört és az első helyre tért vissza a bokszból. Ez azt jelentette, ha marad a sorrend a zárásig, akkor ő a világbajnok. Öt körrel a zárás előtt a finn biztosan vezetett, mögötte Massa és Alonso, Hamilton pedig körhátránnyal hetedik volt. A hajrában már nem változott a sorrend: a „Jégember" győzött, Massa végzett a második helyen, míg Alonso a harmadik lett.
Összesítésben az idei hatodik futamgyőzelmét szerző, 28 éves Kimi Räikkönen mögött a világbajnokság második helyét a vb-pontversenyben eddig éllovas brit újonc Hamilton szerezte meg, míg Alonso lett a harmadik.

5. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) 61,
6. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 39.