2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 21°C Még több cikk.

Kimaradt büntető, szoros mérkőzés

Döntetlent játszott törökországi edzőmérkőzésén az FC Sopron, míg a Győri ETO FC egy góllal alulmaradt a magyar utánpótlás-válogatottal szemben.

FC Sopron-FC Tomsk 0–0

Küzdelmes, de néha durva mérkőzésen gól nélküli döntetlent ért el az FC Sopron az orosz első osztályú középcsapat ellen. A mérkőzést a Törökországban edzőtáborozó orosz UEFA bírói keret képviselői vezették, akik hagyták a vendégek kemény, néhol durva játékát. Ennek ellenére a soproniaknak volt több helyzetük, de az első félidő vége előtt a Fabio buktatásáért megítélt büntetőt sem sikerült gólra váltani. Igaz, hogy Magasföldi először belőtte a büntetőt, de a játékvezető megismételtette a tizenegyest. Másodjára viszont a kapufán csattant a labda. A második félidőben is folytatódott a kemény, hajtós játék, de gólt szereznie egyik csapatnak sem sikerült.

Magyarország U21–Győri ETO FC 3–2 (2–1)

Dunavarsány, felkészülési mérkőzés, 50 néző. V.: Erdős J.
Magyarország U21: 1. félidő: Kozma – Vadász, Sütő, Guzmics, Varga R., Szakály P. – Pintér, Farkas P., Laczkó – Dzsudzsák, Szabó V. 2. félidő: Bogdán – Sipos T., Kovács G., Guzmics (Sütő), Szakály P. (Pintér) – Fodor M., Schmatovich, Gulyás, Nagy T. – Szatmári L., Szabó V. (Laczkó). Edző: Róth Antal.

Győri ETO FC: Sztevanovic – Kiss Zs. (Zsók), Tóth G. (Lappints), Domanyik, Rozsi – Jäkl, Müller, Czanik, Dudás (Koltai) – Lajtos (Varga L.), Brnovic. Edző: Klement István.
Gsz.: Szakály P., Sipos, Rozsi (öngól), ill. Czanik, Brnovic.

„Minden körülményt figyelembe véve sikeres volt a felkészülés, hiszen új játékosokat tudtunk kipróbálni. Átvettük az alapelveinket és csiszolhattunk csapatjátékunkon is. Az ETO elleni mérkőzésen fegyelmezettebb, céltudatosabb játékot láttam, mint a Felcsút ellenében."

Klement István, a Győri ETO FC vezetőedzője:
„A mérkőzésen nagyrészt a fiatalok kaptak lehetőséget. Egyrészt azért, mert az idősebbeket pihentetni szerettem volna, másrészt pedig mert ez a találkozó jó alkalom volt arra, hogy összehasonlítsuk saját fiataljainkat az ország hasonló korú legjobbjaival. Ezek tükrében derekasan helytálltunk."