2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 21°C | 31°C Még több cikk.

Kiküzdötték a papírformát

Kosárlabda - Több mint két perc telt el kosár nélkül, aztán némi meglepetésre a győriek kaptak hamarabb lábra. Két-három ügyes akciót vezetve a negyed közepén 8–2-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

A hazaiak első mezőnykosarára közel 6 és fél percet vártak a soproni szurkolók, ám Károlyi triplája lendületet adott az MKB-nak. Nem egész másfél perc alatt 7–0 rohammal fordított az MKB, ám a szakasz végén mégis a győriek vezettek, köszönhetően a negyed utolsó három percére beálló, s ezalatt 6 pontot szerző Varga Rita ponterős játékának. A második szakasz elején a győriek maradtak pont nélkül több mint négy percen át, ekkor Euroliga-színvonalon védekezett Székely Norbert együttese. A negyed közepén aztán az utóbbi időben egyre bátrabban, jobban játszó Semsei egy triplát és egy duplát is beemelt. Mivel a győriek továbbra sem tudtak tiszta dobóhelyzetet kidolgozni, fokozatosan nőtt a soproni előny.

Branzova célozza meg a gyűrűt. Szakács és Margeviciute ezúttal csak megfigyelő.Fotó: Németh Péter

Térfélcsere után folytatódott a kemény küzdelem, amelyben mindkét csapat játékosai sokat hibáztak. Fokozatosan mutatkozott meg a hazai csapat tudása, a szakasz hajrájában még egy-két könnyű kosarat is elért az MKB. A félidő hajrájában azonban a szívósan küzdő győriek Margeviciute révén csökkentették a hátrányukat. A zárónegyedet 8–0-ás rohammal kezdte az MKB, és ennek a rohamnak aktív részese volt a sérülése után visszatérő csapatkapitány, Eördögh Edit. A zárószakaszra Gorbunova is belelendült, a végére a különbség közel 30 pontra nőtt.
Egy helyenként szikrázóan kemény, küzdelmes, de nem igazán látványos megyei rangadón a papírformának megfelelő biztos siker született.

Székely Norbert:
– A „munkás" mérkőzésen sok hibát vétettünk, de a végeredménnyel elégedettek lehetünk.

Gálos László: – Örülök neki, hogy a bajnokságban eddig ellenünk dobta messze a legkevesebb pontot a Sopron, ám kisalföldi csapatként a hegymenetre még nem vagyunk felkészülve.

SMAFC–Sárvár 81–74

A SMAFC csapata nyolc-tíz percet tudott a saját ritmusában játszani a csapat, de most ez is elég… Tovább olvasom