2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

Kikapott Varsóban az olasz labdarúgó válogatott

Egy év után ismét kikapott az olasz nemzeti tizenegy és mondhatni tovább fokozta a gyászt honfitársai számára.
Persze mindenki tudja voltak előzményei ennek az estének (itt az Irakban elhunyt olaszokra gondolunk, a rendfenntartók ellen bombamerényletet követtek el, az ügy az egész országot sokkolta, emiatt el is maradt a TV közvetítés a RAI UNO-n és inkább a politika volt műsoron, de megemlíthetjük a -2 Celsius fokot is), és ha az olasz csapat nem a legerősebb összeállításban szerepelt, még akkor is meglepetésként hathat a 3:1-es lengyel győzelem.

A ma estét megelőzően az olasz csapat soha nem lőtt gólt Lengyelországban, nos ez a sorozat legalább megszakadt hiszen az első válogatottságát ünneplő Antonio Cassano betalált, igaz az eredmény akkor már 2:0 volt a hazaiaknak. A két gólt a meccs elején a 6. illetve a 18.percben lőtték a fehér mezes lengyelek Bak illetve Klos révén. Egy perccel később jött Cassano aki Vieri csúsztatását lőtte a kapuba. A ’squadra azzurra’ nem kapott meg egy büntetőt majd a második félidőben egy kapufáról kipattant lövést Krzynowek lőtt a lécre onnan pedig a vonal mögé került a játékszer. Az olaszok négy éve nem kaptak három gólt egy meccsen, legutóbb ilyen csúfság Leccében a belgák ellen esett meg velük. Szombaton következik a folytatás Anconában Románia ellen a Trap alakulatnak.

LENGYELORSZÁG – OLASZORSZÁG 3:1 (2:1)
Gól: Bak 6’ Klos 18’ Krzynowek 85’ ill Cassano 19’
Lengyerország (3-5-2): Dudek - Zielinski, Bak (Hajto 73’), Klos - Zewlakov (Rzesa 76’), Kosowski (Gorawski 91’), Lewandowski, Kukielka, Krzynowek - Rasiak (Saganowski 87’), Niedzielan (Zuraskisv 80’). (12 Szamatoulski, 13 Bieniuk, 15 Baszczynski). Szöv.kapitány: Janas.
Olaszország (4-2-3-1): Toldo - Panucci (Grosso 55’), Cannavaro (Materazzi 46’, Ferrari 90’), Nesta, Pancaro (Oddo 46’) - Zanetti, Perrotta - Marchionni (Gattuso 55’), Cassano (Bazzani 82’), Di Vaio (Miccoli 62’) - Vieri. (12 Abbiati, 21 Pirlo). Szöv.kapitány: Trapattoni.
vezette: Ovebro (NOR).
hosszabbítás: 2' ill 7'.