2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Kikapott az Audi-ETO - FTC-Audi ETO 24-21 - fotók

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén 24-21-es vereséget szenvedett a Győri Audi-ETO a Ferencváros otthonában.
Küzdelmes mérkőzésen három gólos vereséget szenvedett a női kézilabda bajnokságban a Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros otthonában.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi-ETO 24-21 (13-8)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 1300 néző. V.: B. Pech, Vágvölgyi

FTC: Tomasevics – Kovacsicz 1, PENA 6/2, SZUCSÁNSZKI 6/1, SZAMORÁNSKY P. 4, TOMORI 6, Szarka. Cs.: Mészáros R., Rédei-Soós, Vérten 1, Lukács V., Cifra. Edző: Elek Gábor.

Audi-ETO: Herr O. –  Knedlíková 2, Planéta 1, KOVACSICS 7/2, LÖKE 6, Szen 1, Szepesi. Cs.: GRIMSBÖ (kapus), Korsós 1, Aguilar 1, Bódi 1, Milanovic-Litre, Hornyák,  Müller 1. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2. Kiállítások: 12, ill. 16 perc.
Edzői értékelések

Elek Gábor: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk, örülök a győzelemnek. Presztízs találkozón diadalmaskodtunk szépen a sérült játékosaink ellenére is.

Ambros Martín: - Nem voltam nagyon ideges, a reklamáció az edzői munka része. Kicsit elaludtunk a mérkőzés elején, ami megbosszulta magát. Volt olyan periódus, amikor vissza tudtunk jönni a találkozóba, de ezúttal vereséget szenvedtünk.

FTC-Audi ETO 24-21

Összefoglaló

Teltház előtt lépett pályára a biztos alapszakasz első helyén végző Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros otthonában, de Ambros Martín csapata így is mindenképpen győzni utazott a fővárosba.

Szucsányszki találatával kezdődött a találkozó, de Kovacics rögtön válaszolt betörésből. A folytatásban kétszer is megszerezte a vezetést a Ferencváros, az ETO mindkétszer egyenlíteni tudott, sőt a találkozó 10. percében emberhátrányban két gólt szerezve először átvette a vezetést is. (3-5)

Két gólos előnynél viszont visszaesett a győriek játéka. Öt perc alatt egyszer sem találtak a kapuba, míg a hazaiak egymás után háromszor is. A mérkőzés 15. percében Pena büntetője után jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Ambros Martín. (6-5)

Az egy perces szünet után sem tudott változtatni játékán az ETO, rengeteget hibáztak a támadásokban, míg a hazaiak sorozatban értékesítették a ziccereket. A találkozó 24. percében 11-6-os ferencvárosi vezetésnél ismét időt kért a győriek vezetőedzője.

Az utolsó percekben sem sikerült feljebb zárkóznia az ETO-nak, végül 13-8-as hazai vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok. Az első félidőt végén Ambros Martín hevesen reklamált a játékvezetőknél, amiért a győri támadásoknál rendre hamar feltették a kezüket. A spanyol szakember sárga lapos figyelmeztetést kapott.

Szünetet követően Grimsbö állt a Rába-partiak kapujába, akinek a védéseinek köszönhetően sikerült feljebb zárkóznia az ETO-nak. A második félidőben hat is volt a különbség a hazaiak javára, de gyors rohamokat vezetve hat perc után már csak két góllal vezettek. (14-12)

A folytatásban is tartotta a ritmust az ETO. Jó védekezés után rendre remekül megtalálták középen Lökét, aki magabiztosan értékesítette a ziccereket. A második félidő 15. percében Müller gólja után már 18-17-re vezettek a győriek.

A második félidő derekától hullámvölgybe került Ambros Martín együttese. Tizenkét perc alatt mindössze egy gólt szerzett, míg a hazaiak hatszor is bevették Grimsbö kapuját, végül 23-19-es vereséget szenvedett az Audi-ETO együttese a Ferencváros otthonában.

Feszült, küzdelmes találkozón kapott ki az ETO, de ennek ellenére is első helyen zárta a bajnoki alapszakaszt.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Kovacsics estében lőtt a hazaiak kapujába. 24-21

(II.) 28.p. Hosszú győri gólcsendet Kovacsics tört meg, majd Szamoránsky lőtt a kapuba. 24-20

(II.) 25.p. Tomori lőtt a felső kapufa alá. 23-19 Időt kért Ambros Martín.

(II.) 24.p. Vérten gól szélről. 22-19

(II.) 22.p. Tomori már öt gólos. 21-19

(II.) 21.p. Szamoránsky találatával ismét a hazaiak vezetnek. 20-19

(II.) 20.p. Knedliková kisodródva is kilőtte a bal felsőt, de Szucsányszki rögtön válaszolt. 19-19

(II.) 18.p. Szucsánszki büntetőből egyenlített. 18-18

(II.) 16.p. Góóóóól! Müller óriási lövése után vezet az ETO. 17-18

(II.) 15.p. Góóóóól! Kovacsicz két perc, illetve Korsós is feliratkozott a gólszerzők közé. 1,5 percig kettős emberhátrányban a hazai együttes. 17-17

(II.) 14.p. Ezúttal Müller bejátszását használta ki Löke. 17-16

(II.) 13.p. Góóóóóól! Emberhátrányban szép bejátszását értékesített Löke. 17-15

(II.) 12.p. Hornyák két perc, de hazai büntetőt Pena fölé bombázott. 17-14

(II.) 10.p. Müller eladott labdája után Pen hatodik találatát szerezte meg. 17-14

(II.) 8.p. A győrieknél Löke, míg a hazaiaknál Szucsánszki lőtt a kapuba. 16-14

(II.) 7.p. Rohanásban eladott győri labda után Szamoránsky lőtt a kapuba. 15-13

(II.) 7.p. Újabb győri gól. Grimsbö védés, majd gyors Sen gól. 14-13

(II.) 6.p. Góóól! Bognár-Bódi gólja után időt kért Elek Gábor. 14-12

(II.) 4.p. Góól! Újabb gyors győri gól, Knedliková talált a kapuba. 14-11

(II.) 4.p. Grimsbö védés, Szucsánszki két perces büntetés, illetve Löke gól. 14-10

(II.) 3.p. Góóól! Kovacsics szépített. 14-9

(II.) 2.p. Tomori lövését hárította Grimsbö, de Kovacsisz értékesítette a kipattanót. 14-8

Vége az első félidőnek!

30.p. Az utolsó percekben sok technikai hibát követtek el a csapatok, nem láthattunk újabb gólt. A győriek támadásánál hamar feltették a kezüket a játékvezetők, amiért Ambros Martín rendkívül hevesen reklamált, végül sárga lapot büntetést kapott.

19.p. Pena megszerezte harmadik találatát. 8-6

19.p. Knedliková harcolt ki büntetőt, amelyet Kovacsics a felső kapufára bombázott.

18.p. A hazaiaknál Tomori, míg a győrieknél Planéta lőtt nagy gólt. 7-6

16.p. Ambros Martín időt kért.

15.p. Belül védekezett az ETO, Pena értékesítette a büntetőt. 6-5

12.p. Tomori egyenlített váratlan lövéssel. 5-5

12.p. Szamoránsky szépített. 4-5

11.p. Góóóól! Löke és Kovacsics volt eredményes. 3-5

8.p. Pena góljával ismét vezettek a hazaiak, de emberhátrányban Herr védése után Löke egyenlített. 3-3

5.p. Tomori találatával ismét megszerezte a vezetést az FTC, ám Knedliková kiharcolt büntetőjét Kovacsics értékesítette. 2-2

2.p. Hosszú támadás végén Szucsányszki góljával vezettek a hazaiak, de Kovacsics rögtön válaszolt betörésből. 1-1

Előzmények - Az alapszakasz zárófordulójában rendezendő találkozónak igazán tétje nincs, hiszen a hibátlan győri csapat előnye három pont üldözője előtt, vagyis a fővárosi zöld-fehérek már nem tudják befogni a címvédőt.

A győri csapat számára ez a találkozó jól szolgálhatja a felkészülést az előttük álló feladatokra, így a hétvégi Metz elleni BL-meccsre, a hónap végi Magyar Kupára, ahol a papírforma alapján ismét összecsaphat egymással a két rivális gárda, nem utolsósorban pedig a Bajnokok Ligája-negyeddöntőre, mely talán a szezon legfontosabb összecsapása lesz. A párharc végeredménye nagyban meghatározhatja az egész éves szereplés megítélését.

A győrieknél nincs újabb hiányzó, Kari Grimsbö is felgyógyult arcüreggyulladásából.

Az Audi ETO-ban folytatja Tomori? Így üzent a Fradi tábor Tomori Zsuzsának - fotó

Hírek szerint Tomori Zsuzsanna visszatér Győrbe, a Fradi szurkolói marasztalnák. Tovább olvasom