2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Kikapott a Soproni KC, nyert az MKB

A Szolnok csapata idegenben nagy csatában, két ponttal legyőzte a Sopron együttesét a férfi kosárlabda NB I-ben. A női bajnokságban az MKB magabiztosan nyert.
Férfi bajnokság:

Soproni KC–Szolnok 73–75 (18–12, 22–19, 11–21, 22–23)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 2200 néző. V.: Forrai S., Kapitány G., Török R.

Sopron: RICHARDSON 16/6, Brooks 14/3, MOLNÁR A. 10/3, Szabó 11/3, KNIGHT 19. Cs.: Pojbics, Keresztes, Gombás, Couisnard 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.

Szolnok: KELLEY 16/6, Fodor M. 8/6, Vesztergom 6/6, RICE 20/18, Barro 7. Cs.: GREBENÁR 8, ALEKSZICS 7, Cseh, Váradi 3/3. Edző: Pór Péter.

A 14. forduló rangadóján telt ház előtt, izgalmas mérkőzésen maradt alul minimális különbséggel a soproni gárda.

Meszlényi Róbert: – Nem tudtuk megismételni a Kecskemét elleni játékunkat. Hiányoztak az extrateljesítmények, a kritikus helyzeteket pedig csapatjáték helyett egyénileg próbáltuk megoldani.

Pór Péter: – Az első félidőben sok labdát eladtunk és nagyon gyengén dobtunk. Szünet után más lett a játékunk ritmusa.

Női bajnokság:

BEAC–MKB-Euroleasing 46–101 (11–26, 11–21, 12–29, 12–25)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 500 néző. V.: Sabáli, Török Z.

BEAC: PUSZTAI 14/3, Guti, Katona 5, Horváth Sz. 9, Zsámár 7. Csere: Horváth E., Várhalmy 2, Havasi, Szamosi 4, Kisvári 2, Magyar B. 3/3, Gróf. Edző: Balogh Judit.

MKB-Euroleasing: Hadarics 10, Honti 6, VARGA ZS. 16/6, Milovanovics 2, KRIVACSEVICS 21. Csere: Németh A. 6, Semsei 11, LICSKAI 29/3. Edző: Székely Norbert.

A női első osztályú kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 15. fordulójában a címvédő MKB-Euroleasing Sopron a papírformának megfelelően nagy különbségű győzelmet aratott a BEAC ellen.
A mérkőzésen ugyan a fővárosi klub volt a pályaválasztó, ám a találkozót Sopronban játszották.

Az Euroligában, Madridban bravúros győzelmet arató soproni csapat péntek késő este ékezett csak haza, így Székely Norbert vezetőedző több játékosának is pihenőt adott a BEAC elleni mérkőzésen.
Már az első pillanatokban nagy különbség alakult ki a két együttes között, közel negyedóra játék után már több mint 20 pont volt a soproniak előnye.

A folytatásban sem változott a játék képe, Székely Norbert nyugodtan pihentethette kulcsembereit a szerdai sorsdöntő Euroliga-mérkőzésre, melyen a győzelem már a továbbjutást eredményezné.

Balogh Judit: – Szerencse, hogy ez nem vizsga volt, mert akkor ezután ismételni kellene.

Székely Norbert: – Köszönjük a BEAC-nak, hogy másodszor is eljöttek Sopronba, és folytassák tovább, hogy továbbra is beszélhessünk egyetemi kosárlabdázásról.

• 3. bp 2010. január 18. 13:17
    „Nagyon jó idén a csapt. HAJRÁ SKC!”
  • 2. SzImike 2010. január 17. 07:59
    „Olyan védekezést kaptunk, hogy ne tudjunk kintről dobni. Tudta a Szolnok, hogy csak így - a játék lassításával - tud ellenünk nyerni Sopronban. Szidhatjuk a bírókat, de azt is nézzük, mennyi büntetőt hagytunk ki és hány tiszta dobóhelyzetet. Tény, voltak szituációk, amikor sajnos néma maradt a síp, de ennek ellenére akartak a fiúk. Az is mindent elárul, hogy a vereség ellenére ünnepelte a közöndég a csapatot. Ez sem mindennapi! Hajrá KC!”
  • 1. elárulom 2010. január 16. 23:11
    „Sopron leeresztett a 3-4 negyedben és a Szolnok valóban összeszedte magát,azért meg kell jegyezni a drága bírók munkásságát is!!!!Köszönjük hogy sikerült elintézni a tuti vereséget!Megértem a szurkoló tábor őrjöngését ezekre valóban csak annyit lehet mondani: Három h...lye!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hajrá SKC!”

Szívzavarok Bojana Radulovicsnál?

A Győri Audi ETO egykori átlövőjét megvizsgálták, mert volt olyan mérkőzés, ami után rosszul érezte… Tovább olvasom