2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

Kikapott a Győrhő-ETO

Kézilabda - A győriek játékába sok hiba csúszott, s esetenként csak a két szélső – Pálos és Székely – jelentett veszélyt a kapura.
Győrhő-ETO - Balatoni KC 27-35 (13–14)
Győr, Budapest Bank-férfiliga, rájátszás a 9–16. helyért, 600 néző. V.: Szegedi, Unyatinszky.
Győrhő-ETO: Hoffmann, Székely 6/1, Szabó A. 4, Nagy T. 3/1, Horváth A., BOGNÁR 5/2, PÁLOS 6
Cs.: Herjeczki (kapus), Forrai 3, Kovács Á., Széles.
Edző: Deáki István
Balatoni KC: SZABÓ I., TOMBOR 5, KOTORMÁN 7/3, Salamon 1, Kányai, VILOVSZKI 7, MOHÁCSI 7
Cs.: Szathmári (kapus), Bene 1, Pál 6, Lelkes, Bakos 1, Kolep, Struhár.
Edző: Velky Mihály
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Kiállítások: 4 perc, ill. 16 perc

A vendégek kezdtek jobban, gyorsan háromgólos előnyre tettek szert, melyet 24 perc elteltével ötre növeltek. A vendégek masszívabb csapat benyomást keltették. Mind védekezésben, mind támadásban jobban teljesítettek a hazaiaknál.

A győriek játékába sok hiba csúszott, s esetenként csak a két szélső – Pálos és Székely – jelentett veszélyt a kapura. A félidő hajrájára összekapta magát a Győrhő-ETO, s a szünetig felzárkózott.
A második játékrész elején Kotormánt Széles követte árnyékként, s a harcosabb győri csapat ekkor ki is egyenlített, de mint később kiderült, ez csak pillanatnyi fellángolás eredménye volt.

Az utolsó tíz percben újra a Balatoni KC következett, fokozatosan elhúzott a vendéggárda, s végül magabiztos győzelmet aratott.

Deáki István: – Remélem, a Tatabánya a következő meccsen olyan becsületesen küzd majd, ahogyan azt a Balatonfüred velünk szemben tanúsította.

Előnyben a Veszprém

A házigazda Veszprém 32–24-re nyert a címvédő Szeged ellen a Budapest Bank-férfiliga döntőjének első mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Veszprém javára.
További eredmények, a 9–16. helyért: Nyíregyháza–Tatabánya 22–36, Hort SE–Mezőkövesd 28–28.

Kiesett a Dunaferr

A Dunaferr nem tudta megtartani az első mérkőzésen összegyűjtött négygólos előnyét, s végül 28–22-re kikapott a spanyol Navarra otthonában a női EHF-kupa elődöntőjének visszavágóján.

Mindez azt jelenti, hogy a Navarra 51–49-es összesítéssel jutott a fináléba, ahol a dán Ikastot legyőző orosz Dinamo Volgográd lesz az ellenfele.

BL: bezárult az aranykapu

Kézilabda - A továbbjutás reménye mindössze egyszer, a 45. perc környékén csillant fel, ekkor… Tovább olvasom