2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Kikapott a Csorna és a Győrszemere is

M I.: Gól nélküli döntetlen Rajkán. MII.: Fertőszentmiklósi 13-as Újkéren. M III.: Döntetlen a gólzápor végén Kimlén.

Nyúl, 150 néző. V.: Nyerges.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Gayer, Németh G., Csorvásy, Varga II P., Varga Zs., Kószás, Kiss Z. (Kapa Martin), Forrás (Wolf), Rigó (Bognár J.). Edző: Horváth Dénes.

Gönyű: Kolozsvári – Böcz B., Molnár T., Varga Cs., Kugler, Wittner (Varga G.), Pankovics (Csákvári), Romos, Mikli, Rásó, Tímár Sz. Edző: Botos Antal.
Gsz.: Varga Zs., Kószás.

13. p: Wittner lépett ki a hazai védők közül, 17 méteres lövését Varga I P. bravúrral védte. 15. p: Szabadrúgáshoz jutott a Nyúl és Varga Zs. 18 méterről okosan lőtt a hosszú sarokba. 1–0.

23. p: Szép hazai támadás után Varga II P. visszagurítása után Forrás nagy helyzetben lőtt a kapu mellé. 31. p: Varga Zs. 20 méteres, léc alá tartó lövését tenyerelte szögletre Kolozsvári. A szöglet után Gayer kétszer fejelt a kapufára. 67. p: Hazai támadás végén a vendégcsapat menteni igyekvő védője a kapufát találta el. 85. perc: Kószás maradt üresen a 16-oson belül és bal lábbal a léc alá lőtt. 2–0.

Az első negyedórát követően a hazaiak teljes mértékben irányították a mérkőzést. A meccs végére teljesen felázott pályán a Nyúl megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Jók: Gayer, Kapa Márkó, Kószás, Varga Zs., ill. Molnár T., Kolozsvári.

Horváth Dénes: – Mindkét félidőt egy-nullra megnyertük. Az elsőt fociban, a másodikat vízi fociban, de a végeredményt igazságosnak érzem.

Botos Antal: – Irreális talajon reális eredmény született.

Koroncó–Öttevény 1–0  (0–0)
Koroncó, 300 néző. V.: Péter G.

Koroncó: Simon – Závori, Hegyi, Bodó, Magyaróvári, Kovács Z., Dombi, Dávid, Menyhárt, Mészáros P. (Hegedűs), Sütöri. Edző: Makkos Tamás.

Öttevény: Kollár – Wágenhoffer G., Bella, Molnár N. (Varga M.), Virág, Keszthelyi, Nagy L., Kovács S., Molnár B., Wágenhoffer Sz., Vígh (Rácz). Edző: Ördög József.

Gsz.: Kovács Z. Kiállítva: Bella.

Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen ha a hazaiak jobban koncentrálnak, már az első félidőben eldönthették volna a három pont sorsát. Így azonban végig nyílt csatát láthattak a szép számmal kilátogató szurkolók.

Jók: Simon, Hegyi, Magyaróvári, Kovács Z., ill. Virág, Keszthelyi.

Makkos Tamás: – Érdekes mérkőzés volt. Akkor rúgtuk a győztes gólt, amikor nem mi voltunk fölényben. Az első félidő remek játékáért a másodikban kaptuk meg a jutalmat.

Ördög József: – Az első félidőben a Koroncó játéka dominált, míg a másodikban a miénk. Sok helyzet alakult mindkét kapu előtt, sajnos a győztes gólt a Koroncó lőtte.

DAC 1912–Csorna 1–0 (1–0)
Győr, 250 néző. V.: Ábrahám.

DAC: Kiss A. – Korsós Gy., Németh B., Horváth R., Kurucz, Hécz (Kovács G.), Vados (Józsa P.), Tóth D., Bugár, Feczkó, Vancsa (Glázer G.). Edző: Korsós György.

Csorna: Boros – Szabó A., Csonka, Németh Á. (Csölle), Tóth D., Véghelyi, Horváth A., Varga T. (Varga L.), Lajtos, Dorogi, Gál B. (Jakab). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Horváth R.
Kiállítva: Tóth D., Horváth A.

Nem túl színvonalas, de jó iramú, lüktető mérkőzésen a hazaiak jobban akarták a győzelmet és célra törő játékukkal meg is érdemelték azt a kilenc főre fogyatkozó vendégek ellen.

Jók: Feczkó, Hécz, Horváth R., Kurucz, ill. senki.

Korsós György: – Ismeretlenül jó érzés kapott gól nélkül levonulni a pályáról, de ezúttal megérdemelt.

Varga Péter: – Gyenge színvonalú mérkőzésen csapatom még a lehetőségeit sem tudta kihasználni, így a hazai csapat győzelme megérdemelt.

Petőháza–Kapuvár 2–1 (2–0)
Petőháza, 200 néző. V.: Iván.

Petőháza: Bognár D. – Nagy K., Horváth S., Kander, Dominek, Böcskör, Kovács Galavics M. (Szabó D.), Hadarics (Szabó Z.), Dancsok, Farkas Cs., Ács (Horváth D.). Edző: Takács Csaba.

Kapuvár: Tüske – Horváth Á., Mentes (Licskai), Müller, Mátics, Markó, Ősze, Horváth A., Nagy R. (Bársony), Nicsenko (Szabadi), Varga B. Edző: Bencsics Tamás.

Gsz.: Dancsok, Ács, ill. Nicsenko.
Kiállítva: Ősze.

A végig szakadó esőben lejátszott mérkőzésen mindkét csapat rengeteg hibával játszott, sorozatos technikai és összjátékbeli hibák borzolták a nézők idegeit. Az első félidőben a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, majd a folytatásban többször növelhették volna előnyüket, de a szerencsés vendéggól izgalmassá tette az utolsó negyedórát.

Jók: Dancsok, Böcskör, Horváth S., ill. Mentes.

Takács Csaba: – Szégyellem magam a játékosok helyett is.

Bencsics Tamás: – Sajnos a kiállítás rányomta a bélyegét a mérkőzésre, így csak az utolsó húsz percben küzdöttünk úgy, ahogy kellene.

I. G. Gasket-Rajka–Lipót-Pékség 0–0
Rajka, 150 néző. V.: Móri T.

Rajka: Madácsi – Mórocz (Molnár T.), Gálik, Schmatovich, Baják, Darázs, Derdák (Krakornik M.), Danovsky, Rehorka, Matuska (Novak), Diviak. Edző: Cerovsky Péter.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Litresics, Ásványi, Kiss Á., Tóth N. (Takács P.), Vojnisek, Németh B. (Ködmön), Sütöri (Burkus), Magyar, Kalmár. Edző: Tiba Zoltán.

Nehéz talajú pályán, egyenlő erők küzdelmében két jól felkészített csapat nem tudott helyzetet kialakítani, így összességében igazságos döntetlen született.

Jók: mindenki, ill. Bella, Litresics, Vojnisek.

Cerovsky Péter: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen tudtuk, hogy a Lipót fel akar jutni. Taktikus, jó futballt játszott az ellenfél.

Tiba Zoltán: – A jól játszó Rajka ellen nem találtuk az ellenszert.

Jánossomorja–HG Logistic-Győrszemere 3–2 (2–2)
Jánossomorja, 150 néző. V.: Tóth-Toki G.

Jánossomorja: Bári – Szalai, Cseri L., Kompis, Fuhrmann, Winter, Cseri G., Hegedüs, Salamon, Tóth K. (Pethő), Sebők (Szalka). Edző: Zalka Péter.

Győrszemere: Takács N. – Töltősi (Nagy L.), Fajkusz, Baracskai, Szabó Cs., Pápai, Germán, Lappints, Horváth B., Nemes, Herold. Edző: Germán Ferenc.
Gsz.: Sebők, Hegedüs, Szalka, ill. Germán (2). Kiállítva: Hegedüs, ill. Nemes.

Germán két szabadrúgásgóljával már a 23. percben két góllal vezettek a vendégek, ám a hazaiaknak még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük, majd Szalka szépségdíjas emelésének köszönhetően a három pontot is megszerezték a néhol paprikás hangulatú találkozón, ahol sajnos a játékvezető nem tudott felnőni a mérkőzés színvonalához. A Győrszemere 54 mérkőzés után szenvedett vereséget.

Jók: mindenki, ill. senki.

Zalka Péter: – Játékban és küzdeni tudásban nagyot alakítottunk. Gratulálok minden játékosomnak.

Germán Ferenc: – Amatőr, buta módon saját magunkat vertük meg. Gratulálok a Jánossomorjának.

Beled–WHB-Ménfőcsanak 0–2 (0–0)
Beled, 100 néző. V.: dr. Szabó.

Beled: Petrovics – Csorba, Nagy Z., Torma, Molnár Z., Varga T. (Szűcs), Balassa, Horváth I. (Bödecs D.), Bödecs B., Németh R., Kiss D. (Póczik). Edző: Kovács Béla.

Ménfőcsanak: Köllő – Gajdos, Bognár, Kun, Kovács M., Segovits, Polyák, Zách (Tóth Sz.), Anduska, Korsós A., Weiszdorn (Balás). Edző: Mayer János.

Gsz.: Korsós A. (2)

A felázott talajon nem alakult ki folyamatos játék. A vendégek vezető gólja után a hazaiak előtt is adódott ziccer, ez azonban kimaradt. A későbbiekben a kitámadó Beled ellen egy gyors indítást követően az egyedül maradó Korsós A. állította be a végeredményt.

Jók: senki, ill. Gajdos, Korsós A.

Kovács Béla: – Hiába játszunk jól a mezőnyben, ha a jobbnál jobb helyzeteinket elpuskázzuk. Ha nem rúgunk gólt, nem szerzünk pontokat. Könyörgöm, valaki rúgja most már végre meg azt a gólt.

Mayer János: – Irreális körülmények között, Korsós Attila klasszisának köszönhetően sikerült megszereznünk a három pontot.

Lébény-Bősárkány 3–2 (2–1)
Lébény,  200 néző. V.: Csirke R.

Lébény: Szabados – Hécz, Kopf, Karácsony (Sárközi), Sallai, Szabó P. (Papp), Czeitler, Nagy Sz., Nemes, Nagy R., Horváth G. (Fehér). Technikai vezető: Császár Béla.

Bősárkány: Németh I. – Buti, Farkas G., Szabó A., Fekete Z. (Rácz P.), Major (Tóth T.), Soós, Nagy Á., Horváth R., Baán, Török. Edző: Horváth Ferenc.

Gsz.: Czeitler (2), Szabó P., ill. Nagy Á., Horváth R.

Szakadó esőben küzdelmes mérkőzést vívott egymással a két csapat. A hazaiak kétgólos előnyt szereztek,  melyet a lelkesen játszó vendégek ki tudtak egyenlíteni. A hajrában a lébényiek fokozták az iramot, melynek eredményeként megszerezték a győztes találatot, így otthon tudták tartani a számukra rendkívül fontos három pontot.

Jók: Czeitler, Hécz, Kopf, ill. Farkas G., Baán.

Császár Béla: – Fontos, nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Remélem, hogy ezután felfelé vezet az utunk.

Horváth Ferenc: – Ezen a mérkőzésen is pontatlanok voltunk, melynek okait keressük. Gratulálok a lébényieknek, bár a játék képe alapján az egy pontot talán megérdemeltük volna.

• 1. ACSA 2013. november 04. 17:22
    „Elnézést kérek Varga Pétertől a Csorna Se szimpatikus edzőjétől,hogy az ígéretemet nem tudtam betartani a tudósítással kapcsolatban,mert a szerkesztőségben a leadott kommenteket a gólról és a hazai öngólról- amit a partjelző beintésére nem adtak meg -egyszerűen figyelmen kívül hagyták!!!”