2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Kiismerték magukat

Rekkenő hőségben rendezték Sopronban a Pannon-maraton hegyikerékpáros sorozat harmadik versenyét.

Rekkenő hőségben rendezték Sopronban a Pannon-maraton hegyikerékpáros sorozat harmadik versenyét. Rövid távon az első három helyen soproni kerekes végzett.

A Pannon-maraton sorozat harmadik, soproni állomásán az indulók rövid, közép- és hosszú távon mérték össze a tudásukat. A 28 kilométeres rövid távon a helyi viszonyokat legjobban ismerő soproni KTM-Team kerekesei diadalmaskodtak: Horváth Csaba győzött Rácz Roland és Vámosi Gergő előtt.

Érdekesség, hogy a felnőtt női verseny első két helyén a pécsi Szalay ikerpár – sorrendben Rita és Judit – végzett. Hazai siker született a rövid távú szenior korosztályban is, itt Lénárt László diadalmaskodott, a negyedik helyet pedig a szintén KTM-es Démi József szerezte meg. Masters kategóriában Németh Frigyes bronzérmes lett. A fiatalok versengésében Süle Attila az U19-es, öccse, Süle Róbert pedig az U17-es mezőnyben lett ötödik. Az U15-ös versenyt a Soproni KC kerekese, Pintér Gergő nyerte.

Középtávon a soproni indulók a középmezőnyben végeztek. Masters korosztályban a Soproni KK-ból Németh Jenő a 13., a KTM-es Lakk Roland 16. lett.

Hosszú távon nagyon jól kamatozott a rutin és a tapasztalat. Érdekesség, hogy itt az abszolút versenyben a legjobb eredményt a masters kategória nyertese érte el és a felnőtt győztes idejénél mind ebből, mind a szenior korcsoportból is többen mentek jóval jobbat. A soproni KTM-es Szála Gergő az abszolút versenyben  10., a felnőttek között pedig 5. lett. Ezen a távon az U19-es versenyt a Soproni KK-ból Stippinger László nyerte.
A sorozat záróversenyét szeptember 24-én rendezik Győrújbaráton, amely egyben maratoni országos bajnokság is lesz.

Négy év után lehet harmadik

Négy évvel a verseny után valószínűleg Európa-bajnoki bronzérmet szerzett Németh Roland. Tovább olvasom