Most már biztos, hogy a Mosonmagyaróvár a következő szezonban is NB I-es csapat marad.

Péntek, 21.42

Mosonmagyaróvári KC SE–MTK Budapest SE 27–24 (16–7)
Moson-Szolnok, 200
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MOSONMAGYARÓVÁR: Petróczi – Tamás 3, TÓTH G. 4 (1), Dajka 2, Dombi 2, FRANKOVIC 10, Hajtai 1. Csere: Mistina (kapus), Kopecz, Kurucz, Filipovics 4, Kiss K., Hanczvikkel 1, Gyimesi. Edző: Hlavaty Tamás
MTK: Blazek – Varga N. 3, VALOVICS 6, WOLF 8 (6), Kollár-Ábrahám 1, Barna 2, Szádvári. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), Csuka 1, Khouildi, Fekete B. 3, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 10. p.: 5–2. 15. p.: 9–3. 23. p.: 13–5. 31. p.: 17–7. 39. p.: 19–12. 43. p.: 20–14. 50. p.: 23–19. 56. p.: 25–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6
MESTERMÉRLEG
Hlavaty Tamás:
– Nagyon akartuk ezt a győzelmet, és az első félidőben nagyon jól is játszottunk. Fiataljaink tapasztalatlansága okozta a szorosabb végjátékot, de csapatom akarása, küzdeni tudása minden dicséretet megérdemel.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben kilencgólos előnyt ajándékoztunk a hazaiaknak. A folytatásban megmutattuk, hogy tudunk küzdeni és kézilabdázni, de ekkora hátrányt már lehetetlen volt ledolgozni.

Ha legalább egy pontot szerez a hazai együttes megőrzi tagságát a legmagasabb osztályban.

Szezonbeli utolsó hazai összecsapására készül a Mosonmagyaróvár, amely pénteken 18 órakor az MTK-t fogadja a 9–12. helyért rendezett rájátszás utolsó előtti fordulójában.

A két csapat között három pont a különbség, ami azt jelenti, hogy amennyiben legalább egy pontot szerez a hazai együttes, akkor az utolsó forduló eredményétől függetlenül megőrzi tagságát a legmagasabb osztályban. A hazai pályán kívül az szól még Hlavaty Tamás együttese mellett, hogy a rájátszás nyitófordulójában idegenben is tudott hét góllal nyerni az óvári alakulat. Az alapszakaszban viszont egy döntetlen és egy egygólos vereség a mérleg a fővárosiakkal szemben.

Hlavaty Tamás vezetőedző: „Rengeteget foglalkoztunk a csapategységgel és a védelem feljavításával. Mindkettőnek döntő szerepe lehet a mérkőzésen, ezt nem tudom elégszer hangoztatni. Elsősorban nagy küzdelmet, de higgadt játékot várok a lányoktól pénteken."

Giro d´Italia 2015: Contador maradt az élen

Az olasz Diego Ulissi nyerte pénteken a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny hetedik… Tovább olvasom