2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Kiestek, vagy mégsem?

A kiesést jelentő tizennegyedik helyen zárta a másodosztályú bajnokságot az MTE 1904 csapata.

A kiesést jelentő tizennegyedik helyen zárta a másodosztályú bajnokságot az MTE 1904 csapata, ám egyelőre még kérdéses, hányadik vonalban indulhat az együttes. A szakvezető, Soós Imre szerint az első félévhez képest játékban előrelépett az együttes.

Az őszi szezont követően a tizennegyedik helyen állt a másodosztályú bajnokság Nyugati csoportjában az MTE 1904 együttese. A győri Integrál-DAC gárdájához hasonlóan a Lajta-parti alakulatnál is edzőváltás történt a pontvadászat félidejében: Tiba Zoltán helyét Soós Imre vette át a kispadon. A helyezést tekintve azonban vele sem sikerült az előrelépés, hiszen a csapat az őszi idényhez hasonlóan a tizennegyedik pozícióban zárta a küzdelmeket.

Játékban fejlődtek

Soós Imre a Kisalföld érdeklődésére elmondta: játékban viszont fejlődött az együttes az elmúlt fél év alatt.
„A tavaszi szezon mérkőzéseit tekintve a tizedik helyen végeztünk. Több gólt rúgtunk és kevesebbet kaptunk, mint az őszi idényben. Pedig a védelmünk csak nagyon későn állt össze és szinte soha nem tudtunk ugyanabban az összeállításban játszani. Ennek ellenére ezzel a csapatrésszel nem volt különösebb probléma. A támadójátékunk viszont hagyott kívánnivalót maga után, gyenge csatárteljesítményeket tapasztaltam.

Ami a mérkőzéseket illeti, a hazai Haladás és a Bodajk-Siófok elleni győzelemre, valamint Hévízen aratott sikerre szívesen emlékszem vissza. A gyengébb szereplésünk egyik oka lehet, hogy az öt döntetlent közvetlen riválisainkkal szemben értük el. Néhányuk ellen győzni kellett volna és akkor nem végeztünk volna kieső helyen. A folytatással kapcsolatban annyit tudok mondani, mi továbbra is a másodosztályra készülünk, ám döntés csak július közepén lesz. Ha esetleg úgy alakulna, akkor a harmadosztályban csakis a bajnoki cím lehet a célunk."

Remeklések és csalódások

A téli átigazolási szezonban egykori élvonalbeli futballisták – Forrai, Faragó, Király, Takács, Vén – érkeztek a Lajta partjára. A szakvezető szerint azonban ezek a labdarúgók összességében csalódást okoztak és lényegesen többet várt tőlük.

„A kapusunk, Antal, illetve Pálla és Schafranek kimagasló teljesítményt nyújtott. Ha mindenki így játszott volna, akkor nem a tizennegyedik helyen zárunk. Elégedett voltam Szabó, Pint, Burkus és Varga játékával is, többet vártam viszont Koltaitól. Sipos sokáig sérült volt és nehezen érte utol magát. Szakáll fontos láncszem lehetett volna, de  a góllövés nem ment neki. Godiannak nagy volt a fizikai lemaradása, Tímár a vége felé fontos gólt szerzett. A felkészülés során egyébként tapasztaltam, hogy néhány játékos nem üti meg a kívánt szintet, vagy olyan erőnléti lemaradása van, amelyet nem tud behozni fél év alatt. El kellett volna küldenem őket, ám inkább a szívemre hallgattam és nem az eszemre. Ez hiba volt."

A számok tükrében

A tavaszi szezon tizenöt mérkőzéséből négyet megnyert – kettőt hazai környezetben, kettőt idegenben – , hatot azonban elveszített az MTE 1904, miközben öt alkalommal megosztoztak a pontokon a felek, így a mosonmagyaróváriak tizenhét pontot szereztek az őszi tizenhárommal ellentétben. Húsz gólt rúgtak és huszonkettőt kaptak. A bajnokság első félidejében ugyanez a mutató 15–25 volt. A legeredményesebb játékosnak hét találattal Schafranek bizonyult, míg Faragó négyszer, Vén pedig háromszor talált a hálóba. Pálla és Király két-két, míg Takács és Tímár egy-egy gólt szerzett.

Érthető a kétségbeesés a mosonmagyaróvári arcokon, egyelőre még nem tudni, melyik osztályban indulhat ősszel a gárda.

A harmadosztályba soroltatnák vissza a Juventust

A múlt csütörtökön kezdődött olasz bundaügy tárgyalásán az ügyész a harmadosztályba soroltatná… Tovább olvasom