2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Kieső helyen a Sopron

FC Sopron - REAC: 2-3 (2-2)

A soproni szurkolói csoportok figyelemfelkeltő demonstrációja – 10 perc késéssel foglalták el helyüket a lelátón az ultrák – miatt a mintegy 10–15 szurkolójuk buzdítását élvező rákospalotaiak érezhették magukat otthon a kiesési rangadó elején. Ezt ki is használták, s gyorsan megszerezték a vezetést egy védelmi hiba után. A vendégek gyors gólja totális zűrzavart eredményezett a soproniaknál. A következő 10 percben futószalagon gyártotta a helyzeteket a REAC, csak Takács bravúrjainak köszönhette a Sopron, hogy nem került nagyon hamar nagy hátrányba. A 19. percben történt kettős kiállítás után le lehetett vonni a következtetést: a REAC-nak jobban hiányzott Kapcsos, mint a Sopronnak Ankamah, rögtön utána ugyanis egyenlített a hazai együttes. Ehhez persze kellett, hogy Sallai és Illyés ne értsék meg egymást, és persze kellett Sira István elveszett labdát nem ismerő küzdőszelleme. Az egyenlítés után remek volt a félidő második fele, mindkét kapu előtt több lehetőség adódott. A hajrában Magasföldi ügyes találatával előnybe került a Sopron, ám a REAC – kihasználva a hazai védelem „szoborszerűségét" – gyorsan egalizált.

A második félidő is vendéghelyzetekkel s Takács-bravúrokkal kezdődött. A büntetőt azonban nem védhette. Próbált nagy erőket mozgósítani az egyenlítésért a Sopron, két nagy helyzetet alakítottak ki a hazaiak, ám előbb Magasföldi, majd Dancs hibázott. Közben Bonetti meglepő cserére határozta el magát, a csatár helyére védőt, az enerváltan futballozó Cigan helyett Csikóst küldte pályára.

Cigan mellett Feczesinnek sem sikerült szinte semmi. Mindketten korosztályos válogatott mérkőzésen szerepeltek hét közben, de 20 év körüli fiatalemberek regenerálódhatnának azért gyorsabban is.

Persze nem elsősorban ezért maradt alul a Sopron, hanem mert az ismételten új összetételű védelem igen gyengén teljesített, s ismerjük el, Takács kapusnak elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy nem szenvedett súlyos vereséget az ezzel kiesőpozícióba sodródott gárda.

Dario Bonetti (Sopron): – Sokat dolgoztunk, de három-négy óriási egyéni hibából rengeteg ajándékot adtunk ellenfelünknek. Az egyetlen dolog, amivel elégedett lehettem, az a küzdőszellem. Ha javul a csapat erőállapota, az a játékán is meglátszik majd.

Aczél Zoltán (REAC): – Egy „agyonnyert" mérkőzést tettünk durva egyéni hibákkal nehézzé a magunk számára. Az eredménnyel elégedett vagyok, nagyot léptünk előre a bentmaradás felé. Köszönöm, a soproni szurkolóknak, hogy ilyen szép fogadtatásban részesítették csapatunkat és kívánom a soproniaknak: maradjanak bent az élvonalban, az első osztályban.

Takács Tamás (Sopron): – Sajnos hazai pályán ismét túl görcsösek voltunk, a csapat, úgy érzem, talán túlzottan is szeretett volna megfelelni a szurkolóknak, s ez most sem sikerült. A gyorsan bekapott gól után fordítani tudtunk, úgy érzem, lélektanilag döntő volt, hogy még a szünet előtt egyenlíteni tudott a REAC. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, Zalaegerszegen nyerni kell.

Magasföldi József (Sopron): – Igazi hatpontos mérkőzés volt, amelyből nem mi jöttünk ki jobban. A gólom előtt Sira Pistától kaptam jó labdát, túljutottam két védőn, és éreztem, hogy a hosszú sarokra kell lőnöm, s felemeltem a labdát, mert attól tartottam, ha laposan lövöm, leér a kapus. A második félidőben a helyzetemnél ugyanezt próbáltam meg, de ekkor a kapus kitalálta, mit akarok. Úgy érzem, a támadójátékunk javult, de hátul nem voltunk stabilak. A vereség után nagyon el vagyunk keseredve. Nehéz a helyzetünk, de még hátravan nyolc mérkőzés, ezeken előre kell lépni.