2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Kibérelték a dobogót

Kerékpársport - A Sopronban rendezett BMX országos bajnokság utolsó két futamán a hazai környezetben versenyző soproniak minden korosztályban ott szerepeltek a legjobbak között.
Az amatőr lányoknál mindkét napon Forgács Tünde nyert Bartal Zsófia és Forgács Eszter előtt. Az amatőr 8 év alatti fiúknál Pichler Igor diadalmaskodott mindkétszer Izsgyán Benedek előtt. A 8 éves fiúk versenyét mindkétszer Sági Ádám nyerte.

Gyermek kategóriában az eddigi összes versenyt megnyerő Kelemen Botond még a verseny előtti edzésen nagyot esett, kórházba került, így nem is állhatott rajthoz, ám korábbi győzelmei révén már a soproni verseny eredményétől függetlenül is ő lett a bajnok a 9–10 évesek korosztályában.

A serdülőknél (11–12 év) Bartal Ödön a második napon ezüstérmes lett. A junioroknál (15–16 év) Igar Balázs duplázott, mindkét hazai futamot megnyerte.
A felnőttek küzdelmében is mind a két napon csak soproni versenyzők állhattak a dobogóra. Radasics Vilmos duplázott, az olimpikonnak a célban mindkét napon csak a hátát láthatták riválisai.

A sikert sikerre halmozó soproni BMX-klubból a KTM Erste Leasinghez igazoló, és a BMX helyett inkább a mountain bike four cross ágára koncentráló Mészáros Krisztián visszatért korábbi szakágához, s mindkét napon a dobogóra állhatott. Rozsenich Gáborral amolyan helycserés támadást mutattak be a dobogón, Radasics mögött. Az első napon Mészáros lett a második, Rozsenich a harmadik, másnap pedig fordított sorrend alakult ki közöttük.