2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -4°C | 4°C

Kialakult a legjobb 16 mezőnye a Bajnokok Ligájában

A milánóiak nem tudták megnyerni az utolsó meccsüket, így nem sikerült továbbjutniuk a csoportjukból. A bajorok viszont teljesítették a feladatukat, így ők örülhettek. A Bajnokok ligája hatodik fordulójának második játéknapja után kialakult a legjobb tizenhat mezőnye.
A már kedden vagy korábban továbbjutott nyolc csapathoz szerdán az A-csoportból a Lyon és a Bayern München csatlakozott.

A franciák gólgazdag meccsen nyertek 3-2-re a Celtic ellen, a bajorok viszont az Anderlecht ellen kiszenvedett - az egyetlen találatot jogtalan büntetőből szerezték - győzelemmel léptek tovább.

A B-csoportban szintén izgalmasan alakultak az események, a végül csoportelső Arsenalnak nem kellett idegeskednie, hiszen biztosan, 2-0-ra verte a Lokomotív Moszkvát, viszont a végül szintén továbbjutott oroszok a meccs 85. percéig kiesésre álltak. Akkor viszont a csoport másik, párhuzamosan zajló meccsén a Dynamo Kijev kiegyenlített az Inter ellen (1-1), ami a Lokomotívnak kedvezett.

A C-kvartettben már korábban eldőlt, hogy a Monaco tavasszal is a BL-ben folytathatja, és szerdán a Deportivo csatlakozott a franciákhoz. A spanyolok annak ellenére léptek tovább, hogy 3-2-re kikaptak a PSV-től, és így a hollandokkal azonos pontszámmal zártak. Végül a két gárda egymás elleni eredményei - 2-0 és 2-3 a Depor szemszögéből - döntöttek a kék-fehérek javára.

A Juventus már két fordulóval ezelőtt bebiztosította a helyét a nyolcaddöntőben, ennek ellenére - megszakítva három vereségből álló sorozatát - 7-0-ra, a BL-történetének legnagyobb különbségű győzelmét szerezve, kiütötte az Olympiakoszt. Az olaszok mellett a Real Sociedad jutott még innen tovább, miután otthon 1-1-re végzett a Galatasarayjal.

A csoportharmadikok - Celtic, Inter, PSV, Galatasaray - az UEFA-kupában folytathatják.

Szabicsék legyőzésével lett csoportelső a MU

Az első öt perc alapján a tájékoztatlan néző nemigen tudta volna megmondani, vajon a nagy hírű… Tovább olvasom