Kézilabda Világkupa: nem jutottunk be az elődöntőbe

Világkupán, miután 29–26-ra kikapott a francia csapattól.

Női VK, 3. forduló (Aarhus), A csoport:

Franciaország–Magyarország 29–26 (14–12)

Az előző napon bokasérülést szenvedett Görbicz vállalta a játékot, a kapuban viszont kisebb meglepetésre nem Pálinger, hanem Herr védett.
Pocsékul kezdett Mátéfi Eszter szövetségi kapitány alakulata, amely csak a 11. percben volt először eredményes. Ötgólos hátrány és időkérés után sikerült egyenlíteni, ám a szünetben ismét a franciáknál volt az előny.
Magyar szempontból a második játékrész eleje is ugyanolyan rosszul alakult, mint az első harminc perc. A folytatásban egy rövidke jó periódust leszámítva megint sok volt a pontatlanság, és így az együttesnek esélye sem volt a győzelemre.

A magyarok csupán csak 20 percet játszottak jól, így a házigazdák mellett a franciák jutottak ebből a csoportból a szombati elődöntőbe.
A magyar válogatott ezzel befejezte szereplését a viadalon.
Mátéfi Eszternek nem sok örömre volt oka a Világkupán.

A magyar női válogatott 28–24-re kikapott a házigazda dánoktól az aarhusi Világkupa szerdai, második fordulójában. Mátéfi Eszter szövetség kapitány együttese akkor jut elődöntőbe, ha csütörtökön nyer a franciák ellen.

2. forduló, A csoport:

Dánia–Magyarország 28–24 (11–10)

Az első tíz percet leszámítva sok volt a hiba a magyarok játékában, ám Pálinger remek védései miatt a hazaiak nem tudtak meglépni. A hajrában 11–9-re megugrottak a dánok, ám Tomori gólja még időben jött. A folytatásban is akadozott a támadásszövés, de akkor már a védelem sem zárt hatékonyan.

A szünet után sokáig fej fej mellett haladt a két csapat. A félidő derekán megint rákapcsoltak a dánok, elléptek 21–18-ra, és ezt a különbséget tartani tudták. Nehezítette a magyarok helyzetét az is, hogy Görbiczet egy ütközés után bokasérülés miatt le kellett cserélni.

A csoport másik mérkőzésén:  Franciaország–Németország 39–29.
Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Franciaország 2 (68–61), 3. Magyarország 2 (46–47), 4. Németország 0.

B csoport:  Norvégia–Svédország 31–23,  Románia–Oroszország 32–24. Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Norvégia 2 (51–44), 3.  Svédország 2 (48–55), 4. Oroszország 0.

A magyar válogatott jó második félidei teljesítményével 22–19-re legyőzte a német csapatot a dániai női Világkupa keddi nyitónapján.

Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese az első félidőben nem remekelt, alig volt veszélyes kapura, ám a folytatásban – elsősorban a végül nyolc gólig jutó Görbicz Anitának köszönhetően – minden megváltozott, és egy 7–0-ás roham után biztosan szerezte meg a két pontot.

Női VK, 1. forduló (Aarhus), A csoport:

Magyarország–Németország 22–19 (9–10)

Jól kezdett Mátéfi Eszter szövetségi kapitány csapata, 5–2-re elhúzott, ráadásul Pálinger büntetőt hárított. Lassan „felébredtek" a németek és fordítottak.

A második játékrészben Görbicz remekül összefogta a csapatot, és 10–12 után egy 7–0-s rohamot produkált a Mátéfi-sereg. Az előny Pálinger védéseinek is hála tovább hízott és az utolsó tíz perc 20–14-ről és német időkéréssel indult. Nagy hajrába kezdtek a németek, négyszer is betaláltak, de Görbicz szerencsés gólja végképp lehűtötte a riválist.
A magyarok ma 20 órakor a házigazda dánokkal mérkőznek.

• 7. pacsibácsi 2010. szeptember 26. 15:42
    „Köszönjük, Gólkirály! Menj vissza a futsalosaidhoz. Ott aztán van eredmény. Láttuk a hazai EB-n.”
  • 6. gólkirály 2010. szeptember 26. 13:41
    „nagy pénz, nagy száj, kis eredmény”
  • 5. véleményalkotó 2010. szeptember 26. 13:04
    „Ja! Azt meg majdnem elfelejtettem, hogy az általunk befizetett adóból ne adjon mélyen tisztelt kormányunk 7,5 milliárd forintot a debreceni stadionra, mert ugyan tetszik a csapat játéka, de amíg Magyarországon gyermekek - és felnőttek is - éheznek, és a sok megszorítás miatt egyik napról a másikra tengődnek, addig úgy gondolom, hogy ennek a pénznek e beruházás helyett máshol sokkal jobb helye lenne.
    A Debrecen a BL-ben való szerepléséért úgy emlékeszem elég sok pénzt akasztott - amit meg is érdemelt. Költsék azt stadionra!
    A győri stadion felépítéséhez mennyivel járult hozzá az állam????”
  • 4. véleményalkotó 2010. szeptember 26. 12:58
    „........ Kérlek írd meg,hogy miket mondanál azokra a vandál állatokra, akik szétverték az Újpest fél stadionját.
    Én szívesebben néztem volna ezeket a csajokat a Sport1-en, mint a Fradi meccsek 62000. ismétlését. Tényleg röhej, hogy van egy világkupa magyar érdekeltséggel és egyik sport tv sem közvetíti, inkább folyamatosan ismételnek olyan meccseket, amire már a kutya sem kiváncsi. Emlékszem még arra is, amikor az volt a téma, hogy a Magyarországon megrendezett, - ha jól emlékeszem úszó EB-t - közvetítsék-e, vagy sem. Nem szégyellik magukat!

Egyébként pedig javasolnám a Sport1 TV vezetőségének, hogy kereszteljék át magukat Fradi Tv-nek, úgyis csak az ő meccseiket közvetítik.”
  • 3. IV.Béla 2010. szeptember 26. 00:50
    „Igazi szakértő hozzászólások. Köszönjük, srácok!”
  • 2. CsabaKiraly 2010. szeptember 25. 00:17
    „Vagy egy minimum, felajanlotta volna a lemondasat.”
  • 1. CsabaKiraly 2010. szeptember 25. 00:14
    „Egy kulfoldi csapatnal ilyen eredmenyek utan (akarmilyen csapatsport) a szov.kapitany mar reg lemondott volna. Nalunk sajnos NINCS bennuk annyi tiszteseg vagy szegyen-erzet, hogy ilyet tennenek. Minden utolso fillert ki akarnak huzni az allasbol. Sajnalatos bagazs.”

Egy bajnok, aki történelmet írt

Németh Ferenc kétszeres olimpiai bajnok volt a győri masters-világbajnokság egyik díszvendége. Éppen… Tovább olvasom