2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Kézilabda: veretlen válogatott

A magyar női válogatott százszázalékos teljesítménnyel megnyerte a Telenor-kupát, miután a zárómérkőzésen 32–31-re legyőzte a horvát csapatot Nyíregyházán.
Mivel a két csapat mindkét korábbi meccsét megnyerte, ez az összecsapás volt a kupa döntője. (Egy esetleges döntetlen a hazaiaknak kedvezett volna jobb gólkülönbségük miatt.)

Rosszul kezdett a magyar együttes, a gyenge védekezés miatt 4–1-re megugrottak a horvátok. Aztán egy rövid jó periódus után sorozatban hatszor voltak eredményesek a vendégek. Közben Mátéfi Eszter szövetségi kapitány időt kért, Bulath pedig büntetőjét töltötte (16. perc: 4–10). Jöttek a cserék – igaz, Vértent sérülés miatt kényszerből kellett helyettesíteni –, és ettől beindult a gépezet. Fokozatosan csökkent a különbség, a szünet előtt pedig majdnem egyenlített a magyar alakulat (14–15).

A fordulást követően rövid időre döntetlen volt az állás, illetve át is vette a vezetést a hazai csapat, ám amikor megint pontatlanság csúszott a játékba, a 44. percben, 21–24-nél Mátéfi ismét időt kért. Ennek nyomán egy csapásra jobb lett a játék, ám a vendégek keményen tartották magukat.

Izgalmasan alakult a végjáték, több ziccer kimaradt, majd Szucsánszkit kiállították. Négy perccel a vége előtt 31–29-re vezettek a horvátok, ám Temes szépített, Bulath pedig egyenlített. Az utolsó előtti támadásból Temes lőtt gólt, a horvátok pedig a felső lécet találták el.

További eredmény: Törökország–Macedónia 35–32. A végeredmény: 1. Magyarország 6 pont, 2. Horvátország 4, 3. Törökország 2, 4. Macedónia 0.

Overdose elvesztette veretlenségét

Tizenötödik versenyén elvesztette veretlenségét Overdose, a magyar csodaló, miután a hetedik helyen ért célba vasárnap Baden-Badenben. Tovább olvasom