2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Kézilabda vb: Románia-Magyarország 31-25

Kézilabda - Gyenge első félidő után feljöttünk két gólra, végül hat találattal kikaptunk Romániától a világbajnokságon.

ROMÁNIA - MAGYARORSZÁG 31-25 (16-7)
Női kézilabda világbajnokság, C-csoport, 3. forduló

gólok: Lecusanu 12/5, Neagu 6, Stanca 5, Varzaru 4, Puscasu 3, Fiera 1, illetve Tóth T. 7, Bulath 6/1, Szucsánszki 4, Szabó 4, Vérten 2, Zácsik 1, Bódi 1

Mátéfi Eszter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:

"Szerettünk volna meglepetést okozni, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Az elején a nyitott védekezésünk nem jött be, nagyon jó játékosok voltak a túloldalon, akik rögtön tudtak a mi játékunkhoz alkalmazkodni. Vezetésünk után, amikor láttuk, hogy semmi sem jön össze, sajnos, hitehagyottá vált az együttes, elillant az önbizalom. A szünetben sikerült valamennyire rendezni a sorokat, ezt bizonyította a második félidő is, ahol 20-11-ről 20-18-ra tudtunk felzárkózni, ám ez nagyon sok erőnket felemésztette, ezzel együtt nincs szégyenkeznivalónk. Úgy gondolom, amit lehetett, megtettünk. Sajnálom a négy kihagyott büntetőt, ez is benne van a játékban. Az elején rengeteget kellett emberhátrányban védekeznünk, a játékvezetők talán kissé szigorúan osztották a kiállításokat. Jót fog tenni a szünnap, a norvégok ellen sem szeretnénk feladni, de igazából - ahogyan azt előre sejteni lehetett - a japánok elleni meccs lesz a sorsdöntő. Továbbra is az a célunk, hogy jussunk tovább a csoportból."

Tóth Tímea, a magyar válogatott átlövője:

"Ha pozitívan szeretném nézni az eseményeket, akkor a második félidei játékra lehet alapozni. Az első félidőt nagyon sajnálom, küzdésben akadtak gondjaink, meg talán túlságosan is tiszteltük az ellenfelet. A románok a vb egyik esélyesei, nem történt semmi jóvátehetetlen. Az elkeserítő volt, amikor 9 góllal vezettek, de onnan is fel tudtunk állni. A kihagyott büntetőkről annyit, hogy nagy önbizalommal, magabiztosan mentem oda a második büntetőmhöz is - kapufa lett, sajnálom. A vereség nem a kihagyott heteseken, hanem az első félidőben nyújtott játékunkon múlott. Továbbra is szeretném, ha bejutnánk a legjobb nyolc közé, szerintem mindez nem kivitelezhetetlen. A keddi pihenőnapon is edzeni fogunk, és kielemezzük a hibákat. Szeretném, ha az otthon értünk szurkolók se csüggednének, szorítsanak nekünk továbbra is, mert szükségünk van a biztatásra. Nagyon jó lenne emelt fővel hazatérni Kínából. "

Online közvetítés:

60. perc: Juhász góljával zárul a meccs. 31-25. Ez a végeredmény.

59. perc: Kovacsics harcol ki egy hetest. Tóth Tímea kapufára lövi a labdát.

58. perc: Neagut nem ütközzük le. Túlugorja a sáncot. Gól. 31-24.

57. perc: Tóth Tímea passzából Szabó szerez gólt. 30-24.

56. perc: Lecusanu kap jó zárást egy szabaddobás után. 30-23. Mátéfi Eszter kér időt.

55. perc: Neagu óriási gólt lő kilencről. 29-23.

53. perc: Varzaru cunderez a jobb szélről. 28-23.

52. perc: Négy gól a különbség. 27-23.

48. perc: Román hetes. Lecusanu pontos. 24-21.

47. perc: Bulath lő bombagólt emberhátrányban. 23-21.

46. perc: Tóth Tímea hat gólos. 22-20. Szabót kiállítják. Lecusanu értékesíti a hetest. 23-20.

45. perc: Kapkodunk, Varzaru indul, és átejti Herrt. 22-18. Szucsánszki varrja be a jobb alsőba. 22-19.

44. perc: Megint egy labdaszerzés. Szabó Vali belövi. 20-18. Lecusanut hagyjuk lőni. 21-18.

43. perc: Szucsánszki lép ki, és lop labdát. Ziccer. Góóóóól!!! 20-17.

42. perc: Jó előkészítés, nagy lövés! Tóth Tímea a gólszerző. 20-16.

41. perc: Megint jó a védekezés. Vérten indul, de kihagyja a ziccert.

40. perc: Feljövünk öt gólra! Remek védekezés után rohanunk. Tóth Timi talál a kapuba. 20-15.

38. perc: Bódi is betalál. 20-13. Szabó szed össze egy elveszett labdát. Megy a passz Vértennek. Gól a bal szélről. 20-14.

37. perc: Lecusanu hét gólnál tart. Tóth Tímea válaszol. 20-12.

36. perc: Tóth Timi ledületből lő. 19-11.

35. perc: Neagu-gól. 19-10. Megvan az első román kiállítás. Bulath kihagyja a hetest.

34. perc: Feljövünk 7 gólra. 17-10. Neagu lelépi Szucsánszkit. 18-10.

32. perc: Hetest kapunk. Bulath belövi. 16-8. Neagu megy fel. Bombagól. 17-8. Bulath öt gólos. 17-9.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Fél percig emberhátrányban vagyunk.

A 10. percig vezettük. Ekkor összeszedte magát a román válogatott, megtalálta a nyitott védekezésünk ellenszerét,  és a félidő végéig kilenc gólra növelte előnyét. Ellenfelünk védekezésével nem tudunk mit kezdeni. Kapkodunk, és sok labdát szórunk el.

30. perc: Kapkodunk. Támadásban rengeteg labdát eladunk. Fiera szerencsés gólt szerez a végén. 16-7. Vége az első félidőnek.

29. perc: Stancát rántja le a vállánál fogva Tomori. Kiállítás, és hetes. Lecusanu belövi. 15-7.

28. perc: Stanca szórja a gólokat. 14-7.

27. perc: Román időkérés. Ziccert hibázunk. Ungureanu 56 százalékkal véd.

26. perc: Eladjuk a labdát támadásban. Puscasu indul, belövi. 13-7. Szucsánszki hibázza el a hetest.

24. perc: Bulath három gólos. Ezúttal talpról, messziről lő. 12-7.

23. perc: Zácsik viszi földre Stacát. Kiállítás. Stanca eredményes. 12-6.

22. perc: Puscasu első gólját lövi, a bal szélről. 11-6.

20. perc: Végre mi is kapunk egy hetest. Tóth Tímea kihagyja.

19. perc: Ziccerig járatja a labdát a román csapat. Egy ritmusváltás után Stancát találják meg középen. 10-6.

18. perc: Lecusanu jön lendületből. Nem ütközünk, így belövi. 9-6.

17. perc: Zácsik lő gólt. 7-6. Lecusanu nagy erővel, pontosan lövi a hetest. 8-6. Bódit küldték ki két percre.

16. perc: Lecusanu fut be középre. Amareitől jön a passz. Gól. 7-5. Mátéfi Eszter kér időt. " A ziccereket kegyetlenül be kell lőni, nincs idő sokat gondolkodni" - mondja a szövetségi kapitány.

14. perc: Szucsánszki második találatát szerzi. 5-5. Stancát játssza meg Neagu. Szép gól. 6-5.

13. perc: Átveszik a vezetést a románok. Stanca kap beállóban remek passzt. 5-4.

12. perc: Neagu megy fel, túlugorja a sáncot, és hatalmas gólt lő. 4-4.

10. perc: Román büntető, Szekerest kiállítják. Lecusanu belövi. 3-4.

9. perc: Varzaru húz vissza egy lövést a rövidre. 2-3. Bulth bombáz a román kapus feje fölé kilencről. 2-4.

8. perc: Mégegy gól emberhátrányban. Tóth Tímea passzából Bulath talál a kapuba. 1-3.

7. perc: Szucsánszki rántja le Neagut. Kiállítás. Emberhátrányban leszünk. Az első támadást kivédekezzük.  Tóth Timi lő gólt. 0-2. Lassan rendeződünk vissza, Lecusanu kihasználja. 1-2.

6. perc: Szucsánszki találatával vezetünk. 0-1.

5. perc: Vadineanu dobja kapufára az első román hetest.

4. perc: Több bravúros védést mutatott be eddig mindkét kapus. Gól egyelőre nincs.

1. perc: A meccs előtt Vérten Orsolyát köszöntötték. Az Audi ETO szélsője 100. válogatott találkozóján játszik ma. Mi támadhatunk. Herr előtt Bódi, Bulath, Szucsánszki, Tóth Kata, Tomori és Vérten a pályán.

Világbajnokságokon eddig 10 mérkőzést játszott egymással a két válogatott. A magyar csapat a sikeresebb. A mieink hét alkalommal legyőzték a románokat, és háromszor kikaptak tőlük.

Az örökmérleg is jobb magyar szempontból:86 meccsen 48 győzelem, 9 döntetlen, 29 vereség.

Szövetségi kapitány: Radu Voina

Az előző fordulóban csoportunkban hozzánk hasonlóan a románok és a norvégok is biztosan győztek, előbbiek úgy verték kilenccel Japánt, hogy a félidőben még tartotta a döntetlent az ázsiai együttes.

Norvégia Tunézia ellen győzött: a 18–14-es első félidőt követően 18–11-es második felvonással biztosították be sikerüket az északiak. A norvégok győzelme csapatmunka volt, de azért Heidi Loke és Kari Mette Johansen egyaránt hat, míg Camilla Herrem öt gólig jutott.

Hétfői ellenfelünktől, a román csapatból leginkább Iulia Puscasu (9/12), Ionela Stanca (6/8) és Carmen Amariei (6/7) vállalkozó kedve és teljesítménye emelhető ki.

Az A-csoportban a franciák a második rangadójukat is elveszítették – előbb a braziloktól, ma a dánoktól kaptak ki –, így aligha menekülnek meg az alsóházi (13–24.) szerepléstől. A svédek lényegében végig vezetve fontos győzelmet szereztek a brazilok ellen. A dél-amerikaiak hétfőn – a dánoktól egygólos vereséget szenvedő – németek ellen bizonyíthatják: helyük van a felsőházban.

A B-csoportban Angola kiadós, nyolcgólos vereséget mért a jobb sorsra érdemes, szombaton az oroszok ellen is nagyot bukó ukránokra. A thaiföldi együttes még edzőpartnernek is gyenge volt az oroszok számára: a 19–6-os, viszonylag kultúrált első felvonást 26–2-es (!), vb-meccshez igazán méltatlan második játékrész követte. Persze, az osztrákok ellen tíz gólt szerző ausztrálok helyzete sem éppen irigylésre méltó.

A D-csoportban sem borult a papírforma, a házigazda kínai együttes 9–7-es félidőt követően nyert a kazah gárda ellen tizenkét góllal. A spanyolok lelépték Argentínát, a dél-koreaiak sikere a szünet után vált biztossá Elefántcsontpart ellen.

D-CSOPORT

Elefántcsontpart–Dél-Korea 26–35 (13-15)
Spanyolország–Argentína 33–15 (14–9)
Kazahsztán–Kína 13–25 (7–9)

• 16. nasi12 2009. december 07. 20:50
    „Sajna, Mátéfi sem tud sz´arból várat építeni.
    Prróbálgatni kell a fiatalokat, hogy szokják a légkört.
    Orbánt én is szivesen.............”
  • 15. Spitfire 2009. december 07. 19:59
    „úgy érzem Mátéfi Eszti nem lesz sokáig kapitány...sajnos...”
  • 14. jazmine33 2009. december 07. 19:51
    „sajnos erősebb ellen felett kaptunk..”
  • 13. RickCartman 2009. december 07. 18:49
    „digisport.hu, regisztrálni kell, mint itt,és nézhető,minőség oké,a Gulyás kommentálása nem kéne, de az jár hozzá:-)”
  • 12. Éber 2009. december 07. 15:39
    „Hát...sajnos kiveszett a lelkesedés... :(”
  • 11. kikelet_ 2009. december 07. 15:24
    „18-20 hmm, van tartás a lányokban”
  • 10. kikelet_ 2009. december 07. 15:16
    „nmt: köszi működik (legalábbis most), más kérdés, hogy sok kedvem már nincs belekapcsolódni 12-20nál...”
  • 9. nmt 2009. december 07. 15:10
    „egészen eddig működött, most már nem...bocsi”
  • 8. nmt 2009. december 07. 15:04
    „itt tudjátok ingyenesen nézni, egész jó minőségben!

• 7. Gabsi 2009. december 07. 15:03
    „Kösz Krityi, de lehet, jobban tettem volna ha kocsmába megyek. Nem lesz ennek jó vége. Mégegyszer kösz, de nem vagyok túl vidám. De HAJRÁ MAGYAROK!”
  • 6. Krityi 2009. december 07. 14:55
    „elindul, csak nagyon lassan, legalább is nálam :) kb 5 percbe telt......”
  • 5. kikelet_ 2009. december 07. 14:47
    „csak épp nem indul el...”
  • 4. Krityi 2009. december 07. 14:25
    „digisport.hu”
  • 3. Gabsi 2009. december 07. 14:20
    „Sziasztok! Hol találom meg ezt az onlyne közvetítést?”
  • 2. Szilágyi_Zsolt 2009. december 07. 11:59
    „Így már jó, köszönöm.”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2009. december 07. 11:40
    „"...vb-döntőhöz igazán méltatlan második játékrész" ???

Ez valaki nagyon elírta, "vb-mérkőzéshez" vagy "vb-meccshez" lenne a helyes. Hol van még a döntő, mikor csak tegnapelőtt kezdődött az egész bajnokság!”