2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

Kézilabda vb: Magyarország-Norvégia 19-25

Sokáig vezetett, végül hat góllal kikapott Norvégiától a magyar válogatott a női kézilabda világbajnokság csoportkörének 4. fordulójában.
MAGYARORSZÁG - NORVÉGIA 19-25 (11-11)
Női kézilabda világbajnokság, C-csoport, 4. forduló

gólok: Riegelhuth 6/3, Löke 5, Alstad 2/2, Nöstvold 2, Breivang 2, Frafjord 2, Edin 2, Herrem 2, Johansen 1, Lunde-Borgersen 1, illetve Vérten 3, Bulath 3, Zácsik 2, Szucsánszki 2/1, Kovacsics 2, Tóth K. 2, Juhász 2, Tomori 2, Bódi 1

60. perc: Kovacsics szerzi a meccs utolsó gólját. 19-25. Ez a vége.

59. perc: Riegelhuth hatodik gólját lövi hetesből. 18-25.

57. perc: Hibázunk, Edin indul. Gól. 18-24.

56. perc: Hetest kapnak a norvégok. Riegelhuth belövi. 18-23.

52. perc: Frafjord találatával először megy hárommal Norvégia. 18-21. Breivang egy mázlista. A lövése után épphogy átgurul alabda a gólvonalon. 18-22.

50. perc: Három támadásunk volt arra, hogy egyenlítsünk. Helyette gólt kapunk. 18-20.

49. perc: Herr ziccert véd, sokadszor!

47. perc: Nagyon kellett Bulath bombagólja. 18-19.

45. perc: Megint Loke... Vezet Norvégia. 17-18. Elszórjuk a labdát, leindítanak, Herrem gólt lő. 17-19.

44. perc: Lokét nem tudjuk tartani. 17-17.

43. perc: Riegelhuth ejti át a kapust. 17-16.

42. perc: Lokére játszanak a novégok, a gól de leginkább a hetes reményében. Utóbbi bejön. Triffa véd!

41. perc: Zácsik bombáz kilencről A sánc sem zavarja. Gól a bal alsóba. 17-15.

40. perc: Lokét csak szabálytalanul tudjuk megállítani. Alstad értékesíti a hetest. 15-15. Tóth Kata megy át a falon. 16-15.

38. perc: Szucsánszki harcol egy kipattanó labdáért. Gól! 15-13. Jól jövünk ki az emberhátrányból. Loke talál be. 15-14.

36. perc: Tóth Timit kiállítják. Nostvold hetesét védi Herr! Passzívban jöhetünk szabaddobással. Zácsik kap jó zárást. Hatalmas gól! 14-13.

34. perc: Beállóból az első gólunkat lőjük. 13-12. Herrem szerencsés gólt talál. 13-13.

33. perc: Juhász szerez labdát, és ő szerzi a félidő első találatát. 12-11. Riegelhuth lő a hosszúra a jobb szélről 12-12.

Az első félidő alapján kijelenthetjük: Nem olyan hihetetlenül erős ez a norvég válogatott. Kevesebb eladott labdával, nagyobb odafigyeléssel legyőzhetjük az olimpiai bajnokot.

30. perc: Juhász egyenlít másodpercekkel a félidő vége előtt. 11-11.

29. perc: Loke marad teljesen egyedül a bal kettes-hármas között. 10-11.

27. perc: Vérten eredményes. 10-10. Most a norvég edző kér időt.

26. perc: Bőkezűen szórjuk el a labdákat támadásban. Tomori hibázott ziccert.

25. perc: Kristine Lunda, majd Bulath szerez gólt. 9-10.

24. perc: Egy keresztpassz után Vérten marad le Nostvoldról. 8-8. Eladjuk a labdát, és nem érünk vissza. Nostvold használja ezt ki. 8-9. Mátéfi Eszter kér időt.

22. perc: Herr indítja Kovacsicsot. Egy testcsel, át a falon. Gól. 8-7.

21. perc: Vérten okos góljára Breivang válaszol. 7-7.

20. perc: Lokke marad egyedül beállóban. 6-6.

17. perc: Bulath teszi fel lövésre a labdát Tomorinak, aki remek zárást kap. Gól! Vezetünk. 6-5.

16. perc: Bulath lövi el csípőmagasságban a labdát a szaggatottról. Nagy gól! 5-5.

13. perc: Könnyen osztják a bírók a norvégoknak a heteseket. Alstadt belövi. 3-5. Szucsánszki passzából Vérten lő gólt a bal szélről a rövid oldalra. 4-5.

9. perc: Egy lepattanó labdánál Johansen előzi mag a bal szélen Bódit. Belövi a ziccert. 2-4. Tomori kilencről hatalmas gólt lő. 3-4.

8. perc: Szucsánszki belövi a hetest. 2-3.

6. perc: Frafjordot nem tudjuk tartani középen. Hetes. Herr véd!

5. perc: Kétszer adjuk el támadásban a labdát, kétszer indulnak a norvégok. Breivang, és Riegelhuth talál a kapunba. 1-3.

4. perc: Riegelhuth egyenlít hetesből. 1-1.

1. perc: A magyar keretből ezúttal Pastrovics és Szekeres maradt ki. Mi kezdünk. Herr előtt Bódi, Bulath, Szabó, Szucsánszki, Tóth és Vérten a pályán. Vezetünk. Bódi a gólszerző. 1-0.

A norvég válogatott ellen 7 mérkőzést játszottunk eddig világbajnokságokon. Négy alakalommal nyertünk, egyszer értünk el döntetlen, és kétszer szenvedtünk vereséget.
Az örökmérleg is magyar fölényt mutat: 74 meccsen, 49 győzelem, 3 döntetlen, 22 vereség.

23 Herrem Camilla

„A lányok fejlődni akarnak, jobbak lenni, tele vannak ambícióval. Annak örülök a legjobban, hogy minden mérkőzéssel lépünk egyet előre, folyamatosan fejlődünk. Vegyük például a nyitott védekezést, amelyet nagyon nehéz tökéletesen megvalósítani. Azt mondtam a lányoknak, ez olyan, mint egy négysoros vers, amelyet meg kell tanulni. Elolvassa az ember, megjegyzi nagyjából az első két sort, aztán már ismeri a többit is, de még nem tudja mindig pontosan felidézni. Aztán már két és fél sort tökéletesen tud, csak a végébe zavarodik bele, míg végül tudja az egész verset. Mi jelenleg három sornál tartunk, de lesz idő, amikor már álmunkból felkeltve is tudjuk majd mind a négyet." - mondta a szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter

A szeptemberi világkupán nagy különbségű kudarcba szaladt bele a magyar csapat a norvégok ellen. Annak a meccsnek 33-13-as vereség lett a vége.

„Most egészen más a helyzetünk. Akkor egyetlen edzés nélkül, új csapattal utaztunk Dániába, alig ismertük egymást. Azóta sokat fejlődtünk, és szerdán szeretnénk meglepetést is szerezni." - tette hozzá Mátéfi.

• 12. siva 2009. december 10. 10:14
    „Az amatőr dolog csak porhintés. Meg, hogy napi egy edzésük van....
    Bódi elmondta, hogy szó sincs erről. Amelyik nap nincs 2 edzés, azon a napon reggel a karjára köt egy készüléket és azzal lefutja le a penzumot. Egy edzést 3-4 edző tartja. Külön-külön külön foglalkoznak a játékosokkal. Egy csapat nem annyiból áll,hogy van 7-8 jó játékos, a padra meg igazolnak valakit. A paon is minőségi csere van. így nincs kizsigerelve a kezdő sor. Példa erre a győri csapat, ahol a kispadon sincs sok minőségi csere.”
  • 11. FrankieBoy 2009. december 10. 08:37
    „colomano, ezt gondold átmég 1x, hogy egy Riegelhuth, egy Frafjord, egy Lunde-Borgersen, egy Breivang hol AMATŐR!!!! :DDDDD”
  • 10. colomano 2009. december 10. 08:15
    „Korrekt5, ráadásul ezek a norvégok, svédek, dánok stb amatőrök.
    Munka mellett kézilabdáznak, ha van idejük.”
  • 9. RickCartman 2009. december 09. 22:46
    „13.55-kor is még fényes munkaidő van mindenhol.Nem a tévé a hibás.”
  • 8. Korrekt5 2009. december 09. 22:25
    „Azt mondja az edzö-asszony, hogy a végefelé elfáradtak, ez a vereség oka.
    Na és a Norvégok?
    Ök csak ugy futnak bele a nagyvilágba?
    Tisztellt edzö-hölgyike, ön is játszott valamikor és ön is elfáradt a második félidöre, na vajon miért.
    Emlékszem rá mikor a lányok éveit tapostam nem fáradtam el :( Na vajon miért?

Egyébként a maccseket 13,55-kor játszák, csak néhány meccset játszanak 12,00-kor.
    Ha itt az egész skadinávia tudja közvetiteni akkor a otthon (M) miért nem tudják, mondjuk felvételröl?
    Jóformán egy csapat )kézilabda) van az országban mely (ha nem fárad el) a világ élmezönyébe tartozik.
    Ennyivel tartoznak a sportolóknak és a magyar szurkolóknak. Idióta TV-társaságok:(”
  • 7. RickCartman 2009. december 09. 21:47
    „Vasárnap reggel lehetett nézni a Chile meccset! Egyébként Kínában rendezik a vébét,így ha az összes tévé azt közvetítené, akkor is délelőtt vannak a meccsek, ki nézné vajon? Hiába bosszankodtok, kár felhúzni magatokat ilyeneken.”
  • 6. jazmine33 2009. december 09. 21:00
    „de még mindig jobb mint a foci”
  • 5. Mona7 2009. december 09. 14:13
    „Csetneky!

Engem is bosszant ez a dolog! Holott´ pedig köztudott, hogy az országban sokan kiváncsiak a magyar lányokra...”
  • 4. gergo04 2009. december 09. 14:10
    „13perc alatt 1gól! szégyen amit csinálnak... Sajnálom. De szerintem ahogy fogy a pénz úgy süllyed egyre mélyebbre a női kézilabda... pedig egyszer volt már jó csapatunk!”
  • 3. Spitfire 2009. december 09. 14:08
    „#2: hát igen, ez van már egy ideje, de sokaknál még tart a lila köd és a milyen "<moderálva> vagyunk" feeling, de az eredmények önmagukért beszélnek...erős lejtmenetben a magyar női kézilabda.”
  • 2. colomano 2009. december 09. 14:00
    „Klub és válogatott szinten sajnos már csak az európai középmezőnyben vagyunk...”
  • 1. Csetneky 2009. december 09. 13:29
    „Megcsókolhatja a hátsó felemet, akin múlott, hogy az országban alig nézhető tv közvetítse a világbajnokságot! Persze tudom, hogy ott az internet, de akkor is. Az nem ugyanaz.
    Egyébként hogy lehet, hogy a 47-ik percben csak egy góllal vezetnek a norvégok? Ilyen jók vagyunk, vagy ők ilyen rosszak? Végülis mindegy, hajrá magyarok!”

Futsal: bravúrral fordítottak

Futsal - Bár az első félidőben a megszokottnál tompábban játszott a csapat, végül megérdemelt… Tovább olvasom