2017. 01. 24. kedd - Timót -6°C | -3°C Még több cikk.

Kézilabda VB: Magyarország-Ausztrália online

Kézilabda - Az ausztrál válogatott ellen a magyar csapat a papírforma szerint sokkal eredményesebb volt az első félidőben. Helyenként gyönyörű játékot mutat be a válogatottunk. Az első félidőben nagyon elléptünk, a másodikban már lehetett kísérletezni is. 41-17 lett a vége.

Hoztuk a papírformát, 41-17-re nyertünk. A meccs legjobbjának Iváncsik Tamást választották. Vasárnap a románok ellen már jóval keményebb meccs várható - azt a mérkőzést is online közvetítjük a kisalfold.hu-n.

60. perc - Magyar gól Zubaitól. 41-17 Kínaiznánk, de nem jön be ez sem (rálépett Harsányi a vonalra, így érvénytelen lett a találat). Időt kér az ausztrálok dán kapitánya négy másodperccel a vége előtt. Az idő lepörög, miközben Blondell lő egyet - mellé. Itt a vége.

59. perc - Nem sikerül a kínai Puticsnak. Fletcher viszont megint gólt lő. 40-17

58. perc - Putics lövését Latinovic védi.

57. perc - Harsányi lövését védi a kapus. Aztán Fletcher eredményes. 39-16 Azonnal jön a válasz Mocsaitól. 40-16

56. perc - Harsányi megint gólt lő. 38-15 Zubai is gólt lő. 39-15

55. perc - Újra kiállítás - újra tőlünk. Putics hiányát gólra váltják az ausztrálok. 36-15 A következő támadásból Fletchert állítják ki, és Harsányi lő gólt. 37-15

54. perc - Hiba itt is, hiba ott is. Aztán szép összjáték végén újabb magyar gól. 36-14

52. perc - Fletcher nagyon ügyes. Passzívba mentek volna, amikor kiharcolt egy szabaddobást, aztán a kapusunknak kell hárítani. A zöldeknél marad a labda, a 18 éves Fletcher belövi, ez már a hetedik gólja. 35-14

51. perc - Mocsai beviszi, aztán belövi. 35-13

50. perc - Indítás után ausztrál gól. 33-13 Herbert Gábor válaszol rá. 34-13

49. perc - Fletcher kiharcol egy hetest. A bal alsóba ő maga lövi be a büntetőt. 33-12

47. perc - Herbert gólt lő, aztán védés után Császárt indítja Puljezevics, Császár Gábor is belövi. 33-11

46. perc - Mocsai a vonalra lép, nincs újabb magyar gól a ziccer végén.

45. perc - Zubai nem hibázza el: húsz van közte. 31-11

44. perc - Császár két gólt is szerez egy perc alatt. 30-11

42. perc - Fletcher újra gólt lő, ez már az ötödik találata. A frissen beállt Puljezevicset avatja fel. 28-11

41. perc - Belülvédekezés miatt újabb hetes jön. Putics sem hibázza el. 28-10

40. perc - Hetest lőhetünk. Császár a kapus lába alatt lövi a kapuba. 27-10

39. perc - Szép gólt lőnek a zöldek, pontosabban Subotic. 26-10

38. perc - Zubai megint lő gólt. 26-9

37. perc - Újabb védése nincs az ausztrál kapusnak. Zubai a gólszerző. 25-9

36. perc - Latinovic nagyokat véd.

35. perc - Zubai lő gólt. 24-8

33. perc - Császár betalált, de a gólját nem adták meg. Hetes jöhetett, amit a sértett belőtt. 23-8

31. perc - Császár egy testcsellel négy ausztrált ver át. 21-8 Harsányi is eredményes egy lerohanás után. 22-8

A félidő végén 20-8 az eredmény, kettős emberhátrányban kezdjük a másoidk harminc percet.

30. perc - Eladjuk a labdát, az ausztrál támadás végén Fazekas és a kapufa ment. Időntúli szabaddobással fejeződik be a félidő, ami a sorfalon csattan.

29. perc - Zubai nem hagyta felegyenesedni az ausztrál beállóst, két percre ezért most elhagyja a játékteret. Putics megrángatta az ausztrál nyolcas mezét, ő is kiáll. Négy magyar ellen nem kell sok idő az ausztráloknak, hogy gólt lőjenek. 20-8

28. perc - Varkanitsas megint véd, a végén újabb ausztrál gól: Fletcher haramdik gólját lövi. 19-7 Aztán Iváncsik Gergő is betalál. 20-7

27. perc - Putics átlövésből eredményes. 19-6

26. perc - Kapufás ausztrál gól. A válasz kínai figurában érkezik, Iváncsik Tamás eredményes. 18-6

25. perc - Eklemovics a tarkója mögött passzol, Mocsai belövi. 17-5

24. perc - Fazekas megint könnyedén véd. Zubai egy zöldmezessel a nagyák lő, a kapus véd. Az ellentámadás végén nem kis kavarodás után ausztrál gól. 16-5

23. perc - Fazekas véd megint. Gál Gyulát nem egyszerű megállítani... gólt lő. Aztán a találatát nem adják meg, hetes jön. Putics betalál 16-4 Ausztrál időkérés jön.

21. perc - Vonalra lép a zöldmezes ausztrál, aztán középről átlövéstből betalál a fehér mezes Mocsai. 15-4

20. perc - Iváncsik Tamás megint betalál. 14-4

18. perc. Hibázunk - egyszer támadásban, egyszer védekezésben - újabb ausztrál gól. 13-4

17. Hetest hárít Fazekas. Blondell nem tudta átverni a magyar kapust.

16. perc - Fölé lövi Nagy László, aztán Gál Gyula is. Aztán megszerezzük a labdát újra, Gál Gyuláról lepattan Schofield, aztán Gyula javít. 13-3

15. perc - Mellészáll az auszi lövés. Az ellentámadás végén megint Iváncsik Tamás lő gólt. 12-3

14. perc - Schofiled lövését hárítja Fazekas, a kontra lépéshiba miatt nem sikeres.

13. perc - Eklemovics vágja a labdát a kapu közepébe. 11-3

12. perc - Maratoni ausztrál támadás végén Fazekas véd.

11. perc - Iváncsik Tamás válaszol az ausztrálok harmadik góljára. 9-3. Aztán újra indítani tudunk, a másik Iváncsik fiú is betalál. 10-3

10. perc - Fazekas nem kap kötényt, nagyot véd. Aztán Gál-Gól. 8-2

9. perc - Calvert átlövésből szépít. 7-2

8. perc - Iváncsik Tamás újabb gólt lő a szélről. 7-1

7. perc - Elveszik a zöldektől a labdtá. Iváncsik Gergő átlövésből eredményes. 6-1

6. perc - Remek összjáték után Herbert Gábor lő gólt. 4-1 - Hibáznak az ausztrálok: miénk a labda. Újabb remek összjáték, a szélről Iváncsik Tamás talál be. 5-1

5. perc - Bénáznak az ausztrálok, aztán Fazkes véd. A kontra végén Iváncsik Gergő eredményes. 3-1

4. perc - Első felépített támadásunkat Gál Gyula zárja le góllal. 2-1

3. perc - Schofiled betalál, Ausztrália egyenlít. 1-1

2. perc - Iváncsik Tamás kapja az indítást, azonnal belövi. 1-0

1. perc - Az ausztrálok kezdik a mérkőzést. Első lövésüket blokkoljuk, a második a kapufán csattan.

Gál Gyula 150. alkalommal lép pályára a magyar válogatottban, Mocsai Tamás századszor válogatott. Ebből az alkalomból Sinka László, a Magyar Kézilabda SZövetség főtitkára köszöntötte a játékosokat.

Szövetségi kapitány: Hajdu János

Az ausztrálok ötödik világbajnokságukon lehetnek ott, ám eddig mindössze egyetlen győzelmet arattak: 2003-ban legyőzték Grönland csapatát. Az is igaz viszont, hogy azóta csak zakóztak: 2005-ben 33 góllal kaptak ki a svédektől (49-16), 21-gyel az argentinoktól (34-13), két éve 25-tel Izlandtól (45-20), és 37-tel Franciaországtól (47-10). A vb-csúcsot 2003-ból tartják, amikor 55-15-ös vereséget szenvedtek Izlandtól.

A csapatot évek óta külföldről érkezők alkotják, a különbség annyi, hogy immáron légiósokkal is rendelkezik az együttes. Ognjen Latinovic kapus a feröeri KÍF-ben véd, James Blondell (KH Malmö), Tommy Fletcher (Skuru IK) és Lee Schofild (H65 Höör) svéd, Bevan Calvert (TM Tönder) dán, Nemanja Subotic (HK Bask) pedig szerb csapatot erősít. A szövetségi kapitány, Morten Fjeldstad Dániából érkezett.

A magyar és az ausztrál válogatott korábban mindössze egyszer találkozott egymással: 2000. május 25-én Százhalombattán 40-20-ra Magyarország nyert. Érdekesség, hogy a szövetségi kapitány akkor is Hajdu János volt.