2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Kézilabda VB: Legyőztük Romániát

Kézilabda - Rendkívül izgalmas, kemény meccsen három góllal legyőzte Romániát a magyar válogatott a második csoportmeccsen. A mieink a második félidőben hatgólos hátrányban voltak, ám innen is fordítani tudtak.
MAGYARORSZÁG - ROMÁNIA 30-27 (13-16)
Férfi kézilabda VB, A-csoport, 2. forduló

Óriásit kűzdött a magyar csapat a második félidő utolsó tizenöt percében. A hatgólos hátrány után összeszedték magukat a mieink és egyszerűen átszaladtak a kissé elfáradt román együttesen.

60. perc: Puljezevic nagyot véd. Fél perc a végéig, de ez már megvan! Itt a vége, három góllal nyertünk!

59. perc: Emberhátrányból lövünk gólt megint. Nagy L. szed össze egy elveszett labdát. Eklemovic a befejező ember. 30-27.

58. perc: Elszórakozunk egy támadást, és hetest kapnak a románok. Ghionea belövi. 28-27. Emberhátrányból dobunk gólt. Nagy L. a háta mögött passzol Eklemovichoz. 29-27. Herbert alighogy visszajön a kiállításból másis újra kiküldik.

55. perc: A mezőny egyik legjobbja Nagy L. 11/8-as lövés/gól aránnyal. 28-26.

54. perc: Gál fordul le hibátlanul középen. 27-26.

53. perc: Nagy Lacin ketten lógnak, de beviszi lövésig. Egyenlítünk. 26-26.

52. perc: Labdát szerez Herbert, Iváncsik T. indul. Gól. 25-25. Piriianu elfáradhatna már. 25-26.

50. perc: Piriianu még bírja szuflável a mieink tempóját. 24-24. Nem figyelünk és máris vezetnek. Timofte. 24-25.

49. perc: Szép támadás, nagy gól. Iváncsik és Törő pillanatok alatt odaért a román kapuhoz a labdaszerzés után. 24-23.

48. perc: Nyolc perc után újra román gól. Ghionea hetesből. 23-23.

47. perc: Hatgólos hárány után vezetünk!!! Előbb Putics egyenlít hetesből. 22-22. Majd jön Iváncsik Tamás. 23-22. Időt kérnek a románok.

46. perc: Sokáig tologatjuk a labdát a fal előtt. Ilyés fejezi be góllal! 21-22.

44. perc: Gál szerez gólt Iváncsik T. passzából. Zúg a lelátón a Ria-Ria Hungária! 20-22.

42. perc: Eklemovic bobmbáz a jobb felsőbe. Már csak hárommal vezetnek. 19-22.

41. perc: Kihagyunk megint. Piriianu büntet. 17-22. Putics belövi a hetest. 18-22.

40. perc: Nagy indítja a hatosunkról Gált, aki nem hibázza el a ziccert. 17-21.

39. perc: Nagy László most középen jön lendületből. 16-21.

38. perc: Petreát Gál sem tudja megfogni. Ráadásul a magyar játékost kiállítják. 15-21.

37. perc: Kozma nem lett korábban magyar válogatott, így most a román csapatban éppen ellenünk lő szép gólt. 14-20. Putics belövi a hetest. 15-20.

35. perc: Nagy Laci lendületből lő egy dühös gólt. Több kellene ilyenből. 14-19. Két beállós játék a románoknál.

34. perc: Nem megy a mieinknek. Császár a kapusba dobja a labdát büntetőből.

33. perc: Minden bejön az ellenfélnek. Petrea középen simán átlövi a blokkot. 13-19.

32. perc: Öttel mennek a románok, bajban vagyunk. 13-18.

31. perc: Jurca góljával kezdődik a második félidő. 13-17. Közben kapust cseréltünk, Puljezevic helyett Fazeks állt be.

A félidő második felében szétesett a védekezésünk, és ezt az ellenfél kegyetlenül kihasználta. A román kapus pedig élete formáját fogta ki, pont ellenünk... Innen jön a folytatás.

30. perc: Egy perc van hátra a félidőből, időt kérnek a románok. Aláz a román csapat egy "dupla kínaival". 12-16. Törő a végén még dob egyet, így három gólos hátránnyal megyünk az öltözőbe. 13-16.

29. perc: Jurcára nem lépünk ki, megköszöni egy góllal. 12-15.

26. perc: Császár értékesíti a büntetőt. 12-14.

25. perc: Toma hetesét fogja Puljezevic. Timofte a következő akciónál már nem kegyelmez, bevarrja. 11-14.

23. perc: Rohozeanu találatával kettő gól a románok előnye. Hajdu János időt kér. 11-13.

22. perc: Timofte a bal szélről cunderez a hosszúra, Puljezevic lába mellett. 11-12.

21. perc: Sokadik gólunkat kapjuk beállóból. Császárt kiállítják. 10-11. Nagy L. emberhátrányból szerez gólt. 11-11.

20. perc: Császár szép gólt lő talpról, elhajolva két blokkoló játékos között. Még a kapusnak is jut egy kötény. 10-9. Jurca egyenlít. 10-10.

19. perc: Ilyés góljával megint iksz. 9-9.

18. perc: Eladjuk a labdát támadásban, leindulnak a románok, és kihasználják  hibát. Előszörvezetnek. 8-9.

17. perc: Toma hetesből egyenlít. 8-8.

15. perc: Nagy Lászlónak többet kellene vállalni. Most felmegy, lő, gól. 8-7.

14. perc: Buricea fut be középre a szélről, őt találja meg a passz. Laza góllal egyenlít Románia. 7-7.

13. perc: Petreát ketten - Mocsai és Herbert- sem tudják megfogni. Hét méterről szór nagy gólt. 7-6.

12. perc: Ilyés zsinórban második találata távolról. 7-4. Jacobot nem tudjuk tartani középen. 7-5.

11. perc: Kettőt dobunk egymás után, aztán gyorsan kapunk egyet a nagy rohanásban. 6-4.

9. perc: Feljön egyre a román csapat. Stavrositu veri meg egy az egyben Ilyést. 4-3.

8. perc: Nagy Laci viszi át a labdát két védőn. Gól. 4-2.

7. perc: Gál-gól. 3-2.

6. perc: Megint megtalálják a beállót. Piriianu újra. 2-2.

5. perc: Piriianu beállóban szed össze egy labdát, kapura fordul és belövi. 2-1.

4. perc: Nagy László átlövésből bombagólt szerez. 2-0.

3. perc: Miénk az első gól. Iváncsik Tamás Eklemovic pattintott passza után talál a hálóba a jobb szélről. 1-0.

2. perc: Puljezevic védi Ghionea büntetőjét.

1. perc: A magyar válogatott kezdi a meccset. Az eszéki sportcsarnok zsúfolásig megtelt. Az első lehetőség a miénk, de elhibázzuk a hetest.

• 5. Korrekt5 2009. január 19. 01:22
    „....csak egy kis szépséghibája van, a románok nincsenek közelében sem az Európai élmezönynek...”
  • 4. cl44 2009. január 18. 20:26
    „Ez igen. Gratulálok,csak igy tovább. Hajrá Magyarok!”
  • 3. Primax 2009. január 18. 19:20
    „Ez igen !
    Hajrá fiúk, hajrá magyarok ! ! ! ! !”
  • 2. látó 2009. január 18. 18:52
    „Ahol Isten ott szükség nincsen!”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2009. január 18. 18:49
    „Ez jó meccs volt. Ilyeneket szerettem volna látni decemberben a nőknél is. Remélem, tartjuk ezt (vagy a még jobb) formát továbbra is.”

Kézilabda BL: Audi ETO KC-Szkopje 35-20

Kézilabda - Az Audi-ETO hazai pályán könnyedén győzte le a macedón Szkopje csapatát a női Bajnokok… Tovább olvasom