2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda VB: legyőztük Argentínát, továbbjutottunk

Kézilabda - Negyedik világbajnoki csoportmérkőzésén tizenegy góllal verte Argentínát a magyar férfikézilabda-válogatott. A mieink már továbbjutottak, holnap a franciák elleni meccset követően pedig az is kiderül, hányadik helyen.

MAGYARORSZÁG - ARGENTÍNA 31-20 (17-8)
Férfi kézilabda VB, A-csoport, 4. forduló

60. perc: Tizenegy góllal verjük Argentínát. 31-20 a vége.

59. perc: Mocsai hatdik találatát büntetőből szerzi. 31-20.

58. perc: Castro lábbal veri a védőket. 30-19. Aztán jön Querin. 30-20.

56. perc: Mocsai 5 gólos. 30-18.

55. perc: Gull szerencsés gólt talál. 29-18.

53. perc: Mocsai és Iváncsik Tamás növeli az előnyünket. 29-17.

52. perc: Katzircz ziccere kimarad, Pizzaro a túloldalon eredményes. 27-17.

50. perc: Portela Császár mellett megy be lövésig. 27-16.

49. perc: Gull gólja után Nagy L. szerez szép gólt Iváncsik Tamás passzából. 27-15.

48. perc: Nem lépünk ki Gullra. Belövi. Eklemovic gyorsan válaszol. 26-14.

46. perc: Ilyés beállóból is tud gólt lőni. 25-13.

44. perc: Ilyés tíz méterről vágja a hálóba a labdát. 24-13.

42. perc: Gál elhibázza a ziccert, Portela nem. 23-13.

40. perc: Ilyés hatalmas, kapufás gólt lő. 23-12.

38. perc: Kicsit lazulunk, máris jön az argentín gól. 22-12.

36. perc: Nagy indítja Iváncsikot, aki középről, ziccerben átejti a kapust. 22-10. Viscovich annyiszor próbálkozozz már. Megérdemelte a gólt. 22-11.

35. perc: Eklemovic átlövésből ad kötényt a kapusnak. 21-10.

34. perc: Császár helyett most Mocsai lövi a hetest. Jól. 20-10.

33. perc: Labdaszerzés, indítás, Iváncsik Gergő- gól. 19-8.  Beállóból kapunk egyet. 19-9.

31. perc: Castro és Nagy gyors gólváltásával kezdőik a meccs. 18-9.

Támadásban is, védekezésben is minden a helyén van Hajdu János csapatában. Ha nem lett volna a szlovákok elleni második félidő, és az ott látott blama, akkor kockázat nélkül leírhatnánk, ez a meccs simán a miénk. Várjuk ki a végét.

30. perc: Miénkvolt az utolsó támadás, gól azonban nincs. A félidőben 17-8-ra vezetünk.

29. perc: Zubait rántják le. Hetes. Császár a felső lécre dobja. Kogovsek is büntetőt dobhat. Gól. 17-8.

28. perc: Beállóból Crevatin eredményes. 17-7.

27. perc: Iváncsik Gergővel nem tudnak lépést tartani a kékek. 17-6.

26. perc: Argentín gólra Zubaitól jön a válasz. 16-6.

25. perc: Iváncsik Gergő a gólpasszok után most a befejezést választja. 15-5.

24. perc: Császár még mindig hibátlan hetesből. 14-5.

22. perc: Kapunk is, lövünk is egyet. Mocsai volt eredményes. 13-5.

20. perc: Iváncsik Gergő indítja Gált, aki most mutatja be először a VB-n "védjegyét" a háta mögött  lőtt gólt. 12-4.

18. perc: Ilyés és Mocsai összjátéka gólt ér. 11-4.

16. perc: Gál mozdul be a jobb oldalról a foghíjas védőfalba. Nagy pontosan passzol, Gyula meg végre belövi. 10-4. Argentín időkérés.

15. perc: Herbert és Gál marad le Gullról. Gól a bosszú. 8-4. Ilyés forgatja meg a védőket, és meg sem áll lövésig. 9-4.

13. perc: Ilyés elveszti a labdát, amjd visszaszerzi és gólt lő. 8-3.

11. perc: Császár harmadik hetesét is bedobja. 7-3.

10. perc: Fazekas véd, és indítja Iváncsik Gergőt. Gól. 6-3.

9. perc: Császár értékesít egy hetest. 5-3.

8. perc: Gál akad össze a falban Simonettel. Kiállítás. Emberhátrányban vagyunk. Torres egy szélső befutás után ezt ki is használja. 4-3.

7. perc: Gull lövi kisebb közelharc után a második argentín gólt lövi. Nagy Lacinak is megvan az első találata. 4-2.

6. perc: Labdát szerzünk, jó a letámadás. Gál-gól. 3-1.

5. perc: Az argentin kapus ütözik Ivncsik Gergővel. Ápolás után hetes. Császár belövi. 2-1.

3. perc: A magyar keretből Putics és Törő maradt ki a mai meccsre. Itt van helyettük Katzircz és Harsányi. Utóbbi szerzi az első gólunkat. 1-1.

2. perc: Kogovsek jobb szélről lőtt góljával vezet Argentína. 0-1. Elcserélték magukat a kék-fehérek. Crevatint szórják ki két percre.

1. perc: Mi kezdtük a meccset. Az argentinok 4-2-es, nyitott védekezéssel várják Nagy Laciékat. Az első lehetőségünk kimarad.

Szövetségi kapitány: Hajdu János

A dél-amerikaiak ellen eddig egyetlen mérkőzést játszott a csapat, hat éve 13 góllal nyertek Nagy Lászlóék.

Az ellenfél eredménylistája ezen a VB-n nagyon csalóka. Argentína ugyan kikapott Szlovákiától (25-27), Franciaországtól (26-33) és Romániától (26-30), ám rendkívül szívós, kemény csapat benyomását keltette.

A csapat sorozatban hetedik világbajnokságán szerepel, eddig a legjobban a 2003-as portugáliai vébén teljesített, ahol 15. lett,