2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 19°C | 27°C Még több cikk.

Kézilabda vb: Dél-Korea-Magyarország 28-28

Nyolc góllal is vezetett, végül döntetlent játszott Dél-Koreával a magyar válogatott a kínai világbajnokságon. A első félidőben parádézott a folytatásban szétesett csapatunk. Kedden Kína következik.
DÉL-KOREA - MAGYARORSZÁG 28-28 (11-17)
Női kézilabda világbajnokság, középdöntő, 2. forduló

DÉL-KOREA: Mun Kjong Ha – Li Eun Bi 5, Kim Ona 5 (2), Vu Szun Hi 4, Dzsung Dzsi He 4 (2), Mjung Bok Hi, Kim Csa Jun 3-3, Rju Eun Hi, Mun Pil Hi 2-2, Kang Dzsi Hej, Pak Hje Gjung, Li Min Hi (kapus). Szövetségi kapitány: Li Dzsae Jung

MAGYARORSZÁG: Herr O. – Zácsik 8, Bulath 7, Kovacsics 4 (1), Juhász, Tomori 2-2, Szucsánszki 2 (1), Bódi, Szekeres, Szabó V. 1-1, Orbán, Tóth K., Tóth T., Pastrovics (kapus).
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Kiállítások: 4, ill. 14 perc

Marczinka Zoltán, a válogatott másodedzője: "Egy megnyert meccs csúszott ki a kezünkből. Az első félidőben mutattuk a legjobb játékunkat ezen a vb-n. Támadásban és védekezésben is ellenfelünk fölé nőttünk. A folytatásban Korea tudott váltani. Sajnos nem maradhatott végig az alap csapat a pályán, cserélni kellett, hogy néhány játékos egészségét ne kockáztassuk. Sajnos a cserék sem sikerültek. "

60. perc: Hetesből egyenlít Korea. 28-28. Ez a vége.

59. perc: Zácsik passzából Juhász szerez gólt! 27-28.

57. perc: Tóth Timi eladja a labdát, Szun Hi egyenlít. 27-27.

56. perc: Bódi ziccert ront, Korea meg gólt szerez. 26-27.

55. perc: A bírók szórják ki a játékosainkat. Hetest lőhet Korea. Gól. 25-27.

54. perc: Támadást rontunk. Tóth Katát kiállítják. Kim kihasználja a lehetőséget. 24-27. Pastrovics bravúrja nagyon kellett most.

53. perc: A koreai hetesnél nem volt szerencséje Pastrovicsnak. 23-27.

52. perc: Egy itt. Egy ott. 22-27.

50. perc: Kapunk egyet, de jól védekezünk és Juhász indul. Gól!!! 20-26.

50. perc: Szeretettel a bíróknak! Szucsánszki óriási gólt szerez. 20-25.

49. perc: A bírók is beszálltak. Kettős emberhátrányban vagyunk. Csökken az előnyünk. 20-24.

48. perc: Ziccert hibázunk, de megvan a kipattanó. Kovacsics ritmust vált, és átmegy a falon. Gól! 19-24.

47. perc: Labdát szerzünk, Zácsik végigviszi, és kapufára lövi a labdát.

46. perc: Emberelőnyben Bódi eredményes a jobb szélről. 19-23.

44. perc: Mun Pil Hi balátlövőből lövi ki a job alsót. 19-21. Bulath óriási góllal válaszol. 19-22.

40. perc: Emberhátrányban szerzünk gólt. A koreaiak kilenc méteren védekeznek. Ebből jövünk ki jól. Zácsik eredményes. 18-21.

39. perc: Feljön két gólra Korea. 18-20. Mátéfi Eszter időt kér.

37. perc: Nagyon kellett Szucsánszki hetesgólja. 16-20.

36. perc: Li lövi az újabb koreaia gólt. 16-19.

35. perc: Vo Szun Hi egy perc alatt két gólt szerez. 15-19. Gödörban vagyunk. Kapkodunk.

32. perc: Kim találatára Zácsik válaszol.

Védekezésben, és támadásban is messze felülmúlja ellenfelét a magyar válogatott. Jó lenne ezt a formát a második félidőre is átmenteni.

30. perc: Eun Bi Li talál a kapuba a bal szélről. 10-17. Korea zárja góllal a félidőt. 11-17.

29. perc: Szucsánszki passza találja meg az érkező Bulathot. Átmegy a falon. Gól! Bultah 5 próbálkozásból ötször eredményes. 9-17.

28. perc: Gyorsan járatjuk a labdát. Tomori lövi át a falat. Nagy gól! 9-16.

27. perc: Gólt kapunk. Mátéfi Eszter időt kér. 9-15.

26. perc: Bulath fontos gólt szerez. 8-15.

25. perc: Emberelőnyben leszünk. A hetest Zácsik fölé lövi. A jobb szélről szedünk be egyet a rövidre. Vu Szun maradt egyedül. 8-14.

24. perc: 70%-kal lő a magyar csapat, 39%-kal a koreai.

23. perc: Hetest hibáznak a koreaiak. Juhász-gól! 7-14.

22. perc: Megállíthatatlan eddig a magyar válogatott. Bulath passzából Zácsik eredményes, a bal egyes-kettes között. 7-13.

18. perc: Nyitott védekezésen Dél-Korea. Ezt kavarjuk meg. Hetes. Kovacsics kihagyja.

17. perc: Mekkora gól!! Egyszerűen nem tudja lekövetni a koreai fal a passzainkat. Zácsik lövi ki a bal felsőt. 6-12. Jön a szépítés is Mjungtól. 7-12.

16. perc: Kovacsics Anikó remek formában van. 6-11.

15. perc: Bulath! Szép egyéni teljesítmény. 6-10.

14. perc: Nagy játék! Zácsik a gólszerző. 5-9. Dél-Korea időt kér. Balszerencsés gólt kapunk. Kim lövése után a sáncon pattan meg a labda. 6-9.

13. perc: Bulath már 23 gólos a vb-n. 5-7. Labdaszerzés. Most Kovacsics indul. Ez az! 5-8.

10. perc: Kovacsics a bal felsőbe dobja a hetest. Aztán Kim Csa Jon eredményes. 5-6.

8. perc: Zácsik hozta magával a spanyolok elleni formáját. Hatalmas gól! 4-5.

7. perc: Felváltva esnek a gólok. Sajnos koreáé az utolsó. 4-4.

5. perc: Remek védekezés. Tomori indul, és középről gólt lő. 1-3. Gyorsan kapunk egyet. 2-3.

4. perc: Megszerzünk egy lecsorgó labdát. Zácsik góllal zárja az akciót. 1-2.

1. perc: Korea kezdte a meccset, az első ziccert mégis Kovacsics hagyja ki. Az első gól ellenfelünké. Bulath gyorsan egyenlít. 1-1.

„Szép eredmény ez is.

Épülő csapatról van szó, és bár a játékot nem látom (mert a Digi adja a VB-t :(, szerintem a csapat "felépülése" után sem leszünk éremesélyesek világversenyen.

Amikor korábban érmet nyertük, a csapatban azért ott volt 3-4-5 világklasszis.

Az 5-8. helyre stabilan jók lehetünk majd, de szerintem többre nem.”
  • 8. jazmine33 2009. december 13. 16:02
    „csokkancs <moderálva> valahol igaza van nem levinek?”
  • 7. kisokoska 2009. december 13. 14:42
    „Tóth Timi ismét remek formában volt. Ja! ez nem Tunézia volt! Lehet, hogy ha dobott volna egyet (1 ) nyertünk volna. Hozta a formáját”
  • 6. Csetneky 2009. december 13. 14:00
    „A csapat új, a végjátékban nyújtott teljesítmény a régi. Sajnos. Talán egyszer meg tudjuk majd tartani a kiharcolt vezetést.”
  • 5. Levi104 2009. december 13. 12:59
    „Ezt <moderálva> a csajok úgy elég rendesen...köszömjék maguknak...meg is érdemlik...”
  • 4. RickCartman 2009. december 13. 12:37
    „2. Ibrox, ja, szegény riporter, a Gulyásnál talán jobb egy fokkal, de ő is birkózik szegény a magyar nyelvvel sokat,nagy a küzdelem:-)”
  • 3. Jandex 2009. december 13. 12:35
    „2. hozzászólás Ibrox
    Pedig ferde szemet kaptak! :)))))))))”
  • 2. Ibrox 2009. december 13. 12:07
    „Digi-Sport riportere a mérkőzés vége felé : -- "... a koreaiak farkasszemet kaptak... " ( olyat már hallottunk,hogy vérszemet kaptak,de hogy farkasszemet ?!)”
  • 1. ZéZé 2009. december 13. 12:01
    „Hát ha jól számolom akkor már csak az 5. vagy a 6. helyen zárhatunk a csoportban. Hiába nem kaptunk ki a jelenlegi elsőtől és másodiktól. Azért szép volt csajok.”

Szünetre időzített műtét

Szabó Ottó a Győri ETO FC védője a csapat utóbbi mérkőzéseit sérülés, majd kisebb műtét miatt… Tovább olvasom