2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 4°C

Kézilabda VB: A hatodik helyet szereztük meg!

Kézilabda - A hatodik helyet szerezte meg a horvátországi világbajnokságon a magyar válogatott. A mieink utolsó meccsükön három góllal kaptak ki a címvédő németektől. Most ennyi volt a csapatban. Szép volt fiúk!
MAGYARORSZÁG - NÉMETORSZÁG
Férfi kézilabda VB, mérkőzés az 5. helyért

60. perc: Ilyés a végén még lő egy hatalmas gólt. 25-28. Itt a vége. A hatodik helyet szereztük meg a VB-n.

59. perc: Ilyés passzából Zubai szerez gólt. 24-27. Strobel talál a kapunkba emberhátrányból. 24-28.

56. perc: Császár szólózik. 23-27.

54. perc: Iváncsik G. ejti át a bal szélről a kapust. 22-27.

53. perc: Tiedtke megint. 21-27.

52. perc: Müller unja meg a labdatologatást. Ellövi. 21-26.

51. perc: Ilyés lövése megpattan. Gól. 21-25.

50. perc: Tiedtke középről. 20-25.

49. perc: Német időkérés után Jansen lő gólt. 19-24. Ilyés is szór egyet. 20-24. Nyitottat védekezünk.

46. perc: Mocsai, és indításból Iváncsik G. is betalál. 19-23.

45. perc: Nagy L. dühből zúzza kapura. Gól! 17-23.

41. perc: Nem elég, hogy nem szimpatikusak, még szerencséjük is van. Tiedtke lő gólt egy összekapatr labdából. 16-22. Jön Kauffmann is. 16-23. Időt kérünk.

40. perc: Végre, magyar gól. Gál Gyulától. 16-21.

39. perc: Schöne a jobb szélről szerez laza gólt. 15-21.

38. perc: Hibázunk, Jansen indul, belövi. 15-20. Állva hagytak minket.

36. perc: Glandorf állítja vissza a félidei három gólos különbséget. 15-18. Glandorf ismétel. 15-19.

34. perc: Mocsai! Gól! 15-16. Aztán gyorsan kapunk is egyet. 15-17.

33. perc: Feljövünk egy gólra. Gál átlövőből eredményes. 14-16.

Nagy László kiemelkedő teljesítményt nyújt. A többiek, talán Császár és Iváncsik Tamás kivételével tudásuk alatt teljesítenek. Egy kis formajavulás kell a folytatásra, és legyőzhetjük ezt a német csapatot.

30. perc: Kauffmann a hetedik gólját lövi. 12-16. Időntúli hetest kapunk. Császár belövi. 13-16. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Császár és Mocsai váltanak jól. Utóbbi lövi be. 12-15.

27. perc: Kauffmann lövi el Ilyés és Nagy között. 10-15. Császár megy be lövésig a jobb kettes-hármas között. 11-15.

25. perc: Müller kerüli meg Zubait. Ziccer, gól. 10-14.

23. perc: Gyönyörű gól. Nagy teszi fel a labdát a hatoson belülre Iváncsik Tamásnak. Ő pedig átejti a kapust. 10-13.

22. perc: Nagy L. kanyarodik fel a jobb oldalról lövésre. Lemarad a blokk, gól. 9-13.

21. perc: Hiba támadásban, leindítanak, gól. 8-13.

20. perc: Müller bevarrja átlövésből. 7-12. Iváncsik Tamás többször próbálkozhatna. 8-12. Puljezevic helyett Fazekas véd.

19. perc: Törő elhibázza a hetest.

18. perc: Mégegyet kapunk. Hajdu János időt kér. 7-11.

17. perc: Középen bénázunk megint, a beállót könnyedén játsszák meg. Tiedtke betalál. 7-10. Megzuhantunk.

16. perc: Puljezevics véd, de a kipattanó Klein kezébe pattan. Belövi. 7-9.

14. perc: Tiedtke beállóból lő gólt. Újra német vezetés. 7-8.

13. perc: Puljezevics indítja Iváncsik Gergőt. Gól! 7-6. Glandorf gyorsan válaszol. 7-7.

12. perc: Strobel kemény lövésébe beleér Puljezevics, de bepattan. 5-6. Nagy Laci hatalmas gólt lő. 6-6.

11. perc: Törő hetesből szerez gólt. 5-5.

10. perc: Kauffmannak semmi sem elég. Messziről zúzza rá. 4-5.

9. perc: Megvan Ilyés első gólja. 4-4.

8. perc: Puljezevics nagyot véd. Eladjuk a labdát, Kauffmann pedig megköszöni egy góllal. Elég lesz ennyi, Lars. 3-4.

6. perc: Jansen a bal szélről bevarrja. 3-3.

5. perc: Császár reméljük hozza a jó formáját. Eddig úgy néz ki, igen! 2-2. Nagy L. bombagóljával vezetünk. 3-2.

4. perc: Kauffmann Gált veri meg egy-az egyben, majd lő. Pontosan. 1-2.

3. perc: NagyLaci hozza fel a labdát, és lendületből, tíz méterről kilövi a jobb felsőt. 1-1.

1. perc: A talál kis csúszással kezdődött. A mieink fehér, a németek fekete szerelésben játszanak. Hajdu János a teljes keretből Katzircz Dávidot hagyta ki. A sérült Eklemovic már hazautazott. Németország vezet, Kauffmann góljával. 0-1.

Szövetségi kapitány: Hajdu János

Az eredeti kiírás szerinti 20 óra helyett 15 órakor kezdődik csütörtökön a Magyarország-Németország mérkőzés a férfikézilabda-világbajnokságon, Zágrábban, ahol az ötödik helyért lép pályára a két együttes.

A szervezők a nemzetközi szövetségnek (IHF) a jogdíjakért sokat fizető televíziók - norvég, svéd, német - kérésére módosítottak a programon. A magyar csapatnál azért bosszankodnak, mert úgy vélik, este 8-ra minden bizonnyal több szurkoló látogatott volna ki az összecsapásra, mint a délutáni felvonásra.

A helyzet azonban a nézők számától függetlenül ugyanaz: Németország ellen nyerni kell, s akkor a csapat minden idők harmadik legjobb magyar vb-teljesítményét éri el.

Persze ehhez a világbajnoki címvédőnek is lesz némi köze, noha Heiner Brand kapitány már azt nyilatkozta a ZDF-nek, a vártnál jobban szerepelt együttese, túlteljesítette minden várakozását.

A Korea elleni utolsó középdöntő-mérkőzés után Hajdu János szövetségi kapitány elégedett volt. "Ellenfelünk játékát sokat elemeztük videón, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. Sok válogatott szenvedett ellenük, akad 4-5 kiváló játékosuk, akik hatvan percen át bírják az iramot. Nehezebb meccs lett, mint arra számítottam. Szívvel-lélekkel küzdöttünk, s az utolsó öt percben ennek meglett az eredménye, így sikerült fordítani."

A kapitány szerint persze a helyzeteket tekintve lehetett volna nagyobb is a győzelem, s akkor nem kellett volna infarktus közeli élményeket átélni a kispadon.

"A helyosztón még lesznek tartalékaink, tudunk friss embereket bevethetni. A legfontosabb, hogy a támadás-védekezés összhangját megtartsuk. Putics eddig sokat pihent, ő balátlövőben meglepetést okozhat, Katzirz jó védő, őt is behozhatjuk, de szélsőink is pihentek eleget."

A németek ellen lép utolsó alkalommal játszik a magyar válogatott mezében Puljezevics Nenad, aki bejelentette, szerződését kitölti Szegeden, de a nemzeti csapatot már nem fogja erősíteni.

A magyarok a vb-k történetében ezt megelőzően négyszer végeztek a legjobb hat között: 1986-ban ezüstérmesek voltak, 1997-ben a negyedik, míg 1990-ben és 2003-ban pedig a hatodik helyen zártak. A mostani együttessel szembeni elnökségi elvárás a legjobb nyolc közé jutás volt.

• 4. pmfc 2009. január 30. 14:31
    „Szilágyi_Zsolt 2009.01.29. 17:49

Ugyan azt gondolom én is. Még ha az ötödik helyért is játszottunk, fel lehetett volna rá jobban pörögni. Mert bizony verhetőek lettek volna a németek. De sebaj. Ez a csapat ha végre elhiszi, hogy képes győzni, még sok mindent elérhet.”
  • 3. osztógép 2009. január 30. 14:19
    „hát azért van 1-2 arc, aki nem válogatott szintű...”
  • 2. Szilágyi_Zsolt 2009. január 29. 17:49
    „Látatlanban, a vb előtt, simán kiegyeztem volna a hatodik hellyel. Viszont így a végén azért elég bosszantó, hogy kikaptunk, mert ahogy elnéztem ezt a meccset, simán verhetőek lettek volna a fritzek, nem voltak jók, de semmi motivációt, semmi tüzet nem éreztem a fiúkban: valahogy lemondtak erről a meccsről. Többeknek ma nem nagyon ment, általános fáradtságot láttam a csapaton, nemcsak fejben, testben is, de hát a németek is ugyanannyit játszottak, mint mi. Mentségükre legyen mondva, enyhén lejtett a pálya a németek felé... Mindegy, hát most már én sem tudok mást mondani, hogy szép volt, mert azért a világ hatodik legjobb kézilabdacsapatának lenni sem utolsó dolog.”
  • 1. -.- 2009. január 29. 17:19