2018. 08. 22. szerda - Menyhért, Mirjam 20°C | 31°C Még több cikk.

Kézilabda: Váci NKSE-Győri Audi ETO 32-36

A Magyar Kupa-mérkőzés után a bajnokságban is legyőzte a Vácot az Audi ETO. Ez a meccs egy kicsit simább volt. Négy gól lett a különbség.
Vác–Audi-ETO 32–36 (12–18)
Vác, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Herczeg, Südi.

Vác: Herr O. – Baross 3, TÓTH T. 9/2, Farkas 3, Uhraková 1, Borkowska 3, VASZARI 6.
Cs.: Juhász (kapus), Barján, BAGÓCSI 6, Temes 1.
Edző: Németh András.

Audi ETO: Pálinger – MRAVIKOVÁ 5, Hornyák, GÖRBICZ 7/2, Spiridon 4, AMORIM 7, Vérten 3.
Cs.: Oguntoye (kapus), Mayer 2, Bradeanu 2, Tomori 2, Kovacsics 4, Szölösi, Orbán.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Németh András: – Mi közel a maximumot kihoztuk magunkból, a győri ennyivel jobb csapat nálunk. Sok sikert kívánunk nekik a BL-ben.

Konkoly Csaba: – Két jól felkészült csapat összecsapását láttuk, ilyenekre van szükség a BL-re való felkészülésünkhöz. Voltak hibáink, ezeket kihasználva tartotta magát a Vác. A folytatásban ezek kiküszöbölésére kell törekednünk.

60. perc: Spiridon lövi a meccs utolsó gólját. 32-36.

58. perc: Bagócsi és Amorim i betalál. 31-35. Tóth találatával izgalmas lehet a hajrá. 32-35.

56. perc: Tóth góljával négyre jön fel a Vác. 30-34.

55. perc: Németh András kért időt.

54. perc: Győri labdaszerzés után Spiridon ér leggyorsabban a váci kapu elé. 29-34.

53. perc: Farkas vállal be egy lövést kilencről. 29-33.

52. perc: Kovacsics az elhibázott hetes után akcióból javít. 28-33.

51. perc: Bagócsi bombagólja után visszajön Pálinger a győri kapuba. 27-32. Temes megy ziccerig Szölösi mellett. 28-32.

50. perc: Nem tud közelebb kerülni az ETO-hoz a Vác. Mravikova eredményes. 26-32.

49. perc: Vaszari-cunder a bal szélről. 26-31.

48. perc: Bagócsi és Görbicz a góllövők. 25-31.

47. perc: Tóth Tímea hetesére bejön Oguntoye. Nem tud védeni. 24-30.

46. perc: Görbicz keresztpasszát Mravikova szedi össze. Gól. 23-30.

45. perc: Vaszari lő kapufás gólt a bal szélről. 23-28. Amorim kapufa nélkül tudja ezt. 23-29.

44. perc: Amorim megy át a falon, és lő a bal alsó sarokba. 22-28.

43. perc: Görbicz "görbiczes" gólt lő kilencről. Bagócsi válaszol. 22-27.

42. perc: Tomori, majd Borkowska a góllövő. 21-26.

41. perc: Uhrakova csökkenti ötre a különbséget. 20-25.

40. perc: Mayer birkózik középen két védővel. Gól. Farkas Veronika lemásolja Mayer találatát. 19-25.

39. perc: Váci labdaszerzés után Vaszari indul. Ziccer, gól. 18-24.

38. perc: Kovacsics lövésébe beleér a kapus, de így is gól lesz. 16-24. Baross pontos a másik kapunál. 17-24.

37. perc: Vaszari és Kovacsics szélről lő gólt. 15-23. Baross folytatja ezt a sort. 16-23.

35. perc: Kovacsics szép csel után eredményes. 14-22. Tóth harcol ki egy hetest. Pálinger véd!

34. perc: Bradeanu, majd Tóth is betalál. 14-21.

33. perc: Bradeanu ugorja túl a sáncot. 13-20.

32. perc: Mayer szerez gólt. 12-19. Tóth válaszol átlövésből. 13-19.

31. perc: Páliger védésével kezdődik a második félidő.

30. perc: Mravikova marad egyedül a szélen. Gól. 12-18. Vége az első félidőnek.

29. perc: Konkoly Csaba kér időt. Görbicz külön őrzőt kap, így is a bal sarokba cunderez a bal szélről. 12-17.

28. perc: Bagócsit lerántani sem tudja Kovacsics. Váci gól, győri kiállítás. 12-16.

27. perc: Kovacsics nagyszerű passza után Spiridon talál a kapuba beállóból. 11-16.

26. perc: Mayer ziccert ront. Tóth átlövésből pontos. 11-15.

24. perc: Temes és Spiridon összecsapása után az ETO játékosát állítják ki. Vaszari kihasználja az emberelőnyt. 10-15.

23. perc: Tomori passza után Mravikova a jobb szélről a rövidre lő. 8-14. Tóth lövi át a falat. Tomori is ezt teszi, csak a váci kapu előtt. 9-15.

21. perc: Néha elég durva a játék. Baross ütötte le Tomorit. Két perc.

20. perc: Spiridon találata után Németh András időt kér. 7-13. Kapust cserélt a Vác. Juhász bravúrral kezd. Borkowska gólt szerez. 8-13.

19. perc: Görbicz a balátlövő helyéről lövi ki a bal felsőt. 7-12.

18. perc: Amorim rántotta le Uhrakovát. Kiállítás.

17. perc: Bagócsi, Amorim, Mravikova is betalál. 7-11.

15. perc: Amorim átlövésből eredményes. 5-8. Ugyanez a túloldalon. Baross a gólszerző. 6-8.

14. perc: Pálinger bravúrja után többen startolnak alabdára. Vérten a leggyorsabb. Ziccerig megy és gólt lő. 4-7. Tóth Timi gyorsan válaszol. 5-7.

13. perc: Vérten harcol ki egy hetest. Görbicz meg belövi. 4-6.

12. perc: Herr véd, Borkowska pedig góllal zárja a váci akciót. 4-5.

10. perc: Pálinger véd, Vérten indul. Gól! 3-5.

9. perc: Vaszai húzza vissza a lövést balátlövőből a jobb alsó sarokba. 3-4.

8. perc: Tóth adja el a labdát. Görbicz szerzi meg és indítja Vértent. 2-4.

6. perc: Amorim lő talpról. Ez volt a legjobb megoldás emberhátrányban a felállt fal ellen. Gólt ért. 2-3.

5. perc: Hornyák oszt ki egy pofont Tóthnak. Két perc.

4. perc: Az ETO második találatát is Görbicz szerzi. Ezt hetesből. 1-2. Egy büntető a másik oldalon is. Tóth ejti át Pálingert. 2-2.

3. perc: Hosszú váci labdatologatás után Farkas lő kilencről. Gól. 1-1.

1. perc: A mérkőzést az ETO kezdte. A kapuban Pálinger. Előtte támadásban Mravikova, Hornyák, Görbicz, Spiridon, Amorim és Vérten a pályán. Görbicz góljával 0-1.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Legutóbb egy góllal a győri együttes bizonyult jobbnak, így a kupában ott van a legjobb nyolc között. Ezt az eredményt most is elfogadnák Győrött, hiszen mint azt Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: Németh András együttese ellen egyáltalán nem egyszerű győzni.

„A volt szövetségi kapitány keze munkája egyre jobban látszódik a Vácon. Ezért is volt nagy fegyvertény a múltkori győzelmünk, s ezért lenne nagy dolog, ha ismét nyerni tudnánk. Fél szemmel persze már a hétvégi BL-meccsre is figyelnünk kell. Az edzéseken igyekszünk lendületben és dinamikában is a nemzetközi szintnek megfelelően dolgozni, olyan fordulatszámon pörögni, ami a Bajnokok Ligájában kell. Jó hír, hogy Pálinger Katalin és Vérten Orsolya is tudja vállalni a játékot. Utóbbi egyébként már százszázalékos edzésmunkát végez, de a Hunnia ellen nem szerettük volna kockáztatni, hogy esetleg ismét meghúzódjon. Mindez azt jelenti, hogy a sípcsonttörés utáni műtétből lábadozó Szegedi Orsolyára nem számíthatok" – mondta Konkoly Csaba.

Tegnap sorsoltak a Magyar Kupában, az Audi-ETO hazai pályán a Dunaújvárost fogadja január 27-én. Az MK további párosítása: Újbuda–FTC, Alcoa FKC–Hódmezővásárhely, Érd–Békéscsaba.

• 5. sivatag66 2010. január 06. 23:20
    „Gratula,de ilyen játékkal a BL-ben sima verés lesz !!!”
  • 4. lali5635 2010. január 06. 20:18
    „Gratula a gyözelemhez! Lányok a B.L be ennél nagyobb koncentrálság kell!!! Misike még van mit tanulni nem lehet ilyen lezserül dobni a hetest!! Mérközéseket lehet 1 góllal nyerni!!! Helyzetkihasználáson még lehet javítani,ha tovább akarunk jutni a csoportból!! Akarunk nem? Hajrá Lányok!!!!”
  • 3. 07743 2010. január 06. 19:36