Kézilabda: újra NB I-ben: Balatonfüred-ETO-SZESE 26-16

A csapat kész, keményen dolgozott, de vereséggel kezdődött a bajnokság.

Balatonfüred–ETO-SZESE 26–16 (11–6)
Balatonfüred, NB I-es férfimérkőzés, 500 néző. V.: Natkay, Szalai.

Balatonfüred: SZÉKELY – Tombor 1, Lelkes, SZÖLLÖSI 4, Kis Á., ZDOLIK 7/1, PÁSZTOR 4. Cs.: Komendánt (kapus), Gerdán, Juhász 1, Bóka 2, FALUVÉGI 3, Bánhidi, Kovács Gy. 2, Bujtár 2, Németh B. Edző: Sótonyi László.

ETO-SZESE: LORGER – Gebhardt 2, Szabó A. 3., Mota 1, Rivnyák, Halász 2, Hernandez 1. Cs.: Somogyi (kapus), Terenyi 2, Németh G. 3, ROSTA 1, Tóth E., Gál 1, Gubó, Kalmár, Vajda. Edző: Magi Serra.

Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Kizárva: Hernandez.

A félidő közepén 5–2-re még az újonc győriek vezettek, de a fürediek a szünetig egy 9–1-es szakasszal jelentős előnyre tettek szert. Szünet után sokáig maradt a 4–5 gólos különbség, a hajrának hatgólos hazai előnnyel vágtak neki a csapatok, a végére azonban tíz lett közte.

Magi Serra: – A védőjátékkal úgy általában elégedett vagyok. Támadásban viszont javulni kell.

Ahogy már megírtuk, pénteken Balatonfüreden kezdi meg az NB I-es bajnokságot az ETO-SZESE férfi kézilabda csapata.

"A cél gyakorlatilag nem lehet más egy újonctól, mint a biztos bentmaradás kiharcolása. Nem lesz könnyű, mert nagy múltú csapatok vannak a mezőnyben, de egykoron Győr is rettegett helynek számított" - mondta Hoffmann László.

ETO-SZESE: tíz gólos vereség Balatonfüreden

Pénteken Balatonfüred otthonában, vereséggel kezdte meg NB I-es szereplését az ETO-SZESE. Tovább olvasom