2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 30°C Még több cikk.

Kézilabda: továbbjutottak a magyarok

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal. Az első nagyobb különbség a 18. percben alakult ki: 10–7-re vezetett Skaliczki László együttese.

Túl sokáig nem örülhetett a magyar gárda, a 23. percben ugyanis már 12–11 volt az izlandiak javára. A szünetig hátralévő percekben egyik csapat sem tudott előnyt szerezni.

Fordulás után az igazi fordulatot a 38. perc hozta. A határozottan védekező magyar csapat – a remeklő Fazekassal a kapuban – öt gólt lőtt, ezzel megnyugtatóvá vált a vezetés. Hátradőlni azonban nem lehetett, a kapkodó magyar válogatott ugyanis gyorsan kapott három gólt. A magyar időkérés leginkább Mocsainak használt, aki a legjobb pillanatokban kétszer is eredményes volt. Az izlandiak védekezésváltása után támadásban nem igazán találták helyüket a magyarok, ráadásul több ziccer és egy hetes is kimaradt. Ennek ellenére az izgalmas végjátékból jól jött ki a csapat, s újabb sikerével már középdöntős, ahova legalább két pontot magával visz. A mai szünnapot követően Magyarország vasárnap 20.30 órakor a házigazda Szlovéniával mérkőzik.

Skaliczki László: – Bár a forgatókönyv hasonló volt, mint a csehek ellen, vagyis ötven percig biztosan vezettünk, és utána mégis szoros lett, most azonban nem arról volt szó, hogy kiengedtünk volna. A zárószakaszban kétszer emberhátrányba kerültünk, és az ellenfél ezt jól használta ki. Fontos volt, hogy Nagy – aki vasárnap már minden bizonnyal szerepelni tud – kiválásával mások vállalták át a góllövést, főleg Diaz és Mocsai volt eredményes kritikus pillanatokban. A védekezésben nagyon jók voltunk, sikerült megakadályozni a bejátszásokat. A lényeg, hogy sikerrel vettük az első kört, és már biztosan a középdöntőben vagyunk, ráadásul nem pont nélkül. Erre az alapra már lehet építkezni.

Megvan egyébként az EB első kisebb botránya is: Spanyolország ugyanis megóvta a szlovéniai férfi kézilabda Európa-bajnokság első fordulójában Horvátország ellen játszott mérkőzését, mert a csapat vezetői úgy vélik, hogy ellenfelük győztes gólja időn túl esett. A B csoport csütörtöki rangadóját a világbajnok horvátok 30–29-re nyerték.

Kézilabda: nyitány magyar győzelemmel

Rendkívül idegesen kezdett mindkét együttes, rengeteg volt a kaput messze elkerülő lövés. Amíg ez a… Tovább olvasom