2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Kézilabda: Rangadónak nyoma sem volt - DVSC-Audi ETO 22-35

A rangadónak kikiáltott bajnoki mérkőzésen magabiztosan, 13 góllal győzött az Audi ETO. A Lokinak esélye sem volt.

DVSC-KORVEX Győri Audi ETO KC 22-35 (8-17)
2011. január 22., 18:00; NBI női felnőtt, alapszakasz, 15. forduló

A második félidőben tovább növelte előnyét az Audi ETO, még úgy is, hogy Konkoly Csaba folyamatosan cserélte játékosait, s a találkozó végén minden győri pályára lépett.

A Debrecennek esélye sem volt, nem hogy a győzelemre, arra sem, hogy szoros meccset játszon a bajnokkal - beszédes adat, hogy Konkoly Csaba időt sem kért a találkozón. Az ETO továbbra is veretlen a bajnokságban.

Köstner Vilmos: - A csapatom föl volt készítve a megemlékezésre és Bulath hiányára is. Nem sok kézilabdára emlékeztető pillanatunk volt.

Konkoly Csaba: - A mérkőzésen még sok technikai hibánk volt, amelyből büntetett az ellenfél. Elégedettek lehetünk, nagy előrelépést tettük a hétközi fordulóhoz képest. A védekezéssel elégedett vagyok. Görbicz Anita jól fogta össze a csapatot támadásban.

Mörtel Renáta: - Agresszívebben kellett volna játszanunk. Ekkora különbség nincs a két csapat között. Megviselte a csapatot a megemlékezés, akaratban nem volt hiány, de kevesek voltunk.

Görbicz Anita: - Sikerült már az elején vezetni. A védekezéssel nagyon elégedettek lehetünk. Úgy gondolom nincs ekkora különbség a két csapat között, s remélem jövőre a többi csapat is megerősödik. Várjuk már a BL mérkőzéseket.

30. perc: Planéta nem szívbajos, ismét szép átlövés gólt lőtt: 22-35. Ez volt az utolsó találat a mérkőzésen.

29. perc: Csáki szépít: 22-34

28. perc: Planéta beállt Gors helyére és átlövésből tíz méterről azonnal beköszönt: 21-34

27. perc: Csáki jobbszélről: 21-33

26. perc: egy perccel később ismét Orbán, ismét indulásból: 20-33

25. perc: a Mravikova helyén játszó Orbán is betalált indulásból: 20-32

24. perc: Amorim indult nagy lendülettel, tízről lőtt: 20-31

23. perc:
Csáki ejtett: 20-30

21. perc: Bradeanu lőtte a győriek harmincadik gólját: 19-30

20. perc: gyors húzás, Amorim betört, ejtett: 18-29. A másik oldalon Szabónak adtak hetest, amelyet Mörtel belőtt.

19. perc: Görbicz lőtt a bal felsőbe: 17-28. Mörtel a jobb alsóba lőtte a hétméterest: 18-28

17. perc: Mayer lerántotta Bognár, ez a Kékes tesóknál csak szabaddobás.

16. perc: Mörtel ziccerét védte Lunde. Mörtel lenn maradt.

15. perc: Kazai már a harmadik szép gólját lőtte balszélről: 17-26

14. perc: Csáki harcolt ki büntetőt. Mörtel belőtte: 16-26

13. perc: Kovacsics is gólt szerzett: 15-26. Köstner Vilmos időkéréssel próbálta felrázni csapatát.

12. perc: Szabó Valéria harmadik gólja után: 15-24. Sorozatban esnek a gólok, semmi védekezés. Amorim is talált: 15-25

11. perc: két keresztmozgás után Bradeanu: 14-24

11. perc: Csáki első góljával ismét tízen belül a Loki: 14-23

10. perc: Lunde kétszer védett, végül Mörtel talált be átlövésből: 13-23

9. perc: Spiridon remek labdát kapott: 12-23

8. perc: Amorim betörésből, ismét tíz közte: 12-22

7. perc: a két kapufa közé szorult a labda, Lunde indította Vértent. Bognár Barbara válaszolt: 12-21

6. perc: kiharcolt Görbicz egy hetest, majd be is lőtte: 11-20

5. perc: a bal széről ismét Kazai talált be, ezúttal Lunda lábai között: 11-19

4. perc: Mörtel hozza a Lokit tízen belülre: 10-19

3. perc: Bradeanu 10 méterről bombázott Kiss kapujába. Majd Mravikova is betalált: 9-19

A második perc végén Kazai lőtte az első gólt: 9-17

A másik féildőt a hazai csapat kezdte. A győriek kapujában Pálinger helyett Katrine Lunde Haraldsen.

Az első féildő krónikája

Megérdemelten vezetett kilenc góllal az Audi-ETO a Debrecen otthonában már az első féidő után. A győriek pontosan és gyorsan játszottak, a Loki sok technikai hibát vétett.

29. perc: Mörtel is nagy gólt lőtt: 8-16. A féidő utolsó gólját Bradeanu szerezte: 8-17

28. perc:
Slakta lőtt egy gólt indulásból, amelyre Mayer válaszolt: 7-16

27. perc: A Loki imét eredméyntelenül támadott, Mravikova viszont belőtte: 6-15

26. perc: hatos falról 5-1-re váltott a Debrecen, de Grost ez sem zavarta, hatalmas gólt lőtt a balkezes győri: 6-14

24. perc: Görbicz bal szélről felkanyarodva lőtte a hosszúba: 6-13. A Debrecen kapust cserélt: Triffa helyett Kiss. Juhász kapott sárga lapot.

23. perc: Mörtel kozmetikáz: 6-12

22. perc: Bognár lőtt fölé, Amorim viszont nem hibázott: 5-12

21. perc: Bradeanu belement, Vérten azonban visszaszerezte a labdát: 5-11

20. perc: Szabó Valéria beállóból volt eredényes: 5-9. A másik oldalon Görbicz lőtt be egy hetest: 5-10

19. perc: Vérten indulásból növelte a győriek előnyét. Sopronyi lerántotta, sárgával megúszta: 4-9

17. perc: Mörtel átlövésből lő az alsóba: 4-8.

16. perc: Bradeanu simán ment be, ő is két gólnál tart: 3-8

15. perc: Szabó Valéria beállóból szépít: 3-7

14. perc: Vérten futott be, megkapta, bevágta: 2-7

12. perc: Spiridon indulása után 2-6. A Debrecen időt kért.

A Loki sok technikai hibával kezdte a mérkőzést, és kihagyott két hétméterest is. Az ETO frissebb az első tíz percben.

11. perc: Spiridon is kiharolt egy hetest, Görbicz ezt is belőtte. 2-5

10. perc: Görbicz belőtte a büntetőt, a másik oldalon Bognár válaszolt: 2-4

9. perc: Bogdanovics harcolt ki hétméterest, amelyet Mörtel hibázott el.

A nyolcadik percben Bogdanovics szerezte a Loki első gólját: 1-3

7. perc: Spiridon is sárgát kapott. Bognár hetesét Pálinger védte. A másik oldalon Gros nem hibázott: 0-3

4. perc: Hornyák Ágnes kapta a mérkőzés első sárga lapját.

4. perc: Bogdanovics bejátszását szedték le, Vérten indításból: 0-2

3. perc: Bradeanu átlövése után vezet az ETO: 0-1

2. perc: Szabó Valéria lőtt mellé. Az ellentámadástból Mravikova adta el a labdát, majd Csáki ejtett fölé.

1. perc: az ETO kezdte a meccset. Görbicz hiába lőtt a kapuba, szabálytalanság miatt a bírók elvették a labdát.

18.05 - Pirosban a Loki, fekete -zöldben az ETO.

Megemlékezés a mérkőzés előtt

17.50
- A bemutatás a szokásosnál néhány perccel korábban kezdődött, hiszen a csapat, a szurkolók és a klub vezetése Baranyai Antal (1964-2011) szakosztályvezetőtől búcsúzott.

A debreceni játékosok fekete felsőben egy-egy szál virággal búcsúztak a szakembertől, akinek élete volt a sportág.

A sportcsarnokban egyperces csenddel emlékeztek Baranyai Antalra. Majd felcsendült Demjén Ferenc Kell még egy szó című dala, miközben Baranyai Antal portréját emelték a magasba.

A győri szurkolók is szívhez szóló felirattal búcsúztatták a szakvezetőt.

A megemlékezés végén hatalmas tapssal búcsúzott a közönség.

A nagy hiányzó

A DVSC-ben Bulath Anita sérülés miatt nem játszik - olvasható a debreceni csapat honlapján.

Köstner Vilmos: szombaton a bajnokság csúcsrangadója vár ránk, amelyre jó lett volna, ha több idő jut a felkészülésre. Mindössze két edzésünk volt, amivel közvetlenül a bajnokcsapat elleni találkozóra hangoltunk, igaz a hét eleji tréningekbe is több olyan taktikai gyakorlatot iktattam be, amellyel már a Győr ellen készültünk. Ezeket szeretném szombaton viszontlátni.

Korábban - Szombat este hattól a DVSC vendége lesz a listavezető Audi-ETO csapata. A bajnokság első és második helyezettjének összecsapásán a győriek szeretnék megőrizni veretlenségüket.

Az idei Bajnokok Ligája két magyar résztvevője csap össze egymással, igaz, a nemzetközi kupasorozattól a Loki már elbúcsúzott, a győriek viszont a februárban kezdődő középdöntőkre készülnek. Ez a találkozó is egy állomása ennek.

„Ismét egy fokkal nehezebb ellenféllel szemben mutathatjuk meg, hol tartunk. Szeretnénk megőrizni a hibátlan mérlegünket, bár tudjuk, a hazaiak nagyon fenik ránk a fogukat. Ez persze természetes, a listavezetőt mindig mindenki szeretné legyőzni, hiszen az mindenképpen nagy dolognak számítana, elvégre még pontot sem veszítettünk eddig. Ezzel azonban mi nem foglalkozunk, tesszük a dolgunkat, s remélhetőleg jobban, mint szerdán. Az Alcoát ugyan biztosan legyőztük, de nem voltam teljes mértékben elégedett. Az edzéseken egyébként nagyon jól pörgött a társaság, bízom benne, ez a pályán is látható lesz" – mondta Konkoly Csaba, az Audi-ETO szakvezetője, aki Palkó Fruzsinára továbbra sem számíthat. A fiatal beállósnak három hét pihenőt írtak elő az orvosok. Mindez azt jelenti, hogy ugyanazzal a kerettel áll fel a győri gárda, mellyel a hét közepén.

A Debrecen nagyon készül, de remélhetőleg nem jár túl Bradeanu, Amorim és a többi győri eszén. Fotó: BA

• 7. Nagy3845 2011. január 23. 11:47
    „Példamutató hozzáállás, köszönet érte. Tartsátok szárazon a puskaport!”
    tavaly kizúgott.
    Gratulálok a csajoknak és Konkoly mesternek.
    A Debrecennek pedig kicsit nagyobb alázattal kellene
    tekinteni egy világklasszisokból álló csapatra.
    Különben maradnak a padló felmosáshoz textíliának.
    Maradt számukra a szánalmas "hungáriázás" ráadásul
    akik értek valamit ma Náluk azok is egykori Győriek.
    Hajrá AUDI ETO, hajrá Csajok!”
  • 4. IV.Béla 2011. január 22. 17:11
    „3. Nebuchadnezzar!

Ez így van, sajnálatos ez a helyzet. Remélem, ha lejár a SportKlub szerződése, akkor nem megint velük fogják megkötni azt.

Viszont az "FTC-Veszprém rangadót" éppúgy a SportKlub közvetítette (ha egyáltalán adta), úgyhogy aki azt látta, az a mai derbit is látni fogja.”
  • 3. Nebuchadnezzar 2011. január 22. 16:38
    „#2. IV.Béla 2011.01.22. 14:24
    "SportKlub adja, hol a gond?"

A SportKlub országos lefedettségével van/volt a gond. A foci VB-t emiatt nem közvetíthették ők, hanem a királyi TV kapta. Győrben domináló cégnél is csak egy speciális, szűk csomagban elérhető.”
  • 2. IV.Béla 2011. január 22. 14:24
    „1. cspogi43!

SportKlub adja, hol a gond?”
  • 1. cspogi43 2011. január 22. 13:50
    „A TV majd közvetíti az FTC-Veszprém rangadót, mi pedig nézzük a bajnokság I-II helyezettjének