2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Kézilabda: nyitány magyar győzelemmel

Rendkívül idegesen kezdett mindkét együttes, rengeteg volt a kaput messze elkerülő lövés. Amíg ez a kapkodás jellemezte a játékot, addig fej fej mellett haladtak a csapatok.

A 12. percben 6–6-nál aztán a magyar csapat levetkőzte kezdeti idegességét, s gyorsan háromgólos előnyre tett szert (9–6), majd a feljavult Budayék a szünetig hátralévő időben alaposan megszórták az egyébként jól védő Galia kapuját.

Fordulás után a magyar csapat tartotta biztos előnyét. A nagy előny birtokában Skaliczki László szövetségi kapitány pályára küldhette a fiatal EB-újoncokat is, így Császárt és Ilyést is. Háromnegyed óra játék után visszaesett a magyarok játéka – úgy tűnt, elsősorban a koncentrálással voltak bajok –, s ezt kihasználva a csehek fokozatosan ledolgozták hátrányukat. Az 56. percben már csak háromtalálatnyira volt az ellenfél Pásztoréktól, de jókor jött az egykoron az ETO-ban játszó Iváncsik gólja, majd pedig az ő remek védekezése. Így végül a magyar csapat hozta a kötelező győzelmet, de a ma 18.30 órakor kezdődő Izland elleni találkozón – a meccset az m2 élőben közvetíti – végzetes lehet egy tizenöt perces kihagyás.

Skaliczki László szövetségi kapitány így látta az összecsapást: – A hajrát leszámítva jól játszottunk, ráadásul szerencsénk is volt. A védekezés Szathmári vezérletével kiválóan dolgozott. A támadásban a balszél sokáig ötletes volt. Sajnos Nagy kisebb csuklósérülést szenvedett, ezért a biztos vezetés tudatában nem kockáztattuk meg a szereplését. A csehek nagyon keményen védekeztek, de ezen is túltettük magunkat. Pénteken Izland ellen nagy csata lesz, legalább olyan hőfokon kell játszanunk, mint teszi ezt a rivális is.