2018. 01. 18. csütörtök - Piroska 0°C | 6°C Még több cikk.

Kézilabda: nehezen, de legyűrtük a németeket

Küzdelmes mérkőzésen 25-23-ra győzött Magyarország együttese Németország ellen a női kézilabda EB-selejtezőjében.

Fordulatos mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott Magyarország együttese Németország ellen az EB-selejtezők 1. csoportjában.

Az első félidőben Herr védéseinek és a jó védekezésnek köszönheőten megérdemelten vezetett négy góllal Magyarország együttese Németország ellen.

A szünet után kicsit akadozott a magyarok játéka, a vendégek megfordították a mérkőzést, de a nagy küzdésnek köszönhetően végül két góllal győztük le Nyíregyházán Németország csapatát.

A következő mérkőzést vasárnap rendezik Németországban.

Magyarország - Németország 25-23 (14-10)

Nyíregyháza, 3200 néző. Vezette: Zotyin, Vologykov (oroszok)

MAGYARORSZÁG: HERR O. - KOVACSICZ 5, Hornyák Á. 3, Szekeres, Tomori 1, GÖRBICZ 7 (4), Vincze M. 1. Csere: Kiss É (k), Szamorányszky P. 1, Zácsik 3, BULATH 4 (2). Vezetőedző: Karl-Erik Böhn

NÉMETORSZÁG: Schülke – Klein, Melbeck, Wohlbold, ALTHAUS 4, NADGORNAJA 11 (3), Augsburg 3. Csere: WOLTERING (k), Zapf, Meitzner 1(1), Müller 1, Loerper 1, Steinbach 1 Geschke 1. Vezetőedző: Heine Jensen

Karl-Erik Böhn: - Nagyon örülök a győzelemnek, roppant erős ellenfelet győztünk le. Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sajnos akadozott a játékunk, de egy kis szerencsének köszönhetően nyerni tudtunk egy ilyen remek közönség előtt.

Heine Jensen: - Csalódott vagyok, hogy nem tudtunk győzni. Az első félidőben a magyarok, a másodikban mi játszottunk jobban. Amennyiben két góllal elhúzunk a végén, máshogy is alakulhatott voln a mérkőzés, de Herr remekül védett.

Vége a mérkőzésnek!

Hétméterest harcoltak ki a vendégek, de Kiss Éva hárította a büntetőt!

Góóól! 35 másodperc volt hátra, Bulath hatalmas gólt lőtt a kapu bal oldalába. (25-23)

II. félidő 29. perc: Nadgornaja átlövésből, Althaus szélről szépített. (24-23)

Két perccel a vége előtt Herr két remek védésének köszönheőten továbbra is három góllal vezetünk!

II. félidő 26. perc: Görbicz góljával kettővel vezettünk és a találkozó során Nadgornaja először hibázott hétméterest. A következő támadás végén Bulath volt eredményes, így 24-21-es magyar vezetésnél a vendégek mestere időt kért.

II. félidő 24.perc: Sikerült újra átvenni a vezetést!!! Bulath hétméteresével egyenlítettünk, valamint Kovacsicz is eredményes volt szélről. (22-21)

A második félidő 19. percében megszerezte a vezetést Németország együttese, de Bulath hétméteresből egyenlített. Sokáig nem volt döntetlen az állás, Loerper góljával emberhátrányban is sikerült gólt lőniük a vendégeknek. Augsuburg gyors indítás után betalált Herr kapujába, de a játékvezetők szerencsére nem látták, hogy a labda áthaladt a gólvonalon. (20-21)

II. félidő 18. perc: Egyenlítettek a németek! A magyarok tanácstalanok a támadásokban és a védekezéssel is vannak problémák. Müller hacolt ki hétméterest, amelyet Nadgornaja ismét magabiztosan értékesített. (19-19)

II. félidő 15. perc: A második játékrészben kicsit akadozik a magyarok játéka, Karl-Erik Böhn vezetőedző frissít is, Bulath lépett pályára Tomori helyett. Hosszú idő után Görbicz egyéni akcióját követően 19-17-re vezetünk.

II. félidő 12. perc: Augsburg könnyed gólt szerzett, míg a hazaiaknál Görbicz büntetőt hibázott, így továbbra is egy góllal vezetünk. (18-17)

II. félidő 8. perc: Szerencsére az egyenlítés nem sikerült a vendégek részéről, sőt Tomori találatával ismét két gól volt a különbség a hazaiak javára. A vendégeknél viszont Nadgornaja eddig megállíthatatlannak bizonyul, ismét bevette kétszer Herr kapuját. (17-16)

II. félidő 6. perc: Kicsit „beragadt" a magyar együttes, öt perc alatt csak Szamorányszky góljának örülhettett a hazai publikum. (15-14)

II. félidő 3.perc: Az első támadást sajnos elrontottuk, a vendégeknél Augsburg viszont nem hibázott szélről. A másodiknál is eladtuk a labdát és Nadgornaja hétméterese után már csak két góllal vezettek a magyarok. (14-12)

Elkezdődött a második játékrész!

Vége az első félidőnek!

Az utolsó percben Görbicz értékesített egy hétméterest, de a vendégeknél kiváló teljesítményt nyújtó Nadgornaja ismét szép gólt lőtt átlövésből. (14-10) Az utolsó másodpercben Zácsikot lerántották, de nem fújt semmit a játékvezető.

28.p. Három egymást követő támadást elrontott a magyar együttes. Az utóbbi percekben a németek játéka feljavult és Nadgornaja góljával 13-9-re szépítettek. Ismét Herr Orsolya remek teljesítményének köszönhetően nem csökkent a magyarok előnye.

26.p. A szünet után ismét Herr védésének örühettek a kilátogató szurkolók és Kovacsicz negyedik góljával már hattal vezetett a magyar együttes. (13-7)

24.p. Zácsik gyönörű áltövéses gólja után Heine Jensen, a vendégek mestere használta ki időkérési lehetőségét. (12-7)

22.p. Görbicz harmadik hétméteres góljával már 11-6-ra elhúzott a magyar együttes, de a vendégeknél Mietzner sem hibázta el a büntetőjét, így újra négy gól a különbség. A magyaroknál remek napot kifogó Herr védéseinek köszönhetően viszont nem csökkent jobban az előny. (11-7)

18.p. Herr Orsolya védéseinek és Hornyák két góljának köszönhetően 9-6-ra ellépetek a magyarok. Védekezésben kezd összállni a magyar csapat, egyre több technikai hábát követnek el a németek. Göbicz gyönyörű bejátszása után Szamorányszky harcolt ki hétméterest, amelyet ezúttal Görbicz gyönyörűen a kapu bal felső sarkába lőtt. (10-6)

14.p. A találkozó 12. percében először vezetett két góllal a magyar együttes. Görbicz gyönyörű gólt lőtt a kapu bal alsó sarkába. A vendégeknél Althaus kétszer is könnyen került helyzetbe beállós pozícióban, amelyeket magabiztosan értékesített. A hazaiaknál Zácsik volt ereményes. (7-6)

11.p. A kisebb szünet nem zavarta meg a vendégeket, Nadgornaja ismét egyenlített, de Zácsik szerencsés góljával ismét a piros mezben játszó magyaroknál az előny. (5-4)

10.p. Kovacsics eddig nyerőembernek bizonyul, gyors indításból megszerezte a harmadik találatát. A találkozó három percig szünetelt Klein sérülése miatt. (4-3)

8.p. Az első emberelőnyös támadást elrontta a magyar együttes, ám a következő végén Kovacsicz második góljával újra vezettek a magyarok. Sajnos a kiegészült németek rögtön egyenlíteni tudtak és Görbicz hétméterest is hibázott, így 3-3 az eredmény.

4.p. A vendégek szerezték meg a vezetést átlövésből, de a következő támadásban Vincze harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. Egy perccel később gyors indítás után Kovacsicz volt eredményes, ám sokáig nem örülhettünk az előnynek, gyorsan egyenlítettek németek. (2-2)

A magyarok kezdőcsapata: Herr – Kovacsicz, Hornyák, Görbicz, Tomori, Szekeres, Vincze.

Elkezdődött a csapatok bemutatása!

Magyarország - Németország (14-10)
Nyíregyháza, 3200 néző.

A norvég szakvezető a szabolcsi megyeszékelyen tartott sajtótájékoztatóján elmondta: a két pont itthon tartása az abszolút célkitűzése az eddig százszázalékos gárdának.

"Minden meccs új történet, de a legutóbbi vereségért szeretnénk visszavágni a németeknek" – utalt Böhn a tavaly nyári vb-selejtezős párharcra, amelyen eldőlt, hogy a mieink nem lehetnek ott a 2011-es világbajnokságon, és ez a londoni olimpiai kvótába is került.

A kapitány ugyanakkor kiemelte a német együttes jó csapat, és az egyetlen volt, amely a brazíliai vb-n meg tudta verni a későbbi világbajnok Norvégiát.

A selejtezőcsoportból az első két helyezett vehet részt a decemberi, hollandiai kontinenstornán. A továbbjutási esélyekkel kapcsolatban Böhn leszögezte: a kézilabdában semmi sem borítékolható előre, ezért a legfontosabb most az, hogy a két pontot megszerezze a válogatott, amivel valószínűleg megnyeri a kvartettet, persze a gólkülönbség is dönthet.

Fehéroroszország és Azerbajdzsán ellen bármi megtörténhet, de az elsődleges cél, hogy az első helyen végezzünk a csoportunkban – jelentette ki a szövetségi kapitány.

"Picit izgulok, és stresszes vagyok a mérkőzés előtt, de ha a lányok szemébe nézek, akkor látom bennük a lehetőséget, és akkor kicsit megnyugszom" – fogalmazott Karl Erik Böhn.

A magyar együttes csütörtökön 18:15 órakor találkozik a német válogatottal a nyíregyházi Bujtosi Szabadidő Csarnokban, a visszavágót vasárnap rendezik Trierben.