2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

Kézilabda NBI/B: három meccs, öt pont

Az NB I/B-s bajnokság rajtján a férfiaknál az Etik-ETO FKC döntetlent játszott. A nőknél a VKCSK és az Audi-ETO II is győzött.

Etik-ETO FKC–Várpalota 27–27 (15–12)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Heim, Jolántai.

ETO: HOFFMANN – Horváth J. 1, KOVÁCSOVICS 6, SCHNEIDER 8, Bella 3, Báthori 3, Hollós 1. Cs.: Kányai, Hajdú 2, Kőhalmi 2, Paár 1.
Edző: Deáki István.

A győri csapat az első félidőben háromgólos előnyre tett szert. Szünet után sokáig őrizte ezt a különbséget a gárda, de a vezetés birtokában is sokszor siettette a támadásokat, s a nagy rohanásba hibák csúsztak. A Várpalota előbb egyenlített (50. p: 23–23), majd a vezetést is átvette (58. p: 26–27). A végén az egyik pontot azért sikerült megmenteni.

Deáki István: – Igazi első meccs volt. Jól küzdöttünk, de sajnos a végjátékra elfáradtunk, s a támadásbefejezésekben sok hibát követtünk el.

VKCSK–Marcali 25–24 (11–12)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 350 néző. V.: Bakos, Mihály.

VKCSK: WUNDERLI – Csiszár 1, IMREFALVI 11, Kovács T. 3, FÁBIÁN 1, Vida 5, Sarmon. Cs.: HORVÁTH D. 2, Kiss K. 2, BURGHARDT, Drobnitsch, Raucsik, Karácsony.
Edző: Csomor Tibor.

Az első harminc percben fej fej mellett haladt a két gárda. Fordulás után már hárommal is vezetett a hazai együttes, de ez sem nyugtatta meg a győrieket. A vége így nagyon izgalmas lett, tíz másodperccel a vége előtt aztán Kovács Tímea megszerezte a VKCSK győztes gólját.

Csomor Tibor: – Jó csapatot sikerült megvernünk határtalan küzdeni akarásunkkal. A védekezésünk jó volt, támadásban azonban még sokat kell gyakorolnunk.

Audi-ETO II–Szentendre 48–26 (23–13)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 100 néző. V.: Őri, Szalainé.

Audi-ETO II: Pásztor – MANGA 7, Planéta 3, TÓTH E. 6, PALKÓ 2, BÁRÁNY 6, K-Pelczéder 3. Cs.: Szemerey (kapus), SCHATZL 3, Sirián 1, VIRÁG 7, Polics 2, Kurucz 4, Csóka 4.
Edző: Róth Kálmán.

A győriek utánpótláscsapata végig nagy lendülettel játszott, s ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Róth Kálmán: – Játékosaink egy év alatt hatalmasat fejlődtek, ez meg is látszik az eredményen.

NBII: váratlan győri vereség az ETO Parkban

Az NBII 5. fordulójában a Gyirmót idegenben, az ETO B hazai pályán kapott ki. Tovább olvasom