2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda NBI: Veszprém-Audi ETO 21-36

Bajnoki győzelemmel hangolt a szombati BL-középdöntőre az Audi-ETO. Vértenék a Veszprém otthonában nyertek 15 góllal.
VESZPRÉM BARABÁS KC - GYŐRI AUDI ETO KC 21-36 (10-17)
Veszprém, NB I-es női mérkőzés, 600 néző. V.: Árokszállási, Janáky.

Veszprém: Lengyel – Földes K. 2, Smidéliusz, Veszeli 4/3, ÁBRAHÁM 7/2, GERSTMÁR 3, Földes V. 1.
Cs.: Hoffmann (kapus), Horváth V. 1, Mocsai 1, Szabadfi 2, Bognár, Velky. Edző: Gyurka János.

Audi ETO: Pálinger – Mraviková 2, Bradeanu 4/2, Görbicz 2/2, SPIRIDON 3, AMORIM 4, VÉRTEN 5.
Cs.: Oguntoye (kapus), KOVACSICS 5/1, Hornyák 3, DEÁKI 5/2, Mayer 2, Orbán 1, Szölösi.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 5/5, ill. 9/7. Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Kissé nehezen lendültek játékba a győriek, az első tíz percben nem is tudott ellépni ellenfelétől az Audi-ETO (5–5). A folytatásban azonban zsinórban lőttek négy gólt Görbiczék, az újonc azonban nem adta fel. Feljebb zárkózni ugyan nem tudott, de maradt a három-négy gólos vendégelőny. A játékrész hajrájában egy-két labdaszerzés elég volt a zöld-fehérektől, s máris hétre nőtt a különbség. A második harminc percet álomszerűen kezdték Konkoly Csaba tanítványai: három gyors gólnak köszönhetően már tíz volt köztük. Az 53. percben 30–16-os győri vezetést mutatott az eredményjelző. A vége a papírformának megfelelően biztos győri siker, s ezúttal a játék is biztatóbb volt a szombati BL-meccs tükrében, mint a vasárnapi, Hódmezővásárhely elleni találkozón.

Konkoly Csaba: – Jobban tetszett a védekezésünk, mint vasárnap. A huszadik perctől kialakult az az erőkülönbség, mely várható volt. A második félidőben tudtunk gyakorolni a hétvégére.