Kézilabda NB/I B - Szép VKCSK-búcsú, hiányzó ETO-védekezés

A VKCSK igencsak hiányos kerettel fogadta a seregható pécsieket.
VKCSK–PTE-PEAC 36–28 (20–14)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 100 néző. V.: Balogh, Tóth.
VKCSK: SOMOGYI – Papp M. 4, VIDA 19, Kovács T., Csupor 2, IMREFALVI 7, Horváth V. Cs.: Horváth N. (kapus), KÁRPÁTI 4, Cseszregi, Albrecht, Puter. Edző: Csomor Tibor.

A győriek igencsak hiányos kerettel fogadták a seregható pécsieket, akik ellen mindenképpen szükség volt a két pontra, hogy a középmezőny tagja maradhasson az együttes. Az első félidőben sokáig fej fej mellett haladtak a felek, először 12–11 után sikerült nagyobb előnyt szerezniük a hazaiaknak (15–12), melyet a szünetig még meg is dupláztak.

A fordulást követően fokozatosan húzott el a győri együttes, s már tizenegy gól is volt a VKCSK javára (31–20), így a vége – a várakozásoknak megfelelően – magabiztos győzelem lett.

Csomor Tibor: – Szépen zártuk az őszi szezont, gratulálok a lányoknak. Minden játékosunknak, segítőnknek, szurkolónknak kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok.

Pilisvörövár–Audi-ETO II 39–33 (20–16)
Solymár, NB I/B-s női mérkőzés, 150 néző. V.: Száva, Thúróczy.
ETO II: Pusztai P. – Takács K. 2, Ács 5, Korsós 3, Pusztai G. 6, Csoknyai 4, Hajtai 6. Cs.: Szalai (kapus), Kiskartali 4, Horváth P. 1, Faragó, Lányi, Élő 1, Sebestyén 1. Edző: Konkoly Csaba.

Konkoly Csaba: – Korsós Dorina első félidei kiállítása meghatározta az amúgy is gyenge védő- és támadójátékunkat, mellyel – főleg ha ilyen kapusteljesítmény párosul hozzá – nem lehet idegenben meccset nyerni.

Hosszú Katinka a legjobb női versenyző

Hosszú Katinka vehette át a legjobb női, Ryan Lochte a legjobb férfi versenyzőnek járó különdíjat a… Tovább olvasom