2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Kézilabda NBI: Audi ETO-Hódmezővásárhely 33-25

Nyolcgólos győzelemmel hangolt a BL-középdöntő első meccsére az Audi ETO. A mieink a bajnokságban a Hódmezővásárhely csapatát verték hazai pályán.

GYŐRI AUDI ETO KC - HÓDMEZŐVÁSÁRHELY NKC SE 33-25 (19-12)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Hargitai, Markó.

Audi-ETO: Pálinger –  MRAVIKOVÁ 4, Hornyák 1, GÖRBICZ 7/4, Spiridon, BRADEANU 3, Vérten 2.
Cs.: Vig (kapus), AMORIM 6, Orbán 4, Mayer 1, Szölösi 1, Deáki 4/1. Edző: Konkoly Csaba.

Hódmezővásárhely: Abramovics – Tamás 3, Sopronyi 1, Kudor 5, FÜLÖP 6, WOLF 6, Varga D. 3/1.
Cs.: Király (kapus), Gaál, Zsuzsa, Antal 1.
Edző: Dankó Ervin.
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/1. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

A vendég hódmezővásárhelyiek csak az első percekben tudták tartani a lépést a győriekkel, 2–2 után azonban gyors három góllal nyomatékosította a hétvégi BL-középdöntőre készülő Audi-ETO, hogy nem szeretne izgalmakat a találkozón. Ennek ellenére a kissé fáradtabbnak tűnő győri csapat előnye három-négy gólosnál nagyobbra nem nőtt. Egészen a játékrész közepéig, ekkor megrázták magukat a hazaiak, s 10–6-os vezetésüknél zsinórban hat gólt lőttek. Ez meghatározta a találkozó további képét. A különbség a szünetig nem is nagyon változott.
A folytatásban viszont a tetemes előny birtokában mintha egy kicsit alábbhagyott volna a koncentráció, amit jelez, hogy két hétméterest is elhibáztak a győriek. A biztos vezetés így sem forgott veszélyben, így Konkoly Csaba elkezdte a kupameccsre való készülés jegyében fokozatosan lecserélni a kulcsembereket.

Az Audi-ETO továbbra is hibátlan, ám szombaton a Ljubljana ellen ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükség. A győriek szerdán még Veszprémben játszanak bajnoki mérkőzést.

Konkoly Csaba: – Remélem, a hétvégi BL-meccsen nem ilyen gyenge teljesítményt nyújt majd csapatom.

Online közvetítés:

60. perc: Kudor majd Deáki szerez gólt. 33-24. Wolf kilencről lövi ki a bal felső sarkot. 33-25. Ez a vége.

57. perc: Deáki hetesből eredményes. 32-23.

55. perc: Varga szed össze egy kipattanót. Gól a bal szélről. 30-23. Deáki is betalál. 31-23.

54. perc: Fülöp 7 gólnál tart. 30-22.

53. perc: Deáki is belövi első gólját. 30-21.

52. perc: Újra Orbán vállalja be a lövést. Jobbátlövőből. 29-20. Varga válaszol. 29-21.

50. perc: Szölösi-gól. Deáki-kiállítás. 28-20.

49. perc: A labdatologatás után Orbán vállalja be a lövést. Gól. 27-20.

48. perc: A kezdőcsapatból már csak Bradeanu van a pályán. Vig, Orbán, Mayer, Amorim, Bradeanu, Deáki és Szölösi játszk most az ETO-ban. Antal közben megszerzi első találatát. 26-20.

46. perc: Szölösi passzából Mayer szerez gólt. 26-19.

45. perc: Eladjuk a labdát. Fülöp gólt lő. 25-19.

44. perc: Könnyen szerez labdát a vásárhely. Kudor lőhet ziccert. Gól. 25-18.

43. perc: Jó védekezés. Görbicz indít, Orbán gólt szerez. 25-16. Fülöp 5 gólos. 25-17.

42. perc: Vértentől indul a passz, a másik szélen Orbán fejezi b góllal az akciót. 24-16.

40. perc: Görbicz büntetőjét védi Király. Fülöp kiállítása után Bradeanu hibázza el a hetest.

39. perc: Páros kiállítás. Spiridon és Wolf jön le két percre.

37. perc: Amorim estében lő hatalmas gólt. 23-16.

36. prec: Varga Dóra hetesét nem tudja védeni Vig. 22-15. Tamás Krisztina ejtése pontos. 22-16.

35. perc: Görbicz hetedik találatát szerzi. 22-14.

34. perc: A másodikk félidőben eddig Amorim, Wolf és újra Amorim talált a kapuba.  21-14.

30. perc: A bírók keze a magasban, Wolf lövi el távolról. Gól. 19-12. Vége az első félidőnek.

29. perc: Fülöp ejti át Pálingert 6 méterről. 19-11.

28. perc: Amorim ugorja túl a sáncot. 19-10.

27. perc: Fülöp lő talpról nagy gólt. 18-10.

26. perc: Pálinger indítja Vértent. Gól! 18-9.

25. perc:Zsinórban a harmadik vásárhelyi gól. 16-9. Amorim gyorsan válaszol. 17-9.

24. perc: Újabb vendég-gól a jobb szélről. Tamás eredményes. 16-8.

23. perc: Sopronyi lövése a kapufáról Pálinger hátára, majd onnan a gólvonal mögé pattan. 16-7.

22. perc: Görbicz bombagóljára meg sem tud mozdulni a kapus. 15-6. Jó védekezés. Mravikova indul és kihasználja a ziccert. 16-6.

21. perc: Hornyák kerüli meg a hatos falat jobbról. Nagy gól a hosszúba. 14-6.

20. perc: Görbicz hetesét védi Abramovic. Amorim kap két percet.

19. perc: Görbicz és Vérten passzolgatott, utóbbi adott "kötényt" a kapusnak. 13-6.

18. perc: Amorim első gólját szerzi. 12-6.

17. perc: Görbicz büntetőből eredményes. 11-6.

16. perc: Wolf újabb nagy gólt lő távolról. Most a bal felsőbe. 10-6.

15. perc: Bradeanu három gólos. 9-5. Görbicz újabb gólt lő hetesből. 10-5.

14. perc: Szépen kijátszott lövőhelyzetből Fülöp eredményes beállóból. 8-5.

13. perc: Két kimaradt ziccer után Bradeanu szerez gólt. 8-4.

11. perc: Wolf lövi ki kilenc méterről a bal felső sarkot. 6-4. Az első kiállítás. Kudor megy ki, Görbicz pedig belövi a büntetőt. 7-4.

9. perc: Mravikova 3/3. 6-3.

8. perc: Fülöp beállóban szó szerint kibirkózott egy gólt. 5-3.

7. perc: Hornyák és Görbicz passzait követve ugrik össze a vásárhelyi fal középen. Mravikova marad üresen. Gól. 4-2.  Görbicz növeli a hazai előnyt. 5-2.

6. perc: Hornyák indítja Mravikovát. Gól. 3-2.

5. perc: Bradeanu érkezik lendületből, és Amorim passza után talpról a kapu közepébe bombáz. 2-2.

4. perc: Wolf lövi el kilencről. A blokkon megpattan a labda, így Pálingert becsapva a bal alsó sarokban köt ki. 1-2.

2. perc: Az első gólt Görbicz lövi hetesből. 1-0. Kudor rögtön egyenlít. 1-1.

1. perc: A vendég csapat kezdte a meccset. Az ETO-ban Pálinger előtt Mravikova, Honyák, Spiridon, Bradeanu, Görbicz és Vérten a pályán.

Vezetőedző: Dankó Ervin

A hét közepén mindkét együttes továbbjutott a Magyar Kupában, s akár egymás ellen is játszhatnak majd a február végi négyes döntőben. Ami a mostani találkozót illeti, az esélyes egyértelműen a győri gárda, mely nem titkoltan félig már a jövő hétvégén kezdődő Bajnokok Ligája-középdöntőre készül.

„Nem becsüljük le vasárnapi ellenfelünket, mely a kupában a Fehérvár otthonában jelezte: képes a bravúrra. Az új edző irányításával frissebbnek tűnik a gárda, s a tévés meccsen bizonyítani szeretnének. Mindezek ellenére hazai pályán nem lehet más a célunk, mint a biztos győzelem. Lényeges lesz, hogy védekezésben ismét fel tudunk-e pörögni BL-szintre, mert szerdán a Dunaújváros ellen nem igazán voltam elégedett ezzel a játékelemmel" – mondta Konkoly Csaba, aki egyedül a műtét előtt álló Tomori Zsuzsanna játékára nem számíthat.

„Zsuzsi egyéni képzést kap, de velünk is edz, mivel azonban ütés nem érheti, így bizonyos feladatokat nem végezhet el. A többiek rendben vannak, még a két fiatal kapus közül nem tudom, melyiküknek szavazok bizalmat" – tette hozzá a vezetőedző.

• 4. Eszteee:) 2010. február 01. 12:55
    „Jaja tudom. Én is nagyon szívesen látnám már a pályán. Ilaci, amúgy mi ismerjük ám egymást:D (Spanyolország, taxisok:D)”
  • 3. ilaci 2010. február 01. 01:44
    „Ja, ja bocsi, Sztike a vágyak és álmok nem mindíg találkoznak.
    A mérkőzés előtt beszéltünk is vele, már könnyebben bicegett, ám még sok idő kell mire ismét játszani fog.”
  • 2. Eszteee:) 2010. január 31. 22:12
    „ilaci, hát Szegedi Orsit biztos nem...”
  • 1. ilaci 2010. január 31. 10:24
    „Én remélem 10-15 percnyi játék után már jöhetnek majd a fiatalok, és megmutathatják végre mit tudnak.
    Remélem sérülés nem lesz, mert a következő hétvégén már jönnek Zácsikék.
    Nagyon komoly nevek vannak a kispadon is, bár nekik már délelőtt bizonyítani kell majd, hiszen az országos diákolimpia döntőjébe vezette őket róth Kálmán, és 10,30-kor játszák a döntőt.
    Remélem látni fogjuk a csapatban Planéta Szimonettát, Hosszú Boglárkát, Szegedi Orsolyát, Szőlősi Patríciát is.
    A délelőtti döntőben pedig sok sikert a Misi vezette szárnyaló diákcsapatnak.”

Női kosárlabda: legyőzte a Győr a Zalaegerszeget

Idegenben győzte le kilenc pontta a Zalaegerszeget a SEAT LAmi-Véd Győr a női kosárlabda NB I 17.… Tovább olvasom