Kézilabda NB I/B - Kiharcolt SZESE győzelem

Nehéz mérkőzésen harcolta ki a győzelmet a Széchenyi ESE.

Széchenyi ESE–Balatonfüred II 28–26 (14–13)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 500 néző. V.: Bócz, Wiedemann.

SZESE: HOFFMANN – Terenyi, Szabó A., Schneider 4, Bella 3, Kovácsovics 2, Hollós 3. Cs.: Somogyi (kapus), Németh G. 3, KŐHALMI 4, NAGY D. 4, Gubó, Kalmár 1, GÁL 4, Rosta, Kányai. Edző: Deáki István.

A találkozó első felében egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni, gólra gól volt a válasz, így 7–7-ig fej fej mellett haladtak a csapatok. A győriek 12–9-nél tudtak először megugrani, de a vendégek nem adták fel, s 13–13-nál utolérték a már bajnok hazaiakat, a szünetben egygólos SZESE-előnnyel vonulhattak pihenőre a felek. Fordulás után sem nagyon változott a játék képe, 17–15 után is kiegyenlített volt a játék, majd 22–21-nél átvette a vezetést a fiatal vendéggárda, s még a hajrának is egygólos füredi előnnyel mentek neki a csapatok (25–26). Ezt követően azonban már csak győri gól született, így nehéz mérkőzésen harcolta ki a győzelmet a Széchenyi ESE.

Deáki István: – Nagyon jól küzdő Balatonfüredet sikerült megvernünk.

VKCSK–Mohács 29–45 (12–22)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 100 néző. V.: Balogh B., Tóth V.

VKCSK: Somogyi – Sarmon 2, Imrefalvi 6, Kovács T. 11, Csupor 4, Fekete 2, Papp 2. Cs.: Szalai (kapus), Puter 1, Kárpáti 1, Cseszregi, Valyuch, Királyné. Edző: Csomor Tibor.

Az előző fordulóban aratott győzelem után az újabb pontszerzés reményében lépett pályára idei utolsó hazai meccsén a VKCSK, de mindez hamar szertefoszlott, 3–3 után ugyanis pillanatok alatt tíz lett közte (5–15). Mindez meg is határozta a folytatást, a második félidőben már közel volt a húszgólos differencia is (24–42), ezen valamelyest tudott faragni a győri gárda, de a vége így is nagyon csúnya vereség lett.

Csomor Tibor: – A szezon legakaratgyengébb teljesítményével rukkolt elő a csapat. Nem gondoltam volna, hogy a múlt heti jó játék után ennyire mélyre tudunk süllyedni.

Rábaköz rali: Szalayék is ott lesznek Himodon

Az eredetileg tervezettnél egy héttel később, május 24–26-án tartják a magyar… Tovább olvasom