Kézilabda NB I/B - Kevesebb volt a hiba

Az Audi ETO II legyőzte a Fradit. Győzött a Széchenyi ESE is.
Széchenyi ESE–Várpalota 31–17 (14–8)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 250 néző. V.: Bacs, Bán.
SZESE: Hoffmann – Terenyi 1, Szabó A. 3, Schneider 2, Rivnyák, KOVÁCSOVICS 5, HOLLÓS 7. Cs.: Somogyi (kapus), Bella 2, Németh G. 1, KŐHALMI 4, Nagy D., Gubó 2, KALMÁR 4, Rosta, Kányai. Edző: Deáki István.

A találkozó első öt perce váltott vezetéssel kiegyenlített játékot hozott. Ezt követően tíz perc alatt a hazaiak hat, a vendégek csak egy gólt lőttek. Elsősorban Hollós volt elemében. Az első harminc perc végén magabiztos hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok. A fordulást követően hat percig tartotta magát a Várpalota, de a következő tíz percben zsinórban hat gólt kaptak (23–12), ezzel el is dőlt a mérkőzés. A hazaiak megpróbálták kiszolgálni közönségüket, szép támadásokat vezettek, de ezekbe néha becsúszott egy-egy hiba, amiből az ellenfél könnyű gólokat szerzett. Az utolsó negyedben remekül védekeztek a hazaiak, Schneider és Kalmár góljai tovább növelték a SZESE előnyét, így a második mérkőzésüket is magabiztosan nyerték meg az egyetemisták.

Deáki István: – Lelkes játékkal, kevesebb hibával ismét nyertünk egy fontos mérkőzést.

Szekszárd–VKCSK 31–22 (16–11)
Szekszárd, NB I/B-s női mérkőzés, 200 néző. V.: Kovács T., Mándli.
VKCSK: Somogyi – Papp 1, Horváth D. 2, Kovács T., Csupor 1, VIDA 10, Fekete 2. Cs.: Horváth N. (kapus), Kárpáti, Imrefalvi 2, Horváth I., Horváth V. 1, Sarmon 3. Edző: Csomor Tibor.
A 24. percben még a VKCSK vezetett 8–6-ra, ám előbb egy rossz csere, majd az egyik játékos fegyelmezetlensége miatt került emberhátrányba a győri gárda, amit kihasznált a Szekszárd, s végül biztosan győzött.

Csomor Tibor: – Katasztrofális játékvezetés mellé párosult a mi edzéslátogatottságunk hiánya. Hiába játszottunk huszonöt percig csodálatosan, ha egy perc alatt ennyire összezuhanunk.

Audi-ETO II–FTC II 37–26 (18–13)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 150 néző. V.: Porogi, Tóbiás.
Audi-ETO II: SZEMEREY – Takács 2, ÁCS 8, Tóth E. 3, SIRIÁN 4, Tóth G. 1, Korsós 4. Cs.: Szalai (kapus), GULYÁS 5, Palotás 1, Bouti, Pusztai 2, Gerháth 3, Élő 2/1, Sebestyén 2. Edző: Konkoly Csaba.

Konkoly Csaba: – Kiegyensúlyozott kapusteljesítményünknek és jó állóképességünknek köszönhetjük a megérdemelt győzelmünket.

Kapusok és büntetők: lábbal ment is, meg nem is

A fantasztikus győri győzelmet hozó ETO–Pápa (6–0) mérkőzésen az utolsó percben büntetőt… Tovább olvasom